خانه » پرونده ویژه » پرونده ویژه: شکایت وزیر اطلاعات » حسن عباسی به عنوان یک استراتژیست به کدام استراتژی دشمن حمله کرده؟

حسن عباسی به عنوان یک استراتژیست به کدام استراتژی دشمن حمله کرده؟

🔺یکی از تاکتیک‌های مهم در عملیات روانی در جنگ شناختی، تئوری رسانه‌های بازتابی یا Reflective Media Theory می‌باشد

🔹در RMT هر جناحی که در نقش اپوزیسیون حرف‌های رادیکال خودش را نمی‌تواند در جامعه مطرح کند آن‌ها را به اپوزیسیون خارج‌نشین ارسال می‌کند و آن‌ها به داخل بازتاب می‌دهند. به این ترتیب یک چتر رسانه‌ای ایجاد می‌شود که حالا اپوزیسیون داخل می‌تواند حرف خودش را در این اتمسفر بیان کند

🔹قوی‌ترین تاکتیک انجام شده تا به امروز توسط دستگاه قدرت نرم آمریکا با بازیگری لیبرال‌های داخلی طراحی شده است. جناح سیاسی لیبرال در چهار موج و طی ۲۰ سال این تاکتیک رسانه‌ای را اجرا کرده است. در ادامه به نمونه‌های عینی رسانه‌های بازتابی (RMT) در جمهوری اسلامی ایران می‌پردازیم.

موج اول: در سال ۱۳۷۸ و پس از فتنه‌ی کوی دانشگاه.
در این سال، لیبرال‌ها تعدادی از عوامل و مهره‌های سوخته‌ی خود را از کشور خارج کردند و در آمریکا از طریق رسانه‌های ضدانقلاب، برای آن‌ها تریبون ایجاد کردند.

🔸این افراد اعزامی، اغلب روزنامه‌نگار بودند که جذب رادیوها و تلویزیون‌های ضد انقلاب و عمدتاً سلطنت‌طلب شدند.

موج دوم: در سال ۱۳۸۲ و با شکست لیبرال‌ها در شورای شهر و مجلس هفتم، موج دوم تاکتیک رسانه‌ای بازتابی اصلاح‌طلبان شروع شد که گروهی با ادعای عبور از خاتمی، رویه‌ی رادیکال در پیش گرفتند و از کشور خارج شده و در اروپا و آمریکا عملیات بازتابی رسانه‌ای خود را آغاز کردند.

🔸در این مقطع بیش از ۲۰۰ نفر از عناصر فکری و سیاسی و رسانه‌ای و هنری جناح لیبرال جمهوری اسلامی، در رسانه‌های جدیدالتأسیس به سخن‌پراکنی علیه نظام و دفاع از اصلاح‌طلبان مشغول شدند. این گروه اعزامی دوم، عمدتاً وبلاگ‌نویس بودند و از ظرفیت فضای سایبر در وبلاگ‌نویسی علیه نظام و دفاع از اصلاح‌طلبان استفاده می‌کردند.

موج سوم: در سال ۱۳۸۵ آمریکا این ظرفیت را در چنگ خود گرفت و با راه اندازی تلویزیون فارسی یک تریبون جامع برای جناح لیبرال درون جمهوری اسلامی فراهم آورد و عملاً این‌ها را ذیل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه آمریکا تعریف کرد.

🔸انگلیس هم از قافله عقب نماند و در سال ۱۳۸۷ تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی را راه‌اندازی کرد و اصلاح‌طلبان ایرانی اروپای غربی را به کار گرفت. البته رادیو فردا و رادیو آزادی هم فعال شدند.

موج چهارم: با شکست فتنه‌ی سال ۱۳۸۸ در مراسم ۹ دی، لیبرال‌ها به سوی رسانه‌ی جدید رفتند و از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای مقاصد سیاسی خود بهره بردند؛ ابتدا در توئیتر و فیسبوک، و بعداً به مرور در واتساپ و اینستاگرام و از همه مهم‌تر در تلگرام.

🔺اگر در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ تلویزیون VOA و BBC فارسی محمل رسانه‌ای اصلاح‌طلبان بود، در انتخابات ۱۳۹۲، ۱۳۹۴، ۱۳۹۶ این شبکه‌های اجتماعی و به ویژه در این اواخر، تلگرام بود که بسیار نقش‌آفرین بود.

🔺در این بیست سال از ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۸ لیبرال‌ها در این چهار موج رسانه‌ای، با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ای در بیرون مرزها، به تخریب نظام جمهوری اسلامی و تقویت جناح اصلاح‌طلبان پرداخته و همزمان از مواهب درون نظام هم بهره‌مند بوده‌اند.

🔺این رویه‌ی لیبرال‌ها، وجه مهمی از فساد سیاسی است که بخش کوچکی از آن در قالب آمدنیوز جلوه می‌کند. جناح لیبرال در تعامل با این رسانه، و تغذیه‌ی آن از درون کشور، بیش از پانزده هزار پست تخریبی علیه نظام، رهبری، سپاه، قوه قضائیه و … رفته است، بدون این که مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

🔺امروز که این راز بر ملا شده است و رئیس جمهور حسن روحانی در هیأت دولت از آمدنیوز دفاع کرده و جمله‌ی معترضه‌ی معروف خود، یعنی «مگر آمدنیوز از کدام خط قرمز عبور کرده است؟» را ایراد نموده است، جناح لیبرال نمی‌تواند منکر رابطه با این‌گونه رسانه‌ها شود.

🔺پرسش جدی این است: نقش رسانه‌هایی مانند VOA و BBC فارسی و آمدنیوز و … در بیرون مرزها، در تخریب موضع جناح مقابل، و تقویت جناح لیبرال اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا، چقدر بوده و هست؟

🔺پاسخ مثبت به این پرسش، هر قدر که باشد، این همان وجوهی از فساد سیاسی جناح لیبرال است که از رانت ضد انقلاب و اپوزیسیون و حتی دشمن این ملت بهره می‌برد تا موضع خود را در درون کشور و نظام تقویت و تثبیت کند.

——————–

👈 یکی از کارکردهای #رسانه‌_بازتابی در ۶ پرده:

پرده یکم: آغاز بازی؛ زم – کلمه

پرده دوم: آمدنیوز

پرده سوم: برخی کانال‌های انقلابی و نشر خبر کذب اول

پرده چهارم: برخی کانال‌های انقلابی و نشر خبر کذب دوم

پرده پنجم: آمدنیوز

و برداشت آخر

📚برای اطلاعات بیشتر درباره #رسانه‌های_بازتابی، به نشانی پایین مراجعه نمایید:

RMT.ystc.ir

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/RMT/1.jpg

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/RMT/2.jpg

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/RMT/3.jpg

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/RMT/4.jpg

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/RMT/5.jpg

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/RMT/6.jpg

#رسانه_های_بازتابی
#فساد_سیاسی

درباره‌ی یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

۲ نظر

  1. چرا انقلابیون ورود پیدا نمیکنن برای آزادی استاد عباسی؟
    شرم آوره به خدا
    یک نفر در سطح استادی رو بگیرن و در بند کنن و بقیه دزدها راست راست توی جامعه راه برن😡

  2. دیوث سیاسی