سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع تهدیدات انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد در افق ۱۴۰۴

دومین نشست از سلسله نشست‌های اندیشه امین – جستاری در مانیفست نهضت جهانی انقلاب اسلامی با سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع تهدیدات انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد در افق ۱۴۰۴ با حضور اساتید و دانشجویان در تالار اندیشه دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار شد.
استاد عباسی با اشاره به وضعیت کنونی جهان گفت: ما با جنگ جهانی ربوی روبرو هستیم، جبهه‌ای در مقابل ماست که با خدا و رسول خدا اعلام جنگ کرده است، اقتصاد کنونی در کل جهان در بدترین حالت خود قرار دارد و یکی از ترفندهای شیطان برای سرنگونی و گمراهی حکومت‌های الهی رواج نفاق و ربا بوده است و ربا در حقیقت ماهیتی فرهنگی دارد که به ماهیتی اقتصادی مبدل می‌شود.
ایشان با تأکید بر آیه ۶۴ سوره اسراء ، شراکت شیطان در اموال را از طریق ربا و در اولاد را از طریق زنای ذهنی دانست و لایه‌های سه‌گانه ربا را در واقع نهادهای مالی، دولت‌ها و دلار آمریکا معرفی کرد.
وی با تبیین بیانات مقام معظم رهبری در اسفندماه سال گذشته مبنی بر اینکه جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشور شروع شده است، افزود: ما نتوانسته‌ایم حس جنگ تمام عیار اقتصادی را به مردم انتقال دهیم و اگر این حس را منتقل نکنیم و فقط منتظر مذاکرات باشیم ضرر خواهیم کرد. چرا که امام خمینی(ره)‌چهار صفت را برای آمریکا بیان کردند که اسکتبار جهانی، تروریست بالذات، ام‌الفساد قرن و شیطان بزرگ است.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با اشاره به اینکه آمریکا و چین و اتحادیه اروپا بزرگترین بدهکاران جهانی محسوب می‌شوند، گفت: اقتصاد آمریکا بیش از ۴۰۰ درصد تورم دارد و هر کشوری که از دلار استفاده می‌کند میزانی از این تورم را می‌پوشاند.
وی با مقایسه مدل اقتصادی غرب و اسلام افزود: مدل اقتصادی غرب که اقتصاد آدام اسمیتی است، دست نامرئی بازار را مابین عرضه و تقاضا می‌بیند و برای کنترل عرضه و تقاضا می‌باید از تبلیغات و کنترل پول بهره جست، در حالی که در اسلام یدالله مطرح است و این چرخه به صورت رزق-انفاق-برکت است. انفاق، زکات، صدقه و قرض‌الحسنه چهار کلید واژه اقتصاد اسلامی است.
عباسی در پایان سخنرانی خود پنج راهکار را به منظور مقابله با تهدیدات اقتصادی تبیین کرد:‌ جدا کردن اقتصاد درون از وابستگی به دلار آمریکا، پیمان پولی دوجانبه میان ایران و دیگر کشورها به جای دلار آمریکا، تولید پول داخلی با پشتوانه، ایجاد فرهنگ با الگوی اقتصادی اسلام از جمله: زکات، خمس، صدقه، قرض‌الحسنه و انفاق و برچیده شدن زمینه‌های ربا در جامعه.

منبع: فارس

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

3 دیدگاه

  1. باآرزوی توفیقات روزافزون
    بعضی ها بیانات مقام معظم رهبری را نمی فهمند .شاید نمی خواهند بفهمند
    بلکه شاید از طریق دکتر عباسی بفهمند.
    باتشکر