خانه » مطالب ویژه » تخریب یا خیرخواهی؟

تخریب یا خیرخواهی؟

آیا قضاوت اصلاح‌طلبان دربارۀ سخنرانی حسن عباسی به حق بود؟

سخنرانی اخیر استاد حسن عباسی در تاریخ ۲۵ فروردین ماه ۹۴ در جمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، دستاویز تازه‌ای را برای برخی سایت‌ها و رسانه‌های منتقد اصلاح‌طلب فراهم ساخت تا به سنت دیرین به جای تامل و برخورد منطقی با آن، به تحریف سخن و تخریب شخصیت وی بپردازند.

این رسانه‌ها با نثار عناوینی چون: چهره تندرو، جنجالی و تهمت‌زن و با انتخاب تیترهایی چون: پیدا شدن دوباره سر و کله حسن عباسی، ادعای خطرناک حسن عباسی علیه رئیس جمهور و … سعی در تخریب وجهه و خفیف ساختن شخصیت وی نمودند. در صورتی که کلیت سخنان ایشان در جهت افشای شیطنت اسرائیلی‌ها و کمک به رفع ابهام و پیشنهاد پاسخگویی به شیطنت رسانه‌های معاند و مغرض اسرائیلی توسط دولت و از طریق انتشار بیانیه و تکذیب این ادعاها بوده است.

حال این سؤال مطرح است که مگر اصل ماجرا و جان کلام چه بوده است که رسانه‌های اصلاح‌طلب را اینگونه برآشفته، تا جایی که قدرت و دقت تفکر را از آنان سلب کرده و از حریم عدل و انصاف به دور ساخته است؟

اما اصل ماجرا، به قول واضح دکتر عباسی از خباثت و شیطنت اسرائیل برای زمین زدن و مسأله‌دار کردن دولت ما سرچشمه می‌گیرد. بدین معنا که روزنامه یدیوت آحارانوت با درج مطلبی به زبان انگلیسی آنهم پس از گذشت ۲۷ سال از انتشار اولیه آن به زبان عبری، مدعی شده است که در سال ۱۳۶۵ یعنی دو سال مانده به آخر جنگ تحمیلی، جلسه‌ای در هتل پاریزیانای پاریس برگزار می‌شود. در این جلسه دو نفر ایرانی و یک‌نفر به ظاهر آمریکایی حضور می‌یابند که بعدها مشخص می‌شود که این فرد به ظاهر آمریکایی مشاور ضد تروریست نخست وزیر اسرائیل بوده است. همچنین بدون آنکه نامی توسط دکتر عباسی به میان آمده باشد، از کلیشه روزنامه اسرائیلی مشخص می‌شود که فرد ایرانی دکتر حسن روحانی و فردی به نام منوچهر قربانی‌فر از فراریان ایرانی پس از انقلاب و از دلالان به نام اسلحه بوده است.

به نوشته این روزنامه در این جلسه دکتر روحانی از انعطاف بیش از حد غرب در مقابل امام خمینی شکایت می‌کند.

با این وجود این سؤال مطرح می‌شود که آیا شایسته‌ترین سخن و اقدام، بیان اصل ماوقع بدون پیش‌داوری و توجه به پیشنهاد منطقی دکتر عباسی نمی‌باشد؟

آیا در چنین شرایطی دستگاه اطلاع‌رسانی دولت بخصوص رسانه‌های نزدیک و وابسته به آن نباید در اسرع وقت به ابهام‌زدایی و افشای حقیقت ماجرا دست بزنند؟

آیا مطالبه دکتر عباسی برای صدور بیانیه و تکذیب ادعاهای رسانه اسرائیلی در جهت تقویت دولت و رئیس جمهور محترم نیست؟

آیا این سخن دکتر عباسی که در صورت تکذیب این ادعا و رفع شبهه، دست دولت را هم می‌بوسیم، از حسن نیت وی سرچشمه نمی‌گیرد؟

اما آنچه در سخن دکتر عباسی نیامده و باید بدان پرداخت، یادآوری این سخن تاریخی امام راحل است که “اسرائیل آنقدر خبیث است که اگر به بحر اکبر هم دست بزند نجس می‌شود”

در حقیقت رسانه اسرائیلی با این کار خود بار دیگر مهر تاییدی بر این کلام تاریخی امام راحل زده و اعتراف می‌کند که نزدیکی و همنشینی هریک از اعضای پلید این رژیم جنایتکار با هرکس، موجب لکه‌دار ساختن آن فرد می‌شود.

کاری که با بسیاری از مقامات کشورهای مرتجع عرب همچون رهبران و مسئولان کشورهای عربستان سعودی، قطر، ترکیه و … صورت گرفته و موجبات خفت و خواری آنان را در پیشگاه خدا و خلق فراهم ساخته است.

بی‌جهت نیست که در چنین شرایطی و بدون آنکه بیانیه‌ای از سوی دولت در تکذیب ادعاهای روزنامه یدیوت آحارانوت صادر شود، بر نگرانی و دغدغه‌های مردم کشورمان نسبت به اهداف شوم آمریکا به عنوان حامی اصلی اسرائیل غاصب در مذاکرات هسته‌ای افزوده خواهد شد.

درباره‌ی امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

۲۳ نظر

 1. هر کسی فکر میکنه ایشون الکی حرف زده میتونه اون سخرانی رو دانلود کنه و بگوشه
  در شمن گذر زمان راستگو و دروغگو رو نشون میده!

 2. سلام :
  پیش فرض : نقشه صهیونیسم خراب کردن دولت است و سند غیر قابل انکاری گذاشته که قبل و بعد ازآن معلوم نیست .
  حال سوال : آیا سنگینی رفع ابهام خارج از توان ایشان است؟ آیا خاکریز های ما جداست ؟ آیا عامل نفوذی داریم ؟
  هرچند نگرانی نداریم ، یک مدل مثل شهید رجایی و یک مدل مثل بنی صدر داریم . حل شدنی است انشاا….

 3. باعرض سلام .اگرممکن هست اصل تصویر روزنامه اسرائیلی را در سایت قرار دهید

 4. اگر واقعا حسن روحانی چنین حرفی به طرف اسرائیلی زده باشه واقعا جای پی گیری داره. قوه مجریه مملکتی با دویست و چن هزار شهید نباید بدست افراد ضعیف النفس اداره بشه. چه نهادی مسئول پی گیری این اتفاق هست؟

 5. سلام من موندم دکترعباسی چندساعت مطالعه داره

 6. یقین دارم که تمام حرفهای استاد درست و البته از سر دلسوزی وروشنگری برای ملت و جامعه ایران است
  خداوند حافظ ایشان باشد. آمین
  در ضمن چرا بعضی از سخنرانیها را جهت دانلود ارائه نمی دهید؟ لطفا پاسخ دهید
  باتشکر

 7. سلام
  اصولا نور برای اهل ظلمات کشنده است.اینا هم که میونه ای با نور ندارن.
  طرف فقط قدرتهای جهان رو ۱+۵ می دونه ؛کلا ایمان که ندار هیچ به اسلامش هم امیدی نیست.
  ایا اهل شبهه هستن دون شبه وجودشون زیر سواله.
  همچون امام(خامنه ای )دارد بی راهه می رود
  باشد بیفتد و بیند سزای خویش

 8. با سلام و خدا قوت

  تا نباشد چیزکی , اسرائیل نگوید چیزها .

  خداوند وجود دکتر عباسی را از کلیه ی بلیات ارضی و سماوی محفوظ بدارد انشاء ا . . .

 9. سلام،

  شک ندارم این افراد نو کیسته که فقط آویزون عدالت اسلامی هستن هدفی جز تخریب چهره های اسلامی پویا ندارن البته وقتی کسی دلش به جامعه مدنی و لیبرالیسم و آمریکن دریم گره خورده باشه نمی تونه تحمل کنه حرف حق رو و عقل و منطق رو از خودش سلب میکنه چرا که چنان فشار روانی و نجوای شیطان برش حاکم میشه که از خودبی خود میشن .
  استاد هم خوشبختانه کارنامه روشنی دارن که اینا با پچ پچ اشون نمی تونن تخریبی کنن چرا که هرکسی با منطق و عقل سخنان به نام و نشون استاد رو مطالعه کنه تایید میکنه.
  جنبش ریفورمیست هم که به زباله دان تاریخ پیوسته این ها که موندن منافقین باز مونده از فتنه هستن که ماموریتشون جز سوژه سازی برای منافین اونور خط و ایجاد نا امنی روانی برای جامعه هست البته این رسانه های زنجیره ای همیشه دهنشون بازه و فقط دهنشون بازه .

  در کل جای توجه و مطرح کردنشون نیست امیدوارم استاد در پناه حق تعالی بتونن شگردانشون رو ببینن که چطور فردا در صحنه های جهانی عمل می کنن.

 10. دوستان یه سوال : کلید سازو چه به ریاست جمهوری؟؟؟!!!!!

 11. سلام
  در مورد لغو سخنرانی دکتر حسن عباسی در کرج (۷ اردیبهشت) خبری داری؟؟

 12. دکتر جان حالا یه اتفاقی در گذشته رخ داده،اشتباهاتی صورت گرفته دشمن هم در این شرایط به هر حیله ای متوسل میشه شما هم دیگه این زخم کهنه رو باز نمیکردی.

 13. خوشم میاد هیچی از زیر دست دکتر حسن عباسی در نمیره؛ مورو از ماست میکشه
  روزنامه عبری!!!!!

 14. سلام
  اگه میشه فایل تصویری و یا حداقل فایل صوتی سخنرانی دکتر رو بزارین تو سایت .
  با تشکر

 15. خداوند به حق امیرالمؤمنین علیه السلام دکتر حسن عباسی عزیز حفظه الله تعالی و کثر امثاله را طول عمر با عزت و پر برکت عنایت کند و ان شاءالله افراد در هر جناحی که هستند سعی کنند سخنان عمیق، روشنگرانه و حکیمانه آقای دکتر عباسی عزیز را که از سر دلسوزی و تکلیف بیان می‌گردد، چراغ راه خویش قرار دهند باشد که در دنیا و آخرت رو سفید گردند.

 16. خداوند آخر عاقبت انقلاب و اسلام ما را با دولت روحانی به خیر کند!

 17. سلام علیکم
  اصلاح طلب جماعت همین جوریه دیگه!
  از قدیم گفتند که : کچل چشه؟ عادتشه!

 18. مرگ بر اسرائیل