سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع اقدام نامتقارن و جهادکبیر

استاد حسن عباسی شامگاه جمعه – ۷ خرداد ۹۵ – در مسجد فاطمة الزهرا (س) رشت با اشاره به مؤلفه‌های امید در منتظران، اظهار کرد: در طول صدها سال امیدهای نامناسب سیاسی بشر را به بحران کشانده و از آن برای سحر مردم استفاده می‌شود.

وی، بسیاری از امید انسان‌ها را کاذب عنوان کرد و افزود: تلقی فیلسوفان غربی از امید را در آن جوامع مشاهده می‌کنیم زیرا اوباما با شعار امید و تغییر آمد و امروز امیدهای مردم آمریکا به ناامیدی تبدیل شده است.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه شعار امید در عرصه سیاسی نشان داد فردی مانند اوباما می‌تواند در راس حکومت آمریکا قرار گیرد، تصریح کرد: اوباما امید واهی به مردم آمریکا داده است.

عباسی، منتظران امام زمان (عج) را منتظران ظهور خواند و بیان کرد: اگر تصور کنیم کاری انجام ندهیم و منتظر آمدن امام زمان (عج) باشیم، تلقی غلطی است.

وی، اساس حکمت امید در قرآن را تغییر در انفس عنوان کرد و گفت: علمای ما می‌گویند مردم باید دعوت به تغییر در انفس شوند.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به وقوع انقلاب اسلامی در ایران و گسترش تفکر شیعه در کشورهای منطقه، خاطرنشان کرد: تفکر انقلابی شیعه موجب شده نیروهای عراقی 60 درصد از زمین‌های خود از داعش را پس بگیرند.

عباسی به حرکت تفکر شیعه به طور آرام اشاره کرد و یادآور شد: 60 نفر از علمای شیعه از سال‌های پس از غیبت امام زمان (عج) حرکت مذکور را آغاز کردند و شصت‌و‌مین نفر امام (ره) است و اکنون در زمان زعامت مقام معظم رهبری شصت‌ویکمین نفر از علمای شیعه هستیم.

امید ظهور در جمهوری اسلامی عملیاتی است

رئیس اندیشکده یقین به وقوع انقلاب اسلامی پس از یک‌هزار و 100 سال از میلاد امام زمان (عج) اشاره کرد و افزود: امید ظهور در جمهوری اسلامی عملیاتی است و امام خمینی (ره) همراه مردم یک گام به طرف امام عصر (عج) حرکت کرد.

عباسی با بیان اینکه گسترش تفکر انقلاب اسلامی سبب ایجاد حزب‌الله لبنان شده است، تصریح کرد: در سال 79 حزب‌الله لبنان توانست رژیم صهیونیستی را از جنوب این کشور فراری دهد.

وی به هویت‌بخشیدن مردم عراق و یمن توسط انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مدت 16 ماه است مردم یمن بدون دولت زیر بمباران دوام آوردند و انصارالله وضعیت را در این کشور مدیریت می‌کند.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه عنصر امید سبب تغییر در مردم یمن، عراق، لبنان و فلسطین شده است، بیان کرد: اکنون مردم آمریکا از امید ناامید شدند و به طرف «ترامپ» نامزد ریاست جمهوری گرایش پیدا کردند.

ظهور نیازمند امید عملیاتی است

عباسی، ظهور را نیازمند امید عملیاتی دانست و خاطرنشان کرد: بشر باید با حوصله آینده خود را بسازد زیرا امید در درون بشر است و پدیده بیرونی نیست.

وی با بیان اینکه تمام کفر در مقابل رزمندگان اسلام در کشورهای اسلامی قرار گرفته است، اظهار کرد: رمز موفقیت رزمندگان اسلام در انقلابی بودن است.

رئیس اندیشکده یقین به امیدهای واهی کشورهای دیگر اشاره کرد و یادآور شد: اگر قرار بود بیگانگان مشکل ما را برطرف کنند ابتدا مشکل خود را برطرف می‌کردند.

عباسی با اشاره به اینکه کسی که می‌خواهد تغییر ایجاد کند باید دنبال انقلاب باشد، بیان کرد: سیاست مقاومتی، اقتصاد مقاومتی و خانواده مقاومتی باید از داخل انجام شود.

وی متذکر شد: انسان انقلابی امید به بیرون ندارد و از درون تغییر را آغاز می‌کند ضمن اینکه اگر کسی از قواعد کفر و شرک تبعیت کرد می‌گوییم از کفار تبعیت می‌کند.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه مصلح اجتماعی مانند پزشک عمل می‌کند، تصریح کرد: 70 هزار استاد دانشگاه در کشور داریم اما بعید است هفت نفر از آنها مصلح اجتماعی باشند.

عباسی، انبیای الهی را مصلح خواند و گفت: مصلح اجتماعی کسی است که اصلاح اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار داد.

وی با اشاره به اینکه عالم، هنرمند، ورزشکار و قهرمان در جامعه بسیار داریم، اظهار کرد: پهلوان در جامعه نداریم زیرا افراد مذکور مصلح نیستند.

رئیس اندیشکده یقین خواستار مشخص شدن بین عالم و مصلح در جامعه شد و بیان کرد: کسی که ادعای ظهور را دارد باید مصلح اجتماعی باشد.

عباسی با بیان اینکه پهلوانان واقعی در عراق و سوریه به شهادت می‌رسند، تصریح کرد: اکنون قهرمانان پوشالی در جامعه مطرح می‌شوند.

وی به وضعیت ورزش فوتبال در کشور اشاره کرد و یادآور شد: سال‌هاست برای فوتبال هزینه شده است اما اکنون باید یک نفر اجنبی را از خارج بیاوریم و توپ زدن را به ما یاد دهد.

رئیس اندیشکده یقین متذکر شد: جامعه‌ای که هزار برابر متخصصان به یک نفر مربی فوتبال حقوق می‌دهد، بیمار است.

لیبرالیسم، بنیان تفکری است که از غرب وارد می‌شود

عباسی با اشاره به تفکر لیبرالیسم، خاطرنشان کرد: ایدئولوژی لیبرالیسم همه موارد را در آزادی می‌داند و تفاوتی بین واجب، حلال و حرام قائل نیست و همه چیز را مباح می‌داند.

وی، بنیان تفکری که از غرب وارد کشور می‌شود را لیبرالیسم خواند و اظهار کرد: در 70 سال گذشته جریان روشنفکری در ایران خیانت کرد و تمام لیبرالیسم را ترجمه نکرده است.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه فرزندان امام خمینی (ره) اجازه ریشه دواندن به لیبرالیسم در کشور را نمی‌دهند، تصریح کرد: عمارهای جامعه اجازه نمی‌دهند لیبرالیسم از پنجره وارد کشور شود.

منبع: خبرگزاری فارس

 

استاد حسن عباسی، در همایش ردپای نفوذ آمریکایی و لیبرالیسم که شب گذشته – ۷ خرداد ۹۵ – در مسجد فاطمه الزهرا(س) رشت برگزار شد، با بیان اینکه رمز انقلاب حضرت مهدی(ع) انقلابی بودن است، گفت: انقلابی کسی است که با ظواهر سرگرم نمی‌شود. انقلابی کسی است که می‌خواهد فرهنگ، اقتصاد و سیاست جامعه را اصلاح کند و چشم به بیگانه ندارد.

رئیس اندیشکده یقین افزود: اینکه عده‌ای فکر کنند کشور بیگانه، سرمایه، فناوری و بازارش را در اختیار کشور ما قرار می‌دهد دچار سهل اندیشی هستند.

وی اظهار کرد: شعار من انقلابی‌ام از اینجا می‌آید که شخص می‌خواهد در سیاست و اقتصاد و فرهنگ جامعه تغییر ایجاد کرده و به نوعی مقاوم سازی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نسبت به مولفه‌های مشابه غربی ایجاد کند.

عباسی اذعان کرد: انسان انقلابی، اصلی ترین و اساسی‌ترین مسئله‌اش این است که  تغییر و تحول را از خود آغاز می‌کند. انسان انقلابی قوائد و اصول اصلاحی را از بیگانه نمی‌گیرد بنابراین ولی خودش است.

 ایشان تاکید کرد: اگر شخصی اصول اصلاح را از بیگانه بگیرد تبعیت از طاغوت کرده است.

وی با نقد تئوری لیبرالیسم، گفت: لیبرالیسم نوعی ایدئولوژی است که می‌گوید حرام و مستحب و واجب و مکروهی وجود ندارد و همه افعال مباح است و از این اندیشه تعبیر به آزادی می‌کند.

عباسی با بیان اینکه سرچشمه بنیان فکری که از غرب می‌آید لیبرالیسم است، گفت: لیبرالیسم تفکر ترویج دهنده اباحه گری است و اصل فایده گرایی را ملاک رفتار و عملکرد می‌داند.

وی افزود: وزیری که بعد از 38 سال سپری شدن از انقلاب، لیبرالیسم را تنها راه رسیدن به عدالت معرفی می‌کند چشم بر جنبش وال استریت و قیام 99 درصد آمریکا بسته است.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری مبنی بر اسلامی نبودن علوم انسانی و خطر بانکداری ربوی از چندین سال قبل، گفت: جهاد کبیری که اخیراً رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید می کنند به معنای عدم تبعیت از ملحدین و مشرکین است.

وی اظهار کرد: انقلابی بودن در درجه اول این است که مراقب باشیم از بیگانه چیزی نگیریم.

عباسی به موضوع برجام و عهد شکنی طرف غربی در اجرایی شدن برجام اشاره کرد و گفت: دشمن هیچگاه دست از کارشکنی بر نمی‌دارد و انتظار وفای به عهد داشتن از طرف غربی ساده اندیشی است.

وی افزود: تحریم‌ها به ظاهر برداشته شده اند اما با عدم لغو قانون یوترن که در سال 88 در آمریکا تصویب شد عملاً در محاصره هستیم.

عباسی خاطرنشان کرد: طرف غربی می‌گوید ایران اگر به دنبال گشایش در برجام است باید دست از برنامه موشکی بردارد و این توقع خارج از مفاد برجام است. غرب می‌خواهد جمهوری اسلامی نباشد و این همان شیطان است.

عباسی، اقتدار و جهاد کبیر را تنها راه نجات جامعه دانست و گفت: تفکری که فایده گرایی و لیبرالیسم را در جامعه تجویز می‌کند در مقابل قرآن است.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه باید هوشیار باشیم نفوذ لیبرالیسم در جامعه محقق نشود، گفت: مدافعین حرم برای این موضع با داعش روبرو می شوند تا دست داعش به تهران نرسد و تفکر خمینی کبیر در مبارزه با استکبار فراموش نشود.

منبع: خبرگزاری شبستان

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.