سخنرانی استاد عباسی با موضوع دکترین فرهنگی و اقتصادی جوادالائمه(ع)

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حسن عباسی شامگاه شنبه در جلسه پرسش و پاسخ همایش «درآمدی بر دکترین فرهنگی و اقتصادی جوادالائمه (ع)» با اشاره به ورود محمود احمدی‌نژاد به عرصه سیاست اظهار کرد: هر فردی حق دارد در چارچوب نظام اسلامی رقابت کند و در صحنه حضور داشته باشد.


وی به راه‌اندازی جریان اصولگرایی توسط احمدی‌نژاد در کشور اشاره کرد و افزود: احمدی‌نژاد با شعارهای دینی وارد صحنه شد اما مدیریت‌ها را به تکنوکرات‌ها واگذار کرد.

عباسی با بیان اینکه احمدی‌نژاد حوزه‌های بسیار مهم در بخش فرهنگ و اقتصاد را به افرادی سپرد که اعتقادی به اقتصاد اسلامی نداشتند، تصریح کرد: احمدی‌نژاد اکنون آمده گذشته را بازسازی کند و حزب تشکیل دهد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز ایران به افرادی که کاری به دین ندارند اشاره و بیان کرد: به مردم یادآور می‌شویم مقام مسئولی که در نظام اسلامی است و کاری را انجام می‌دهد، به حساب دین نگذارید.

وی ادامه داد: اما افرادی که به نام حزب‌اللهی، بسیجی، خانواده شهدا، اصولگرایی و جبهه ولایتمداران وارد صحنه می‌شوند باید مسیر خود را مشخص کرده که کار را می‌خواهند به چه افرادی واگذار کنند.

سخنرانی استاد عباسی با موضوع دکترین فرهنگی و اقتصادی جوادالائمه(ع)
سخنرانی استاد عباسی با موضوع دکترین فرهنگی و اقتصادی جوادالائمه(ع)

عباسی اضافه کرد: احمدی‌نژاد باید پاسخ دهد آیا دوباره با نام دین می‌خواهد اقتصاد و معاش مردم متدین را به افرادی که اعتقادی به اسلام ندارند، واگذار کند.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید براینکه معیشت مردم به افرادی که اعتقادی به اقتصاد اسلامی ندارند نباید سپرده شود، گفت: اگر متنبع شدند فردا قرار نیست عنان معیشت مردم را به تکنوکرات‌ها دهند، به آنها خیرمقدم عرض می‌کنیم اما اگر دوباره می‌خواهند جولان تکنوکرات‌ها را محقق کنند و به نام دین به کام مدرنیته ببرند، برخوردی که با دیگر لیبرال‌ها کردیم با آنها انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: اگر قرار است اسلام پیاده نشود حداقل نمی‌گذاریم به نام اسلام این اتفاق بیفتد.

عباسی با بیان اینکه احمدی‌نژاد باید تکلیف خود با مبانی نظری را روشن کند، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی سال 1357 انقلاب اسلامی سیاسی بود و با لیبرالیسم سیاسی پهلوی، بازرگان و بنی‌صدر تفاوت گذاشته شد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز ایران، لیبرالیسم سیاسی را برای مردم ایران شناخته شده دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی فرهنگی هنوز انجام نشده زیرا شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه هنوز سنگرهای فرهنگی فتح نشده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی فرهنگی هنوز در دستور کار است.

عباسی یادآور شد: انقلاب اسلامی اقتصادی هنوز محقق نشده زیرا جناح‌های سیاسی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در سیاست ضد همدیگرند اما وقتی به اقتصاد می‌رسند یکی می‌شوند و لیبرالیسم هستند.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه عقبه فکری تمام اقتصاددان‌های پشت سر کاندیداهای اصولگرا و اصلاح‌طلب ریاست جمهوری در سال گذشته لیبرالیسم بود، خاطرنشان کرد: مجاهدتی باید صورت گیرد و بین لیبرالیسم فرهنگی و اسلامی فاصله ایجاد شود.

وی بر ایجاد فاصله بین اقتصاد لیبرالیسم و اسلامی تاکید کرد و افزود: در دولت سازندگی اقدام‌ها به نام اسلام بود اما تکنوکرات‌ها کار را پیش بردند.

عباسی با اشاره به اینکه در دوران اصلاحات تکنوکرات‌های اقتصادی فعالیت‌ها را انجام دادند، بیان کرد: در دولت اصولگرایان دیدیم دوباره اقتصاد به دست افرادی افتاد که اعتقادی به اقتصاد اسلامی نداشتند.

رئیس اندیشکده یقین به پیاده شدن الگوی ناقص غربی در دولت دهم اشاره کرد و گفت: زندگی مردم را در دولت گذشته خراب کردند و کارها به نام اسلام گذاشته شد.

وی با تاکید براینکه خراب شدن هدفمندی یارانه‌ها در چهار سال گذشته ربطی به تفکر ولایی و اسلام ندارد، خاطرنشان کرد: لیبرالیسم بود که کارها را خراب کرد و هر نماینده مجلس یا کاندیدای ریاست جمهوری بخواهد با نام اصولگرایی، جریان ولایتمدار و تفکر بسیجی وارد صحنه شود باید تضمین دهد بین لیبرالیسم اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با اصل اسلام فاصله را مشخص کند.

عباسی به عزل مرحوم منتظری توسط امام (ره) اشاره کرد و یادآور شد: امام (ره) فرمود که منتظری کشور را به دست لیبرال‌ها می‌دهد و این موضوع یکی از اتمام‌های او بود.

رئیس اندیشکده یقین، لیبرالیسم را خط قرمز نظام اسلامی خواند و تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که طشت بی‌آبرویی لیبرالیسم از بام به کف افتاده است.

وی با تاکید براینکه الگوهای منسوخ شده لیبرالیسم نباید با نام اسلام و اصولگرایی در جامعه پیاده شود، اظهار کرد: ساکت نمی‌نشینیم که مردم بگویند این هم از اصولگرایی، صاحبان تفکر بسیجی، حزب‌اللهی‌ها و ولایتمدارانی که گوش به حرف علمای دینی هستند.

به گفته عباسی، آنچه در هدفمندی یارانه‌ها از سال 1389 پیاده شده، ربطی به اسلام و حزب الهی‌ها ندارد.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه اقتصاددان اصولگرایی که در کنار اقتصاددان لیبرال می‌نشیند اعتقاد به اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب ندارد، بیان کرد: اجازه نمی‌دهیم با انگاره‌ها و جهت‌گیری‌های رهبر معظم انقلاب شعاری برخورد کرده و در زبان بگویند اما در عمل طوری دیگری پیاده شود.

وی به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: فردی که به لیبرالیسم اقتصادی اعتقاد دارد، اقتصاد مقاومتی را قبول ندارد و امروز خطری بالاتر از لیبرالیسم در درون اقتصاد جمهوری اسلامی نیست.

عباسی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی نباید در تصدی مدیریت‌های اقتصادی از متخصصان اقتصاد لیبرالی استفاده کند، خاطرنشان کرد: مدلی که پیاده می‌کنند در ایالات متحده و اروپا شکست خورده است.

منبع : خبرگزاری فارس


 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،‌ حسن عباسی شامگاه شنبه در همایش درآمدی بر دکترین اقتصادی و فرهنگی جواد الائمه (ع) در سالن شهید حجت‌الاسلام انصاری مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) این شهر با اشاره به ولادت امام جواد (ع)، اظهار کرد: کارکرد دین عدل و قسط است.

وی با بیان اینکه عدل رو به روی جور است و کسی که عقل بر نفس وی حکومت نداشته باشد در جور است، افزود: کسی که عقل بر نفس وی حکومت کند انصاف دارد و فرد منصف حق واقعی را به دیگران می‌دهد.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه اگر قسط را از دین بگیریم چیزی از آن باقی نمی‌ماند، تصریح کرد: قوام به قسط بودن را در بین مسئولین کم می‌بینیم و زمانی باید از جامعه قوام به قسط داشته باشیم که خواص جامعه قوام به قسط داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه ظلمی بالاتر از این نیست که با تابلوی دین کارهایی انجام شود که ضد دین است، گفت: 65 مرتبه در قرآن کریم ایمان و عمل صالح در کنار هم به کار رفته است.

عباسی  خاطرنشان کرد: گاهی اوقات جامعه نیت و ایمان داد ولی عمل صالحی از آن سر نمی‌زند و ایمان بدون عمل صالح ارزشی ندارد.

مسئولان باید قوام به قسط داشته باشند

وی با بیان اینکه مسئولان باید قوام به قسط داشته باشند، تصریح کرد: امروز در جامعه ایمان وجود دارد ولی عمل وجود ندارد.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه در قالب نظام‌سازی حرفه‌ای باید نیت، اراده و عمل داشته باشیم، افزود: همه ما و مسئولین نیت و اراده خود را این قرار دهیم که جامعه آرمانی محقق شود و عمل را در زندگی جاری کنیم.

وی تاکید کرد: القاعده چیزی حدود 200 هزار نفر را در سوریه به شهادت رسانده است و جریان‌های تکفیری ضربات زیادی را به اسلام وارد کردند.

عباسی با اشاره به حادثه کربلا و شهادت امام حسین (ع)، تصریح کرد: 1250 سال قبل تعداد 37 نفر از فرزندان و نوادگان امام کاظم (ع) در نواحی مختلف و تعداد 34 نفر برای تبلیغ تفکر شیعی وارد ایران شدند که پایه‌گذار شیعه‌شدن ایران بودند.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع) به طور متوسط سالانه 35 میلیون زائر دارد، اظهار کرد: فرزندان امام کاظم (ع) با سفر به نقاط مختلف کشور در این تلاش بودند تا به مردم بگویند که امام رضا (ع) ولیعهدی را نپذیرفته و زیر فشار است.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه دشمنان امام کاظم (ع) با آوردن اندیشمندان یونانی برای مردم اجازه نمی‌دادند تفکر شیعی به آن‌ها منتقل شود، گفت: اگر می‌خواهیم جامعه به روند آرمانی برسد باید سیره و زندگانی ائمه اطهار (ع) را الگوی خود قرار دهیم.

ریاکاری و نفاق از آسیب‌های اصلی امروز جامعه است

وی افزود: نفاق و ریا زمانی شکل می‌گیرد که جریان غالب در ظاهر حق است و ریاکاری و نفاق از آسیب‌های اصلی امروز جامعه است.

عباسی با اشاره به اینکه منتظر ظهور حضرت مهدی (عج) هستیم و با منتظرآمدن فرق دارد، تصریح کرد: حضرت مهدی (عج) منتظر ما است و باید به سمت ایشان حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه اخوان المسلمین مصر 90 سال در مصر تلاش کرد ولی یک سال بیشتر نتوانست حکومت کند زیرا ساز و کار تعامل با مردم را نمی‌دانستند، افزود: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باید به گفتمان مردمی تبدیل شود.

رئیس اندیشکده یقین تاکید کرد: آرت الیویر شهردار سابق بلفلاور در ایالت کالیفرنیا و معاون نامزد آزادی‌خواه ریاست جمهوری آمریکا در سال 2000 چند روز پیش به ایران سفر کرده بود، وی تهیه‌کننده فیلم Operation Terror در زمینه 11 سپتامبر است که نگاهی انتقادی و سؤال برانگیز به واقعه 11 سپتامبر دارد که چند روز پیش توسط FBI بازداشت شده است که نشان می‌دهد عدالت در آمریکا وجود ندارد.

وی با تصریح بر اینکه ریشه ناهنجاری‌های اخلاقی در جامعه ناشی از رباخواری و نفاق است، اظهار کرد: اگر هر فردی در روز یک گناه کوچک انجام دهد چیزی حدود 7 میلیارد گناه در جهان صورت می‌گیرد که نشان‌دهنده رحمت خداوند است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

درباره امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

3 دیدگاه

 1. محمد بوربور

  به نام خدا ، سلام علیکم ، خدا قوّت ،لطفاً فیلم عملیات ترور Operation Terror 2012 رو برای دانلود بذارید ، تو اینترنت گشتم نبود ، استاد گفتن حتماً این فیلم رو ببینید ، منتظرم ، ممنون از زحماتتون

  • معاونت پایگاه

   علیکم السلام و رحمه الله
   ما فیلم خالی کی گذاشتیم که این بار دوم باشه برادر؟

 2. سلام علیکم
  با عرض خسته نباشید عالی بود لازم است اگاهی بخشی در جامعه در مورد مشکلات کشور به خصوص مسائل فرهنگی با دقت و سرعت بیشتری صورت پذیرد مسائل فرهنگی کشور به شدت در حال سقوط است ( البته میدانیم که استاد به مشکلات کاملا واقف هستند )

  با تشکر فراوان