خانه » مطالب ویژه » گفت‌وگوی استاد حسن عباسی با خبرگزاری دانشجو در اهواز

گفت‌وگوی استاد حسن عباسی با خبرگزاری دانشجو در اهواز

استاد حسن عباسی، رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در اهواز، گفت: تئوری شکاف بین انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، مسئله ای است که توسط دولتمردان از سال 1384 در کشور مطرح شده و در ده سال گذشته هم مرتب مطرح می شود.

وی افزود: دور کردن ارزش ها و ادبیات جامعه از انقلاب اسلامی با دیدگاه مقام معظم رهبری در مسئله انقلاب اسلامی تضاد کامل دارد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با اعضای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تاکید مجدد بر مفهوم انقلاب اسلامی داشتند و به طور مکرر معظم له در نشست های مختلف بر مفهوم انقلاب اسلامی اشاره کردند و با باز تعریف انقلاب با تئوری پایان انقلاب و آغاز جمهوری اسلامی مقابله کردند.

وی گفت: مشاوران و تئوری پردازان دولت یازدهم با تئوری پردازی و ترویج مسئله پایان انقلاب اسلامی دنبال این هستند که بین انقلاب و جمهوری در ایران شکاف ایجاد کرده و انقلاب را فقط در بازه محدود سال 57 تعریف کنند و این مشاوران مدعی هستند بعد از سال 1357 جمهوری اسلامی تثبیت و جاری شده است. دولتمردان معتقدند در دنیای امروز اگر از انقلاب اسلامی مجدد صحبت کنیم و به سال 1357 برگردیم باید با نظامات کنونی جهان تقابل داشته باشیم.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال گفت: مشاوران دولت یازدهم معتقد هستند ما جمهوری اسلامی هستیم نه انقلاب اسلامی، البته اقتضای این صحبت این است که باید بپذیریم در کشور رئیس جمهور کفایت می کند و نظام ولایی کارایی ندارد و یا ما سپاه پاسداران نمی خواهیم و  ارتش کفایت می کند، یا اینکه دادگاه انقلاب لازم نیست.

وی تصریح کرد: این مخالف اصول قانون است و اصل ولایت فقیه و اصل سپاه در قانون اساسی وجود دارد و این حرف که صدور انقلاب اسلامی هزینه دارد؛ ولی جمهوری اسلامی ثروت تولید می کند یک حرف باطل و غیرقانونی است. شخصیت هایی چون قوچانی و خود روحانی دنبال ترویج این مسئله هستند؛ ولی ترویج این مسئله نفی اصول قانون اساسی است و مثال این است که انسان روی شاخه ای نشسته باشد و آن را از بن و ریشه اره کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

درباره‌ی یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.