سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع ایران‌پراجکت (Iran Project)

استاد حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین (مرکز بررسی‌های دکترینال) در پنجمین روز نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی ـ27 مرداد 95 ـ که در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد، درباره عدالت و عدالتخواهی گفت: کارکرد اصلی دین، قسط است. اگر قسط برپا نشود دین کارکرد خود را از دست می‌دهد.

عباسی در ادامه به بیان معنای قسط پرداخت و افزود: قسط یعنی سهم هر کس به او برسد و خداوند در قرآن کریم هدف بعثت انبیاء را «لیقوم الناس بالقسط» می‌داند و می‌فرماید تا قیام کنند برای برپایی قسط و عدالت.

رئیس اندیشکده یقین به وظیفه خواص جامعه در برپایی قسط اشاره کرد و گفت: همه خواص وظیفه دارند قوام به قسط باشند چرا که همه حکما و مفسرین کارکرد اصلی دین را قسط می‌دانند. متاسفانه امروز در سطح خواص جامعه مفهوم قوام به قسط مطرح نیست و خواص ما قوام به قسط نیستند.

وی در ادامه به تبیین مفاهیم قسط و عدل و تفاوت آنها با یکدیگر پرداخت و اضافه کرد: قسط به معنای رسیدن هر کس به سهم خودش است و عدل یک سطح پایین‌تر از قسط است و به معنای ارج نهاده شدن به حق دیگران است. اگر عدل به معنای پذیرفتن هر چیز در جای خودش باشد قسط به معنای قرار دادن هر چیز در جای خود است. ضد عدل، جور می‌شود و متضاد قسط ظلم است.

حسن عباسی در ادامه از وظیفه جنبش عدالتخواهی در ضدیت با ظلم و جور اشاره کرد و گفت: تبیین اینکه چه چیزی ظلم و جور است شاکله و وظیفه جنبش عدالتخواهی است.

وی در ادامه به موضوع ایران پروژکت اشاره کرد و گفت: ایران پروژکت یا همان پروژه ایران، مفهومی است تحت عنوان تغییر حکومت در ایران است که هزینه‌های مالی این پروژه توسط راکفلر تامین می‌شود و کسانی هم در این زمینه در داخل کشور فعالیت می‌کنند.

عباسی به بنیان‌های نظریه ایران پروژکت اشاره کرد و گفت: هدف این پروژه تغییر حکومت در داخل ایران است و بازگرداندن ایران به نظام سلطه جهانی است همانطور که بوش پسر در یکی از سخنرانی‌هایش سه کشور ایران، عراق و کره شمالی را محور شرارت نامید. حال مشاهده می‌کنیم که عراق حذف شد و تنها دو کشور ایران و کره شمالی هستند که خارج از نظم جهانی و نظام سلطه حکومت می‌کنند. کره شمالی با دیدگاه کمونیستی و ایران با دیدگاه اسلامی و شیعی همچنان فعالیت دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

استاد حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین در سی و سومین نشست سالانه اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی ضمن تاکید بر اینکه باید نهال عدالت به کل جامعه تسری یابد، تصریح کرد: کارکرد اصلی دین قسط است، انبیاء آمده اند تا همه را به قسط دعوت کنند و مردم برای قسط قیام کنند.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه خواص قوام به قسط است، بیان داشت: متاسفانه امروز در سطح خواص جامعه مفهوم قوام به قسط مغفول مانده است از مصیبت های ما این است که خواص ما قوام به قسط نیستند.

عباسی با اشاره به اینکه عدل سطح پایین تر از قسط است، اظهار داشت: اگر عدل به معنای پذیرفتن هر چیز در جای خودش باشد قسط به معنای قرار دادن هر چیز در جای خود است. قسط و عدل را نمی توان از هم جدا کرد. ظلم روبروی قسط و جور روبروی عدل است.

رئیس اندیشکده یقین جنبش عدالتخواه را ضد جور و ظلم دانست و گفت: مسئله اصلی امروز ما جهاد کبیر است. جهاد کبیر به معنای ایستادگی و پیروی نکردن از کفار و مشرکین است. حق، عدل، نظم و حسن در مقابل باطل، آنارشیسم، زشتی و ظلم خلق شده است.

وی در مورد نگاه توحیدی گفت: نگاه توحیدی در معرفت شکل می گیرد در معرفت توحیدی مطالبه عدالت نقطه مقابل جور است و مطالبه قسط روبروی ظلم قرار گرفته است.

عباسی با اشاره به پروژه ایران پروژکت اظهار داشت: آن چیزی که در  این پروژه مطرح است شناخت پروژه تغییر حکومت در ایران است که پول آن پروژه را راکفلر پرداخت می کند. قسمت یک این پروژه همان دیپلماسی عمومی است و قسمت دوم دیپلماسی لاین دوم نامیده می شود که اخیرا تعدادی از سرکردگان آن توسط سپاه پاسداران دستگیر شدند پس زمانی که سخن از پروژه ایران نزد نهاد تصمیم سازی نیز می کنیم بدین معنا است که ایران به نظام تصمیم سازی جهانی بازگردد.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه در نظام جهانی نقش هر کس مشخص شده است، اضافه کرد: حتی کشورهای مخالف آمریکا مثل روسیه و چین نیز جزو نظام جهانی هستند اما کشورهایی مثل ایران و کره شمالی نظم جهانی را به هم زده اند در این پروژه آمریکا قصد دارد کشورها را طوری قرار دهد که هنجارهای مورد نظر او را بپذیرند.

وی افزود: این پروژه شامل چهار لایه پروژه دولت سازی، پروژه نظام سازی، پروژه ملت سازی و پروژه ملک و سرزمین سازی می شود که هر 25 سال یک پروژه از آن به طول می انجامد پس ساختار یک جامعه کامل از دولت سازی، نظام سازی، ملت و ملک سازی تشکیل شده است. در سطح آسیا هیچ کشوری این چهار لایه را به صورت کامل ندارد و فقط ایران تقریبا تمام آن را برخوردار است.

عباسی با اشاره به وجود اختلاف طبقاتی در راستای پروژه نظام سازی در کشور بیان داشت: کسی که درتهران پورشه سوار می شود سوپر کلاس است و طبقه دیگر طبقه فقیر هستند شناخت این طبقات بسیار مهم است در اجلاس جهانی داووس از کشورهای مختلف دور هم جمع شده اند. اینها کسانی هستند که دولت جهانی را شکل می دهند که دولت جهانی از طبقه سوپر کلاس است.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه اجلاس داووس همان سازمان ملل در سایه است، تصریح کرد: مسئولان کشور نباید اطلاعات کشور را در مذاکرات به نهادهای غربی بدهند لذا شاهد هستیم که هر روز قسمتی از این اطلاعات در یک نقطه از جهان منتشر می شود. ملتی که نتواند هوشیار باشد و اعتماد به سازمان ملل کند باعث می شود هواپیما جاسوسی آمریکا بر روی مناطق نظامی و هسته ای اش پرواز کند و دانشمندان هسته ای اش را در تهران ترور کنند و تحریمش می کنند و او را وادار به مذاکره می کنند و در میز مذاکره همه چیزش را می گیرند.

وی افزود: جاسوسانی تحت عنوان نیروهای سازمان ملل وارد ایران می شوند و اطلاعات ایران را به طور کامل به دست می آورند لذا شاهد هستیم که بخش هایی از اسناد به دست آژانس افتاده است و حتی منتشر می شود. از دید برخی از مسئولان مردم، مجلس و اساتید دانشگاه ها نامحرم بوده اند اما آژانس را محرم خود دانستند.

عباسی ادامه داد: جریان موسوم به داووس چه اجازه ای دارند جهان را اداره کنند؟ که فلان استاد دانشگاه شهید بهشتی نیز به آنجا برود و زمانی که برمی گردد در کشور دموکراسی تدریس کند. برخی روسای جمهوری اسلامی ایران نیز به اجلاس داووس می روند و حتی در آنجا به کشورهای خارجی برای دریافت کمک التماس می کنند چه کسی گفته ما مشکلات مان را در داووس و شورای روابط خارجی آمریکا مطرح کنیم؟

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه نهادهای وابسته به سازمان ملل نهادهای مخربی هستند، اظهار داشت: کسانی که ادعای دموکراسی می کنند اجازه دیکتاتوری به کشورهای حق وتوی سازمان ملل می دهند. ایران چون از این پروسه بیرون است محور شرارت لقب می گیرد. بعد از برجام مرتب رئیس جمهوری آمریکا می گوید ایران دارد به نظام بین الملل برمی گردد.

وی با تاکید بر اینکه وقتی ایمان ضعیف باشد دشمن را بزرگ می پنداریم، تصدیق کرد: جهاد کبیر یعنی تبعیت نکردن از کفار لذا شاهد هستیم چهار پاسدار عادی با دو قایق کوماندوهای اصلی آمریکا را گرفتند. هیچ کجای دنیا نتوانسته بود کوماندوی آمریکایی را بر روی زمین بنشاند و دستانش را بالای سرش بگیرد اما ما توانستیم. آیا باید به سازمان مللی که با پول نفت شیوخ مرتجع عرب آن را می خرند اطلاعات کشور را سپرد؟

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه کسی که به سازمان ملل اعتماد کند چوبش را می خورد، تصریح کرد: هر گاه کسی از طرف سازمان ملل به ایران آمد باور کنید جاسوس نظام های غربی است مگر خلاف آن ثابت شود. سازمان ملل بی آبروتر از آن است که بتواند در ایران تاثیر بگذارد. اصلاح دنیا باید از ایران شروع شود دشمن نظرش این است که پوسته جمهوری اسلامی باقی بماند ولی سیرت آن تغییر کند.

وی با اشاره به مدل چینی تغییر در کشور ها بیان داشت: در مدل چینی شعار این است که درب ها را باز کنیم و روش چینی ها برای اداره کشور را استفاده کنیم اما سیاست های درب های باز چینی شکست خورده است برای فروپاشی ایران جدیدا سیاست درب های باز تایلند ایجاد شده است یعنی آمریکایی ها معتقدند که تکنولوژی و سرمایه گذاری را به شما نمی دهیم بلکه هر چیزی را که می خواهید باید آن را بخرید.

عباسی افزود: جدیدا تعداد زیادی هتل پنج ستاره در ایران ایجاد می شود مناطق آزاد فرهنگی در قالب هتل های خارجی ایجاد شده است الگوی آنها بالی اندونزی، آنتالیای ترکیه، لاس وگاس آمریکا و پاتایای تایلند است.

رئیس اندیشکده یقین ادامه داد: یک مرد باغیرت هر پولی را به خانه نمی برد چه طور یک ملت باشرف که به جهان درس شرف داده اجازه می دهد دولتش از هر جایی پول به دست آورد.

وی در پایان با اشاره به اینکه زمانی که پول حرام آمد پشتش همه نوع فسادی می آید، خاطرنشان کرد: مدل استحاله ایران به روش تایلند شروع شده است ما با سیاست درب های باز به سمت بیرون موافقیم اما با سیاست درب های باز به سمت داخل مخالفیم. مفهوم ایران پروژکت بازگشت ایران به نظام جهانی است. باید یادمان باشد آمریکا تمام خباثت های جهانی را با هم دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

28 دیدگاه

 1. سلام
  ایران پراجکت اگه چیز بدیه، خب رئیس این پروژه توی بلفر، پیام محسنی است، یک ایرانی که گویا در مرکز خود آقای عباسی هم سخنرانی کرده. یعنی چی آخه؟

 2. آقا ما باید چکار کنیم در باره این همه ظلم و نامردیه این دولت به مردم و اسلام و ولی عصر و اماممون . آیندگان چی میگن راجع به ما ؟نمیگن شعار ما اهل کوفه نیستیم دادن و علیشون و تنها گذاشتن ؟؟؟وای بر من

 3. بابا Admin اگه نمیخوای صوت سخنرانیو بذاری برا چی این صفحه هارو ایجاد میکنی؟

 4. سلام خدا قوت، لطفا لطفا لطفا فایلای صوتی استاد و بذارید دیگه چقد منتظر وایسیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. فایل صوتی رو بگذارید ممنون

 6. فایل سخنرانی رو کجا می توانیم دانلود کنیم

 7. خداکنه ورق برگرده آن هم بزودی.حیفه که یک مشت دیوثِ لاکردار بر مسند اجرائی جمهوری اسلامی قرار بگیرن

 8. جستجوی در سایت با تلفن همراه خیلی سخته و همچنین صوت همه ی سخنرانی های استاد را در کانال تلگرام قرار بدهید لطفا

 9. یکتاجان سلام علیکم:ان شاءالله عزیز خداوند متعال شوید. صوت جلسه راهم بگذارید.ومن الله التوفیق

 10. سلام استاد خدا حفظتون کنه
  دوستان لطفا صوت جلسه های استاد رو بگذارید
  خداییش خیلی فعال نیستین تو انتشار صحبت های استاد نمیدونم شایدم نمیشه به هر حال اگه امکانش هست انجام بدین منتطریم
  اللهم عجل لولیک فرج

 11. با سلام و سپاس اگه ممکنه صوت و یا فایله تصویری این سخنرانی رو قرار بدید…. ممنون

 12. استاد حسن عباسی : قرآنِ ناطق
  شاید عده ای ازین حرفم ناراحت بشن اما واقعا آیا کسی از لابه لای حرفای استاد چیزی به غیر از کلامِ قرآن شنید؟!
  عده ای میگن : حسن عباسی بین لایه های نظام تفرقه میندازه! همیشه میگم: کجای حرفِ حسن عباسی خارج از قرآن،شرع و دین هست؟!
  گاهی اوقات فکر میکنم ما مردم چقدر نامردیم!! چقدر بدیم !! چقدر کوته فکریم !!(نمیخوام توهین بشه،فقط توجه!)
  شعارها فریاد زنان : ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند!! اما غافل ازینکه علیِ زمان تنهاست …
  چقدر جالب و غم انگیز …
  به کجا میریم ؟! …
  قرآن یکیست و احکام یکیست ، هر آنکه به قرآن نزدیکتر،صالح تر ، هرآنکه از بطنِ قرآن دورتر،فاسق تر و فاسدتر … آیا تفکیکش اینقدر سخته؟!!!

  • عزیز دل خدا میدونه که من عاشق حسن عباسیم و ایشون چیزی جز حرف خدا و پیغمبر و ائمه علیهما السلام نمیگن ولی لقب قرآن ناطق برای معصوم به کار برده میشه،لطفا بیشتر به کلماتتون دقت کنین/با تشکر از شما

 13. با سلام و خدا قوت خدمت جناب دکتر عباسی و همکاران عزیزشان
  تقریبا در حدود دو سال پایانی دولت قبل که تورم نزدیک به چهار برابری اتفاق افتاد عده ای اصلاح طلب و تکنوکرات و سرمایه دار به ثروت بیشتری رسیدند، گویی از قبل باخبر بوده اند و چه بسا تاثیر تورم را بیشتر هم کرده اند.
  اولا چطور میشود عده ای در همراهی با دشمن صهیونی به چنین رانت اطلاعاتی برسند اما نظام ایران، رهبری، دولت، مجلس، سپاه و نیروهای اطلاعاتی نتوانند.
  ثانیا اگر این پیش بینی میشد چرا اقدامی صورت نگرفت و لااقل دست نفوذی ها کوتاه نشد تا آثار تورم کمتر شود.
  لطفا اگر آقای دکتر عباسی در این باره نقدی داشته اند، مرا راهنمایی و طریقه و آدرس دسترسی به نظر ایشان را بفرمائید. با تشکر

 14. حسن عاشق علی

  خدا لعنت کند کدخداپرستان بی آبرو و بی وطن را , که بصورت خزنده دارند برنامه های کدخدا و روباه پیر را در این مملکت

  پیاده می کنند , افشاگری های حکیم عباسی هم که به مذاق خیلی ها خوش نمی آید , دزدان و فیش بدستان نجومی دارند

  راست راست می گردند اما حکیم عباسی باید هزینه ی افشاء مذاکره با جاسوس اسرائیلی در هتل پاریزین پاریس را بپردازد ,

  هزینه ی افشاء رباخانه ای بنام بانک و قمارخانه ای بنام بورس را بپردازد , هزینه ی افشاء لیبرال ها و نفوذی ها را بپردازد ,

  هزینه ی افشاء خطرهای جنگ نرم , جنگ سایبری و ویروس استاکس نت و پروژه های خطرناکی از جنس نیترو زئوس را بپردازد ,

  روباه گلاسکو که سرش را انداخته پائین و دارد مانند بولدوزر , همه چیز نظام را شخم می زند و نابود می کند و همه بهم نگاه

  می کنند و هیچ نمی گویند , تنها صدایی که در وسط میدان شنیده می شود فریاد ها و افشاء گری های حکیم حسن عباسی

  عمّار انقلاب است .

  بامید روزی که بصیرت بسراغ مسئولین و مردم خواب زده ی ما بیاید و ریشه فساد و تبعیض و کاخ نشینی و بی عدالتی و

  نوکری کدخدا و بازگشت به معیارها و آرمان های اصیل انقلاب و چسبیدن به ریسمان اسلام و قرآن و ولایت , دوباره احیاء شود .

  حکیم عباسی عزیز , زیان علی وارت تیزتر باد .

 15. با سلام از استاد میخوام در باره ی لیبرالیسم نوو تفسیر جدید اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی 80 درصدی دولت صحبت به عمل آورند، این مهم ترین موضوع در حال حاضره، اول باید خودمونو درست کنیم و از خودمون شروع کنیم، اگه این اصل انجام بشه دیگه راه برگشتی نیست!

 16. لطفا فایل صوتی یا تصویری این جلسه را برای دانلود در سایت قرار دهید متشکرم

 17. با عرض سلام . ببخشید فایل صوتی ایران پربرکت استاد رو نمی گذارید؟ آخه صدای استاد خیلی اثر خوب میذاره تا یک نوشته.

 18. فایل سخندانی را از کجا بیابیم؟

 19. من نمیدونم این آقایونه عاشق غرب تا کی میخوان مملکتو بفروشن کسیم جلوشونو نگیره؟!!!دیگه جون به لب رسیده،تحمل این همه دیاثت سیاسی سخته

 20. یزدانپناه کشاورز

  برقرارباشی

 21. عاشقتم استاد …
  خدا حفظت کنه بامرام …
  آرزو دارم یه روز دستتو ببوسم .

 22. خداوکیلی صوتش رو بذارید
  ومن الله التوفیق

 23. لطفا فایل دانلود بگذارید

 24. چه خوب میشد اگه صوت و یا فیلم جلسه ها را زودتر قرار میدادید.هرچی سریع تر باشه بهتر

  تشکر