سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان

حسن عباسی در سخنرانی با موضوع «دکترین اقتصاد جهانی و آن ۶ هزار نفر» اظهار کرد: در علوم استراتژیک به سه مولفه کلی، کلان‌نگری، همه جانبه و آینده‌نگری توجه می‌شود.وی ادامه داد: دانشجوی علم استراتژیک کلان‌نگر است و  دانشجویان رشته‌ها و علم‌های دیگر در شکل تخصصی و جزئی مسائل را می‌بینند.این مسئول با اشاره اینکه در این جلسه قرار نیست امید کاذب به دانشجویان داده شود، یادآور شد: آنچه در صحنه جهانی اتفاق می‌افتد در این جلسه بیان می‌شود.تحلیلگر مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه گزارشی که بانک جهانی نسبت به افق کشورها ارائه کرده است، نگران‌کننده است، افزود: از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۵ نقشه بدهی عمومی جهان، حیرت‌انگیز و تکان‌دهنده است.
 

عباسی یادآور شد: بدهی کشورهای جهان در سال ۲۰۰۳ میلادی ۲۲ تریلیون بوده و این میزان در ابتدای سال جاری ۵۲ تریلیون دلار رسیده است و این در حالی است که درآمد کره زمین در حال حاضر ۴۵ تریلیون دلار است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی برای سال آینده نشان می‌دهد که سه تریلیون دلار به میزان بدهی جهان اضافه می‌شود و این روند تا سال ۲۰۵۰ شیب تندی را می‌یابد که افق روشنی برای بهبود این وضعیت وجود ندارد.

برای ورود به سایت روی عکس کلیک کنید

سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان
سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان

لحظه شمار بدهی جهان – http://www.nationaldebtclocks.org

سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان
سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان

لحظه شمار بدهی ایالات متحده آمریکا – http://usdebtclock.org

سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان
سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان

لحظه شمار بدهی ایالات متحده آمریکا به زبان فارسی – http://usdebt.reba.ir

سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان
سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان

لحظه شمار بدهی جهانی کشور ها به همراه میزان بدهی در سال های مختلف و پیش بینی بدهی جهانی در سال ۲۰۱۵

http://debtclock.s3.amazonaws.com/index.html

این مسئول با بیان اینکه کشور ایران در مرحله دوم و سوم خطر قرار دارد،افزود: هر اقتصادی که پیشرفته‌تر و سرانه بالاتری دارد در موقعیت بدتری قرار دارد که این معمای پیچیده‌ای محسوب می‌شود و نشان می‌دهد این کشورها دارای وضعیت شکننده‌تری هستند.

تحلیلگر مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه بدهی کشورهای پیشرفته در حال حاضر بیشتر از سایر کشورها است، بیان داشت: امروز ژاپن بعد از ایالات متحده بیشترین میزان بدهی را در جهان دارد.

عباسی با بیان اینکه کشورهای چین، هند و برزیل طی دو سال گذشته فشار اقتصادی جهان را متعادل می‌کردند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این کشورها با سقوط اقتصادی مواجه هستند.

سخنرانی استاد حسن عباسی در دانشگاه زنجان
«اقتصاد‌های اصلی دنیا در ۵ سال گذشته با خلق ۲۵ تریلیون دلار پول به جنگ با خدا رفته‌اند»
وی پیری جمعیت را موج جهانی عنوان کرد و افزود: در سال ۲۰۳۵ بخش عمده‌ای از جمعیت کشور ایران را نیروهای سالمند تشکیل خواهند داد.این استاد دانشگاه افزایش اضطراب و وابستگی عمده به زندگی دیجیتالی و بدهی را از مسائل جهان تا سال ۲۰۵۰ دانست و ابراز داشت: راه درمان مسائل جهانی در حوزه اقتصاد توجه به نظام مالی اسلامی است.تحلیلگر مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه در حال حاضر مدل بانکی ایران غربی است، بیان داشت: با وجود اعلام نظر مراجع اعظام در خصوص ربایی بودن بانک‌های ایرانی هنوز این موضوع به نحو مطلوبی حل نشده است.عباسی با بیان اینکه چشم جهانیان به اصلاح جدی بانکداری غربی و معرفی الگوی جایگزین برای بانکداری کنونی است، اظهار کرد: علم اقتصاد در حال حاضر تسلیم شده و سقوط کرده است.وی یادآور شد: در چنین فضای فاجعه باری که علم اقتصاد سقوط کرده است، از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۵۰ بدهی جهانی افزایش می‌یابد.این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه امروز سیستم عامل اقتصادی جهان لیبرالیستی و کاپیتالیستی است، بیان داشت: ۶۲ درصد درآمد ایالات متحده از طریق بورس‌بازی و مناسبات مالی حاصل می‌شود.تحلیلگر مسائل اقتصادی با بیان اینکه طی ۶ سال گذشته شاخص بورس ایران همواره رو به بالا بوده است، خاطرنشان کرد: این افزایش اثری در اقتصاد نداشته است.عباسی با اشاره به اینکه شاخص بورس کشور نسخه دهم وال‌استریت است و مدل جدیدی در بورس و بانکداری محسوب نمی‌شود، اذعان داشت: فسادهای عظیم بانکی ایران از سال ۷۰ آغاز شده است و هنوز هم ادامه دارد.وی با بیان اینکه در حال حاضر کشور ایران دارای بالاترین سرانه تعداد شعب بانک است، ابراز داشت: این نوع سیستم بانکی موجب شده تا افرادی همچون شهرام جزایری در دوره قبلی و بابک زنجانی در دوره جدید ظهور کنند.این مسئول روند بورس در چهار سال گذشته را نامطلوب عنوان کرد و ادامه داد: ایران هنوز به الگوی جدیدی در بانکداری اسلامی دست نیافته است.تحلیلگر مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه همه دولت‌های غربی رسما میزان بدهی خود را اعلام می‌کنند، تصریح کرد: نظام بانکی ایران شفاف نیست.

عباسی با بیان اینکه اقتصاددانان کشور نگران این وضعیت هستند، افزود: متاسفانه مردم جریان‌های سیاسی را می‌شناسند اما با جریان‌های اقتصادی آشنا نیستند.

وی بر ضرورت گفتن حقیقت به مردم تاکید کرد و بیان داشت: باید مسائل به صورت شفاف به مردم ارائه شود تا پدیده‌هایی همچون بابک زنجانی و شهرام جزایری به عنوان غده سرطانی در ساختار اقتصادی ظهور نکند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه باید انتظارات و توقعات مردم پایین آورده شود، گفت: جلوگیری از خام فروشی نفت و گاز راه دیگری برای اعتلای اقتصاد است.

تحلیلگر مسائل اقتصادی مردم را پشتیبانان واقعی نظام اسلامی دانست و اذعان داشت: اگر تیم مذاکره‌کننده پشتیبانی مردم را نداشته باشد، با عزت نمی‌تواند در مقابل این کشورها بایستد.

منبع : فارس ، ویرایش شده توسط : باشگاه استراتژیست های جوان

درباره امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

4 دیدگاه

 1. پس سخنرانیش کو؟؟؟نمیشه ما هم دانلود کنیم؟

 2. ای بابا بعد از اینکه با زنجان خداحافظی کردیم دکتر عباسی اومد اونجا…عجب شانسی داریما…:(

 3. دکتر عباسی عزیز البته و صد البته برای جامعه اسلامی ما به هیچ وجه برازنده نیست که 80 هزار میلیارد تومان از بیت المال به صورت وام در دست 30 نفر باشد ؛شما درست می فرمایید که ملت جریان های سیاسی را می شناسند ولی همانطور که عرض فرمودید باید جریان های اقتصادی هم شناسایی شوند ؛ ولی دکتر عباسی عزیز تا موقعی که سیستم اقتصادی اسلامی نشود این بازی ها ادامه دارد سیستم ربوی همانطور که قرآن کریم فرموده و شما هم اشاره نمودید چنگ با خداست و در این سیستم کمیت های عددی بر کیفیت های الهی برتری دارند(خانه های میلیاردی؛ماشین های میلیاردی ؛…)
  و به جای تقوی الهی که ملاک هست تعداد ها جایگزین شده متاسفانه و صد افسوس.
  البته در همین نظام ربوی هم این اعداد شکننده و حبابی هستند (البته این هم سنت الهی میباشد”يريدون ليطفئوا نور الله بأفواههم، و الله متم نوره و لو کره الکافرون”) .

 4. فرعون یک شخص بود و امثال او بوده ؛ هست و خواهد بود برای بودن خود حتی در نبود کل بشریت هم وحشتی ندارند.
  به نظر اینجانب سیستم ربوی و ضد خدایی کاپیتالیستی سیستمی تدوین شده و مدون است ؛ سنت الهی لایتغیر است تا
  زمانی که الله هست الاهه ها هم هستند ؛ نظر من بیانگر این موضوع میباشد که ما حتما با این اعداد و ارقام که ساخته و
  پرداخته امپریالیسم خبری می باشند خود را در یک لوپ فرضی که حالا با این بدهی و این که چقدر اقتصاد؟؟؟؟؟کاپیتالیستی
  شکننده و در حال تلاشی میباشد خود را غرقه نکنیم(کاری که مس مدیای جهانی وظیفه اش میباشد).
  تمام این اعداد همانطور که خود شما هم میدانید همانگونه که در زمان بعد جنگ جهانی با یک جایگزینی فدرال رزرو بانک و
  معادل سازی ذخیره طلا و دلار همه چیز را به نفع خود تغییر دادند ؛ مسلم بدانید که در زمان مقتضی گزینه جایگزین برای این
  افتضاح خود هم دارند و آن ابر طبقه (الاهه ها) سیستم جدیدی در ادامه سیستم ربوی خود به صورت جدیدتر و مهلک تر
  آماده دارند ؛ نکته حائز اهمیت این است که ما به عنوان ام القری هنوز در مملکت اسلامی مان از این سیستم کثیف ربوی
  داریم تبعیت می کنیم ما باید سیستم جامع اقتصاد اسلامی خود را خیلی زودتر از اینها ارائه میدادیم که ندادیم و الان گرفتار
  اسراف و اشرافی گری و ………….تمام مذمت هایی که بزرگان دینی مان برگرفته از آموزه های الهی به ما گفته بودند نمی شدیم .
  اگر مسیر راه تاریخ انبیا و ائمه را مطالعه نماییم تمام این ها چون سنت الهی است اتفاق افتاده و راه کار دارند ما با استفاده از الگو های اسلامی خودمان میتوانیم به عنوان امت اسلامی بهترین الگو باشیم و راهمان به سمت مستقیمی که درش ضلالت و گمراهی نباشد به پیش ببریم و نگران تلاشی سیستم کاپیتا لیستی نباشیم چرا که طبق سنت الهی این ها هم
  هستند و در زندگی دنیا از لحاظ عددی (ثروت ؛ رفاه؛…)شاید بیشتر هم باشند ولی ما به عنوان یک مسلمان هیچگاه به صورت عددی (“كم مِّن فِئَةٍ قَلِيلَةٍ غَلَبَت فِئَةً كثِيرَةَ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ اللَّهُ مَعَ الصابرِينَ”) به قضایا ما نگاه نمی کنیم.
  دکتر عباسی عزیز گوساله سامری جدید صدایش گوش همه را پر کرده و چشم بصیر بشریت را دارد کور میکند تا دیر نشده باید نقشه نظام اقتصاد اسلامی سر و سامان داده شود و باز هم میگویم نگران نابودی این گوساله نباشید که هر روز به صورتی جدید و مهلکتر خواهد آمد مومن باید بصیر باشد و ما باید الگوی حسنه شویم تا طبقه مستضعف را در کل چهان به رهبری قائم آل محمد به پیروزی نهایی برسانیم.
  والسلام