سه شنبه , ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
خانه » مطالب ویژه » استاد حسن عباسی در دیدار نخبگان استان خراسان‌شمالی؛ راه‌حل مشکلات ، تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز است

استاد حسن عباسی در دیدار نخبگان استان خراسان‌شمالی؛ راه‌حل مشکلات ، تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز است

استاد حسن عباسی در دیداری با نخبگان استان خراسان شمالی در سخنانی راه پیاده سازی عدالت در دهه پنجم انقلاب را تشریح کرد .

استاد عباسی گفت: در دهه پنجم انقلاب مسائل بسیار مهمی مطرح است . از جمله آنها جنبش عدالت و قسط است که مقام معظم رهبری نیز در این مدت چند بار به آن اشاره کرده است . همچنین نگرانی از ضد ارزش هایی است که عده ای سعی در ارزش کردن آنها دارند . اگر برای دهه پنجم انقلاب نقشه و راهی نداشته باشیم این دهه نیز می گذرد و جریانات سیاسی ما را بازی خواهند داد .

وی افزود: در سال ۸۷ نیز این سخنان مطرح بود و گذشت . اما مسائلی مثل فتنه و روی کار آمدن دولت غرب گرا باعث شد این دهه را از دست بدهیم . در سال ۱۴۰۷ باز نگوییم انقلاب ۵۰ ساله شد و کاری نکردیم . پس باید کاربردی تر نقشه بکشیم و نقش برای خود تعریف کنیم . برای این کار رهبری فرمودند هیئت های اندیشه ورز را تشکیل دهید .

وی خاطرنشان کرد: ما خلأ هیئت های اندیشه ورز و گروه های راهبرد محور داریم . آیا در این استان یک هیئت اندیشه ورز داریم ؟ نداریم. پس باید به سمت تشکیل این هیئت ها برویم و خروجی هایمان راهبرد باشد . برای هر مشکل یک راهبرد داشته باشیم . در دهه فجر سال آینده باید این برنامه را اجرا کرده باشیم .

عباسی گفت : برای این کار نیز امیدی به دانشگاه و حوزه نیست . باید نخبگان، آن را تشکیل دهند و آنجا راهبرد مشخص کنند .

وی تاکید کرد : انقلاب ما نه بازاری بود و نه دانشگاهی و امثالهم . انقلاب ما اسلامی بود و مکان اسلام مسجد است . ما نباید فکر کنیم باید تحول را از دانشگاه شروع کنیم . هسته تحول در اسلام مسجد است . پس اولین نکته برای حل مسائل مسجد محوری است . دومین نکته نیز اسلام محوری است . باید نیروهای انقلاب نگذارند مسیر از اسلام خارج شود .

رئیس اندیشکده یقین گفت : سومین مولفه حل مشکلات روحانی محور بودن است . هم اسلام منهای روحانیت خطر است و هم روحانی منهای اسلام . لذا باید روحانی محور نیز باشیم .

استاد حسن عباسی در خصوص اقدامات اخیر جریان موسوم به بهاری در کشور گفت : در چهل سالگی انقلاب پیامبر که مصادف با حکومت امیرالمومنین بود سه جریان علیه امام اقدام می کردند . این سه جریان دقیقا اکنون باز تولید شده اند . گروهی که از ابتدا امام را قبول نداشتند مثل امثال معاویه که به قاسطین معروف بودند . گروهی که عهد خود را شکستند مانند زبیر که ناکثین بودند و گروهی تحت عنوان مارقین که همان خوارج بودند. این گروه ها هم اکنون در کشور ما باز تولیدشده اند . جریان مارقین خود را بالاتر از و جلوتر از ولایت میدانستند که البته همین ها امام علی را به شهادت رساندند . ما به این میگوییم اسلام منهای روحانیت. اگر رئیس جمهور سابق خود را جدای از اسلام می داند که بحثی نیست . اما اگر ادعای اسلام دارد باید بگوید حرفش را از کدام عالم دین کنونی گرفته است . چون خودش که متخصص نیست. اما اگر هم می گوید حرف خودش است بگوید کدام عالم دین زیر سخنش را امضا می کند ؟

منبع: دانشجویان بیدار

درباره‌ یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

لطفا قبل از ارسال نظر اینجا را مطالعه کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Notify via Email Only if someone replies to My Comment