سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع گرامیداشت سالروز همبستگی با مردم مظلوم فلسطین

استاد حسن عباسی سه شنبه شب – ۶ مهر ۹۵ – در آیین گرامیداشت سالروز همبستگی با مردم مظلوم فلسطین در جمع اصحاب رسانه و دانشجویان اظهار داشت: غرب برای نابودی اسلام طرح «جنگ مذهبی 30 ساله» را در نظر دارد و این طرح الهام گرفته‌ شده از جنگ 30 ساله بین پروتستان‌ها و کاتولیک‌ها است که منجر، به حاشیه رفتن دین مسیحیت شد.

وی گفت: ایران در قبال فلسطین دو موضع دارد، نخست مردم فلسطین باید بدانند ایران همیشه پشتیبان آن‌ها خواهد بود و دوم آن‌ که ما بین داعش، رژیم صهیونیستی، آمریکا و غیره تفاوت نمی‌گذاریم و هدف اصلی، آزادسازی بیت‌المقدس است.

عباسی بیان کرد: غرب با ایجاد گروه‌های تروریستی مانند داعش به دنبال شعله‌ور کردن جنگ‌های قومیتی و مذهبی در خاورمیانه است و از این طریق قصد دارد دین اسلام را مقصر جلوه دهند و آن را به حاشیه برانند اما علمای شیعه و سنی با رد جریان‌های تکفیری این توطئه را خنثی کردند.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به ادعاهای اخیر رژیم آل سعود بیان کرد: این رژیم می‌گوید ایران رفتار خود را عوض کند اما آن‌ها باید در رفتار خود تجدیدنظر کنند. آمریکا با ورود به آب‌های ایران، توسط مردان غیور این کشور ادب شدند.

عباسی با اشاره به آزادسازی سربازان آمریکایی افزود: شیوه آزادسازی سربازان آمریکایی اشتباه بود و دولت باید به‌جای آزادسازی آن‌ها پول‌های مسدود شده کشورمان را طلب می‌کرد و این‌ یک رفتار قانونی و حرفه‌ای بود.

وی با اشاره به موضوع U-TRUN اضافه کرد: اگر همچنان پول‌های مسدود شده ایران آزاد نمی‌شود به دلیل ضعف دیپلماسی کشورمان بوده و مسئله U-TRUN اشتباهی است که از طرف مسئولان ما صورت گرفته است و دیپلمات‌های ایران باید از آمریکا بخواهند این مسئله از مناسبات بین‌المللی با ما برداشته شود.

رئیس اندیشکده یقین تصریح کرد: «سیاست‌ درهای باز تایلندی» باید ماهیتش مشخص شود، صنعت توریسم، سرمایه‌گذاری و ایجاد هتل در کشورمان ساختارمند باشد و تحمل فرهنگی به قیمت تحمل اعمال نامشروع و حرام قابل‌ قبول نیست و هرگاه طرح آن‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و رهبری آن را تائید کرد ما نیز می‌پذیریم.

منبع: نسیم آنلاین

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.