سخنرانی استاد حسن عباسی در یادواره ستارگان راه

یادواره شهید صدوقی و شهدای یزد در میدان امیرچخماق و در جوار هشت شهید گمنام – ۹ شهریور ۹۵ – برگزار شد.

دکتر حسن عباسی در این مراسم با اشاره به پیوستن جوانان دنیا به گروه تروریستی داعش اظهار داشت: در این فضا به تعبیر مسئولان امنیتی کشور هزار و پانصد جوان ایرانی هم می خواستند به داعش بپیوندند.

وی با اشاره به فعالیت منافقین در کشور گفت: منافقین ائمه جمعه چندین شهر کشور از جمله امام جمعه دارالعباده یزد یعنی آیت الله شهید صدوقی را به شهادت رساندند و به اسم اسلام جلوی پرچمداران اسلام واقعی ایستادند. اساساً منافقین ریشه و الگوی داعش بوده اند. مریم رجوی که روزی با آمریکا، اسرائیل و فرانسه هم پیمان بوده است و شهادت هفده هزار نفر از هموطنان ما حاصل فعالیت این گروهک مخوف و تروریستی است اکنون با ترکی الفیصل رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان جلسه علنی می گذارد و برای به جا آوردن مراسم حج به مکه دعوت می شود. این اتفاقات پیوند نفاق درون اسلام از سازمان منافقین تا وهابی های تکفیری را نشان می دهد.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به آیات قرآن تاکید کرد: خداوند خریدار مال و جان مومنین است. شهر یزد هم مزین به ایمان است. مزین به حیا، یعنی میوه ایمان است. در جامعه ایمانی انسان ها قدر و قیمت خود را می دانند و خود را به ثمن بخس نمی فروشند، آنها می دانند که قیمتشان فقط خداست.

دکتر عباسی درمان همه دردهای بشری را روحیه شهادت طلبی دانست و اظهار کرد: اگر آحاد جامعه شهادت طلب باشند در جامعه به پلیس و قاضی نیازی نیست چرا که شهید حب دنیا ندارد و می دانیم که حب دنیا راس همه خطاهاست.

وی با اشاره به تحولات کشورهای اسلامی تصریح کرد: هیچ پیامبر و امام معصومی 38 سال فرصت تشکیل حکومت دینی نداشت. این فرصت استثنائی باعث می شود شیخ زکزاکی در یک فرصت کوتاه 15 میلیون نیجریه ای را شیعه کند. طبیعی است که دشمن احساس وحشت کند. این انقلاب که آرمان و آرزوی پیامبران الهی بود به سرعت در حال رشد در جهان است. حال دشمن و کفر یک راه دارند، اینکه از دل اسلام یک اسلام جعلی را به جان خود اسلام بیندازند.

عباسی با اشاره به ساخت مستند «Zero Days» گفت: روسا و مسئولان رده بالای سرویس های جاسوسی آمریکا در این مستند با افتخار می گویند ما اولین کشور استفاده کننده از سلاح های هسته ای علیه ژاپن و سلاح سایبری علیه ایران بوده ایم.

وی این حملات سایبری را عامل آتش سوزی های اخیر دانست و اضافه کرد: چند ماه است که در کشور حجم آتش سوزی ها بالا رفته، اما نه عامل انسانی و نه نقص فنی در آن دخیل نبوده است.

عباسی ادامه داد: بعد مسئولین ما می گویند ما سایه جنگ را دور کردیم. این برداشتن سایه جنگ و تحریم است؟ در کدام سازمان جهانی به خاطر حمله سایبری آمریکا با ویروس استاکس نت که ده ها میلیارد خسارت به بار آورد شکایت کرده ایم؟ رئیس سازمان جاسوسی آمریکا اعتراف می کند به وسیله این ویروس فعالیت هسته ای ایران را یک سال عقب انداختیم.

رئیس اندیشکده یقین گفت: وقتی نه سلاحی داری و نه جوامع بین المللی از تو حمایت می کنند فقط خودت می مانی و خدای خودت، این جاست که روحیه شهادت طلبی مشکل را حل می کند.

وی با برشمردن برنامه های دشمن برای نابودی انقلاب و اسلام بیان داشت: دشمن برنامه دارد تا در 30 سال آینده جهان اسلام در آتش تکفیر بسوزد. دشمن از یک سو تکفیر وهابی و از یک سو تکفیر شیعه که همان تشیع انگلیسی است را می سازد. مراقب این توطئه باشید. می خواهند زیر پرچم اسلام خونریزی باشد تا دین به زاویه برود.

عباسی افزود: با این وجود فرزندان روح الله هیچ گاه آمریکا را تعظیم و تکریم نمی کنند. فرزندان روح الله در لبنان و سوریه به شهادت می رسند. فرزندان روح الله ملوان های آمریکایی را دستگیر می کنند، آنها مجبور می شوند زانو بزنند، گریه کنند و در مقابل دوربین  عذرخواهی کنند.

وی با اشاره به تلاش ظریف برای دریافت نامه آرامش بخش از آمریکا آن هم برای قرار داد با شیلی اذعان داشت: امروز برخی یاران امام(ره) خسته شده اند و می گویند باید با آمریکا کنار بیائیم. همانان که تا دیروز می گفتند چرا با ونزوئلا رابطه داریم اکنون برای معامله با شیلی باید از آمریکا نامه آرامش بخش بگیرند.

دکتر عباسی گفت: امام (ره) به منتظری می فرمود تو بعد از من کشور را به دست منافقین و لیبرال ها می سپاری چرا که در شناخت آن ها ضعیف هستی. امروز هم صدای پای لیبرال ها و منافقین جدید دوباره می آید. همانطور که بنی صدر به لیبرال بودن خود افتخار می کرد، امروز هم مسئولین ما می گویند تنها راه توسعه یافتن ما رفتن به سمت لیبرالیسم است. در حالی که اسلام و لیبرالیسم با هم سازگار نیستند.

وی ادامه داد: کار کرد دین برپایی قسط و عدل است. اگر جامعه ای به قسط نرسد، مزه دین به کام مردم نرسیده است. عزیزان جوان در یزد در پایتخت حیا و نجابت اگر ناکارآمدی دیدید به حساب اسلام نگذارید. حقیقت این است که تفکر لیبرالیستی از دانشگاه ما بیرون آمده در نظام سیاسی و اقتصادی ما رسوخ کرده و خود را به جای اسلام جا زده است.

دکتر عباسی با انتقاد از عدم برخورد جدی دولت با رسوایی فیش های نجومی گفت: جامعه ای که 11 میلیون بیکار دارد، که رهبر انقلاب می فرمایند من در برابر این ها خجالت زده می شوم، رواست که در این جامعه افرادی چند صد میلیون حقوق بگیرند؟ می گویند تعدادشان محدود است. چرا مغلطه می کنید؟ روابطی که دارند چطور؟ روابطی که ایجاد می کنند چطور؟ چرا چند کارگر را به خاطر اعتراض شلاق می زنند ولی با ویژه خواران و گردن کلفت ها برخوردی نمی شود.

منبع: عصر فرهنگ

استاد حسن عباسی سه‌شنبه شب – ۹ شهریور ۹۵ – در یادواره شهدا در میدان امیرچخماق یزد و در جوار مزار هشت شهید گمنام اظهار داشت: درمان همه دردهای بشری شهادت‌طلبی است و اگر اکثر جامعه شهادت‌طلب بودند، کار پلیس و قاضی کساد می‌شد زیرا دوستدار شهادت، حب دنیا ندارد و کسی که حب دنیا ندارد کمتر اشتباه می‌کند زیرا حب دنیا در راس همه خطاها است.

عباسی همچنین با اشاره به جنگ‌های رخ داده در سوریه، یمن و … بیان کرد: مردم سوریه و یمن طی این پنج سال 290 هزار کشته دادند و از 83 کشور تروریست به این کشورها ریختند و عربستان میلیاردها دلار به آنها تزریق کرد و ترکیه نیز از آنها پشتیبانی کرده و می‌کند.

وی در مورد آمریکا و روحیه استکبارطلبی آن اظهار داشت: آمریکا برای خود دو مقام اولی را مدعی است، یکی اینکه اولین کشوری بود که از بمب اتم استفاده کرد و دیگری اینکه اولین کشوری بود که جنگ سایبری به راه انداخت و این مسائل را خودشان در فیلم‌های مستند اعلام می‌کنند و هنوز خیلی‌ها می‌خواهند با آمریکا نرد عشق ببازند.

عباسی خاطرنشان کرد: بیداری و هوشیاری جوان جامعه به این است که مراقب اطراف خود و اقدامات و دسیسه‌های دشمن باشد و آمریکا را راس آمال خود نداند زیرا همین آمریکا از دل اسلام جریان تکفیری را درآورد و به جان اسلام انداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دو ماه است که در کشور، آمار آتش‌سوزی‌ها بالا رفته است، افزود: عامل انسانی در این آتش‌سوزی‌ها دخیل نبوده و از راه دور باعث این خرابکاری‌ها می‌شوند همان‌گونه در جنگ 30 ساله مسیحیان یکدیگر را به نام عیسی مسیح می‌کشتند و آتش می‌زدند تا اینکه جمعیت اروپا نصف شد و اکنون نیز می‌خواهند با آتش‌سوزی و جنگ و کشتار بین مسلمانان، شیعه و سنی را از میان بردارند.

عباسی تاکید کرد: امروز چشممان را بر روی نفوذ بسته‌ایم در حالی که بازخوانی وقایع انقلاب بسیاری از مسائل را برای ما یادآوری می‌کند، امروز مسئولانی داریم که پشت تریبون رسما می‌گویند که تنها راه ما لیبرالیسم است که این مخالف فرمایشات امام خمینی(ره) است.

وی همچنین با بیان اینکه بالاترین نعمت برای ما امام و رهبر است، افزود: باید قدردان وجود نعمت امامت و ولایت باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

2 دیدگاه

  1. سلام ،ببخشید من به دلیل کمبود وقت نمیتوانم تمام جلسات کلبه کرامت را مشاهده کنم ایا از جایی میتوانم متون و پلت جلسات را تهیه کنم .باتشکر