سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع مسیحیان امت پیامبر، دانشجوی ایرانی بر سر دوراهی دانشگاه

استاد حسن عباسی رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز، در 16 آذر مصادف با روز دانشجو در همایش تحت عنوان مسیحیان امت پیامبر (ص)، دانشجویان ایرانی بر سر دو راهی دانشگاه،  به نقد و تبیین علوم انسانی غربی پرداخت.

عباسی با اشاره به تثلیثی بودن علوم در حال تدریس در دانشگاه های کشور اظهار کرد: این مسئله در تعارض ذاتی با دین ماست و مبنای علوم انسانی در غرب و اسلام با هم در تضاد است این در حالی است که اساتید حزب اللهی و متدین، علوم غربی را در دانشگاه ها بدون تامل تدریس میکنند و با این کارشان غوایت صورت میدهند!

وی افزود: 30 میلیون مسلمان پیاده به سوی کربلا راه افتاده اند تا اربعین را در حرم امام حسین (ع) باشند و با وجود این که چندین بمب از صبح امروز تاکنون منفجر و عده زیادی شهید شده اند ولی این جمعیت هم چنان به راه خود ادامه می دهند! دین ما چنین ظرفیت معرفتی عمیقی دارد و اساتید لیبرال دانشگاه آن را به غوایت می کشانند.

وی با اشاره به دیداری که رهبر انقلاب در ماه رمضان با اساتید صورت دادند و در آن تاکید کردند که علوم انسانی غربی، غیر توحیدی و با مبنای مادی است و دیدی حیوان گونه به انسان دارد ، افزود: ما متاسفیم دانشجویان عزیز ما شما را بعد از 36 سال که از انقلاب میگذرد مسیحی تربیت کرده ایم؛ شما مسیحیان امت پیامبر (ص) هستید!

مراسم روز دانشجو در دانشگاه علامه‌ طباطبایی
سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع مسیحیان امت پیامبر، دانشجوی ایرانی بر سر دوراهی دانشگاه

اساتید علوم انسانی برای دشمن بی خطرند

عباسی با اشاره به ترور دانشمند شهید مصطفی احمدی روشن در نزدیکی دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی گفت: ما در زمینه علوم فنی و پزشکی پیشرفت های فراوانی داشته ایم و دشمن روز روشن دانشمند هسته ای ما را در کنار دانشگاه علوم انسانی ترور میکند ولی چرا با اساتید علوم انسانی ما کاری ندارد؟!

وی در پاسخ به این سؤال اساتید علوم انسانی را برای دشمن بی خطر عنوان کرد و افزود: ما مورد هجومی گاز انبری واقع شده ایم و از یک طرف جوان داشجوی ما را در دانشگاه تثلیثی و از طرف دیگر کودک ما را پای شبکه نمایش خانگی ثنویتی بار می آورند.

عباسی با اشاره به فرمان رهبری انقلاب مبنی بر اسلامی سازی علوم انسانی و تلاش مسئولان برای اسلامی کردن علوم انسانی و اجرای نتیجه تلاش ها در زمینه علوم سیاسی در دانشگاه ها گفت: اساتید لیبرال دانشگاه ها با جمع کردن امضا و درخواست از رییس جمهور مانع اجرای این فرمان شدند و در مهرنامه تیتر زدند “کودتا علیه علوم سیاسی خنثی شد.”

وی اعلام کرد: آنها که گفتند کودتا علیه علوم سیاسی خنثی شد و رهبر انقلاب و شورای تحول در علوم انسانی را کودتا چی نامیدند، باید به آنها بگویم دوست عزیز کودتا ندیده ای.

رئیس مرکز بررسی های دکترینال یقین با انتقاد از سخنان رئیس جمهور اعلام کرد: این چه ادبیاتیست که عده ای دارند و دائم اقلیت اقلیت می کنند؟ رهبر و مراجع اقلیت اند که نگران دین مردم اند؟ انبیاء هم در اقلیت بودند، بله ما عده ای هستیم که به زعم شما در اقلیتیم و و از جهنم برگشته و با افتخار نگران دین مردم هستیم.

مراسم روز دانشجو در دانشگاه علامه‌ طباطبایی
سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع مسیحیان امت پیامبر، دانشجوی ایرانی بر سر دوراهی دانشگاه

ما فیزیک اسلامی داریم!

عباسی با اشاره به تفسیر تسنیم علامه جوادی آملی گفت : علامه در این تفسیر میگویند اگر طبیعت را برداشته و به جای آن خلقت بگذاریم به علم دینی دست میابیم. وی افزود بنابراین ما در علوم دقیقه چون فیزیک هم تفاوت مبنا داریم و فیزیک اسلامی زمانی به دست میاید که دانشجو تذهیب نفس کرده و سراغ تفسیر تسنیم رود و الا فیزیکدانان غربی اکثریت به الحاد خود اعتراف کرده اند!

رییس اندیشکده یقین در انتهای این همایش گفت: ما هر وقت هر حرفی را زده ایم به آن عمل کرده‌ایم و آن را به نتیجه رسانده‌ایم، بسیاری از پایان‌نامه های همین دانشگاه و سایر دانشگاههای عظیم از همین علوم منشأ گرفته اند و تا کنون هیچ حرفی نزده‌ایم که تئوریزه نشده باشد و در پایان نامه ها مطرح نشده باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

20 دیدگاه

 1. خدا خیرت بده کیهان جان ممنون مگر شما یک کاری کنی

 2. دانلود صوتی؛ مسیحیان امت پیامبر، دانشجوی ایرانی بر سر دوراهی دانشگاه

  http://elmoiman.ir/fa/wp-content/uploads/2014/12/Abbasi-16Azar-Allameh-32Kpbs.mp3

 3. جالبه هرفیلمی که میره روی پرده سینماهای آمریکا همون روز توی اینترنت میشه پیدا کرد ولی از روز دانشجو تا امروز هر چی گشتم سخنرانی دکتر عباسی نبود که نبود
  جریان چیه ؟

 4. سلام. خسته نباشید.

  چرا دیگه سخنرانی های جدید ایشون را آپلود نمی کنید؟

 5. یاالله
  باسلام
  در قسمت تماس با ما برای شما پیامی گذاشتم که به بنده جوابی ندادید
  سوالاتی داشتم
  1 اینکه چرا اینقدر اطلاع رسانی های سخنرانی های استاد ضعیف است؟
  2 دانلود سخنرانی های استاد را قرار نمیدهید؟
  3 ما چطور میتوانیم کمک کنیم
  باتشکر

  • معاونت پایگاه

   علیکم السلام
   از اینکه حجم پیغام‌ها زیاد است و ما توانایی پاسخ را نداریم پوزش می‌طلبیم.
   1. اخیرا وضع اطلاع رسانی‌ها بهبود پیدا کرده است.
   2. باید نهاد برگزار کننده برای ما فایل آن را بفرستد که ما منتشر کنیم
   3. اگر در جلسات کلبه کرامت شرکت می‌کنید، تشریف بیاورید تا گپی بزنیم.

 6. با سلام و خسته نباشید و دست مریزاد
  یک پرسش،
  اینکه ایا صوت یا تصویر این سخنرانی در سایت گذاشته میشه یا این هم جزو جلسات کلبه کرامت دسته بندی میشه؟
  بازم تشکر فراوان و خسته نباشید

  • سلام
   خیر این سخنرانی جزو جلسات کلبه کرامت محسوب نمیشود و اگر صوت یا فیلمی‌ به دست ما برسد، در سایت قرار می‌گیرد.

 7. سلام دنبال متن کامل سخنرانی 16 آذزاستاد می گردم .درسایت نیست خیلی مشخص بگذارید که با یک کلیک به آن دسترسی داشته با شیم .هی نصفه دور نزند .یه سوال از دکتر .چرا رهبری در مورد کج روی روحانی تیم منحرفش سکوت کرده ! چرادرمورد خیانتی که تو همه جا ازجمله نقض قانون اساسی .درمورد خصوصی سازی آموزش وپرورش و….حرفی تشری نمی زند ؟انحراف پسر مطهری …دادگاه پسر مفت خور هاشمی ….که علنی شود ….آیا ترس از افشاگری مقابل هست ؟اقتدار وشجاعت .پس چه می شود؟ برگشتن تیم فتنه درارشاد .وزارت نفت .اقتصاد ….و…..؟دارد دیر می شود …

  • معاونت پایگاه

   علیکم السلام
   در مورد سخنرانی استاد هر چه هست همین است که می‌بینید. متاسفانه گاهی متن یا صوت جلسات استاد به دست ما نمی رسد تا منتشر کنیم
   در مورد سوال از استاد لطفا بخش سوالات متداول را مطالعه کنید، ما امکان انتقال سوال شما به استاد را نداریم.

 8. با سلام و سپاس از زحمات شما، لطفا فایل صوتی یا تصویری را قرار دهید.اجرکم عند الله

 9. با سلام خدمت مدیر گرامی و عرض خسته نباشید
  آیا صوت یا فیلم این سخنرانی منتشر خواد شد یا به دست شما خواهد رسید؟