سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع انقلاب اسلامی؛ریزش ها و رویش‌ها

استاد حسن عباسی رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال عصر دوشنبه – ۱۸ بهمن ۹۵ – در همایش انقلاب اسلامی؛ریزش ها و رویش‌ها که در مجتمع غدیر بیرجند برگزار شد، اظهار داشت:طبیعت هر انقلابی ریزش و رویش است و همه انقلاب ها در مراحلی دچار ریزش و رویش نیرو می شوند و این موضوع اجتناب ناپذیر است.

وی ضمن توضیح درباره خصوصیات آمریکا از منظر امام راحل(ره)، رابطه با آمریکا را یک رابطه مردود دانست و تصریح کرد:طبق فرمایشات ایشان رابطه با آمریکا به علت شیطان بزرگ بودن آن،ام الفساد بودن،تروریست بودن و همچنین استکبارجهانی بودن آن کاملا مردود است.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با اشاره به این که با مرور تاریخ درمی یابیم که در تاریخ انبیا هیچ پیامبری فرصتی به اندازه عمر انقلاب اسلامی نداشته است، خاطرنشان کرد: فقط امیرالمومنین(ع) فرصتی 4 ساله داشتند و بقیه انبیا فرصت‌های محدودی در این خصوص داشته اند.

عباسی با بیان این که برکسی پوشیده نیست که جمهوری اسلامی توسط دو عبد صالح خدا طی 38 سال هدایت و رهبری شد، یادآور شد: آنچه مسلم است آن است که باید برای مردم شفاف سازی گردد که چنین فرصتی نصیب هیچکدام از ائمه نشده است و مردمی نبودند که آنها را همراهی کنند.

وی اضافه کرد: مردم ایران طی 38 سال انقلاب اسلامی سختی‌ها، کودتاها و جنگ‌های متفاوتی را متحمل شدند پس بنابراین مردم باید بدانند این زحمات توسط چه عقبه‌ای هدایت می‌شود و قدرشناس آن باشند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال متذکر شد: چنانچه انقلاب اسلامی را به مسائل حکومت پهلوی و شرایط امروز محدود نموده و بگوییم که انقلاب اسلامی فقط توسط امام هدایت و رهبری شد و عقبه‌ای نداشت به این نتیجه می‌رسیم که ما انقلاب کردیم فقط برای خریدن یک هواپیما که آن را بر آسمان مشهد طواف دهیم.

عباسی ادامه داد: دلیل انقلاب کردن ما این نبود که پس از گذشت 37 سال از جریان پیروزی انقلاب اسلامی با ورود هواپیما به کشور دچار ذوق زدگی غیر قابل وصفی شویم. در حقیقت کسانی که دچار این ذوق زدگی های افراطی می شوند هیچگونه شناختی از انقلاب اسلامی، تحولات اجتماعی روز در سطح جهان و تاریخ انبیا و ائمه و امام  راحل(ره) و همچنین آرمان‌های رهبری ندارند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با تاکید بر این که دیپلمات بودن به چگونه بستن دکمه کت نیست، اذعان داشت: دیپلمات بودن به این است که در پای میز مذاکره کلاه سر انسان نرود.

عباسی با  اشاره به این که برجام،به طور عملی نقض و شکست خورد،عنوان کرد: مردم می دانند که موضوع برجام چیزی جز حماقت محض نبوده و نیست.

وی ضمن اشاره به برکات انقلاب در ادوار مختلف،تبیین کرد: یک قاعده ای وجود دارد و آن این است که انقلابی بودن مهم نیست، انقلابی ماندن مهم است؛ مسلمان بودن مهم نیست مسلمان ماندن مهم است.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال متذکر شد:جوانان باید به دنبال کسانی باشند که به دنبال اخذ دکترای اقتصاد شرق و غرب نباشند.

وی “مدرک گرایی” را به عنوان یک ویروس و مرض دانست و مطرح کرد: جوانان عزیز،باید مدرک گرایی در این جامعه اسلامی از بین برود.

عباسی با بیان این که نظام‌سازی قرآنی و اسلامی با روش‌های مدیریتی غربی محقق نمی گردد، اظهار داشت: در نظام ولایت فقیه؛ فقه محور است و این نکته مهم در ادامه حرکت انقلاب بسیار حائز توجه است.

وی اضافه کرد: فرهنگ انقلاب اسلامی امروز در بسیاری از کشورهای جهان تولید، بازتولید و از مرزهای ایران فراتر رفته و  آثار آن را در کشورهای  لبنان، عراق، سوریه، نیجریه، یمن می‌توان مشاهده نمود.

این تحلیل گر سیاسی در ادامه صحبت هایش ضمن اشاره مجدد به بحث ریزش‌های بعد از انقلاب، متذکر شد: عدم تقوای کافی، فقدان بصیرت تاریخی، ساده انگاری از جمله موضوعاتی بود که سبب ریزش‌هایی شد که توجه به این مؤلفه‌ها در بررسی تاریخ سی و هشت ساله انقلاب اسلامی دارای اهمیت بسیاری است.

عباسی تصریح کرد: برای ادامه حرکت انقلاب برای ما شاخص، انقلابیون اول انقلاب نیست چرا که ممکن است به دلایل فکری و نفسانی دچار انحراف شوند از این جهت شاخص، آرمان‌های انقلاب و معیارهای رهبری است.

وی همچنین با تبیین شرایط جمهوری‌های یازده گانه بعد از انقلاب اسلامی،خاطرنشان کرد: در مقطعی از تاریخ سی و هشت ساله انقلاب با شرایطی رو به رو بودیم که هر روز چند شبهه علیه اعتقادات و باورهای مذهبی مردم مطرح می‌شد که بسیاری از کسانی که این شبهات را بیان می‌ نمودند اکنون در رسانه‌های غربی سخن می‌گویند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال یادآور شد: در مقطع دیگری از تاریخ سی و هشت‌گانه انقلاب اسلامی نیز سخن از عدالت محوری بر زبان جاری شد اما عدالت به پایین‌ترین سطح خود آورده شد و نتوانستند آنچه از عدالت مدنظر رهبرمعظم انقلاب بود را محقق نمایند.

عباسی اذعان داشت: در نظام ولایت فقیه؛ فقه محور بوده و این نکته مهم در ادامه حرکت انقلاب بسیار مهم و قابل توجه است.

وی ادامه داد:به عنوان یک سوال  چرا وقتی مراجع تقلید از ربوی بودن نظام بانکی ابراز گلایه دارند  و حتی یک مرجع تقلید سر درس خارج فقه بابت این موضوع اشک می‌ریزد، کسی به این وضعیت رسیدگی نمی‌کند؟

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال خطاب به حضار جلسه با تاکید بر این که اولین چیزی که در ذهن شما می شکند باید کلمه دکترا باشد،ابراز کرد: در قانون کشور ما وضع شده که افراد دارای مدرک تحصیلی کمتر از فوق لیسانس نمی توانند وارد مجلس شوند.

عباسی ادامه داد: مصیبت اینجا است که یک مدیر جمهوری اسلامی ایران برای تفریح با خانواده اش با برنامه ریزی که ازقبل انجام داده به آمریکا مسافرت می کند. بسیاری از افراد آنقدر با آمریکا و آمریکائیان راحت هستند که در آمریکا مدرک دکترایشان را اخذ کرده و بلافاصله پس از بازگشت به ایران مسئول دفتر رئیس جمهوری می شوند آن هم در دولت سازندگی و این موضوعات جای تامل ویژه دارد.

وی با بیان این که کسی که ولایت پذیر است همزمان برائت پذیر نیز است،افزود:مدیرانی که در این نظام دکترایشان را بعد از انقلاب در آمریکا و انگلیس گرفته اند، فاقد تبری هستند.

عباسی با اشاره به این که حکومتی که اینچنین مدیرانی را تایید می کند، یک اشتباه بزرگ را مرتکب می گردد، اذعان داشت: اینگونه مدیران حتی توانایی مناظره با کوچکترین دانشجویان بنده را ندارند.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش ضمن اشاره به بحث “فتنه”تبیین کرد:فتنه در انسان به منظور آزمایش است و هرقدر که سطح افراد و جامعه دینی بالاتر رود،جریان فتنه نیز عمیق تر می گردد.

عباسی با بیان این که امروزه دشمن،با صورت نظام مشکل نداشته بلکه با سیرت آن مشکل دارد،متذکر شد:مفتخریم که اینجا،جمهوری اسلامی بوده ودر راس آن،امام مسلمین قرار دارد و نه تنها ایران بلکه کل دنیای اسلام را به اعتدال درمی آورد و این یک افتخار بسیار بزرگ است.

وی مطرح کرد:ما امروزه نه باجنگ سخت و نه با جنگ نرم مواجه نیستیم بلکه در برابر جنگ نیمه‌سخت قرار داشته و باید تمام توجه مان را به این موضوع معطوف نماییم.

این تحلیلگر سیاسی ضمن اشاره به دولت یازدهم و فعالیت های آن بیان داشت:دولت باید به مردم در خصوص عدم اشتغال،مشکلات اقتصادی،بالا بودن نرخ بیکاری و بسیاری ضعف های دیگر پاسخگو باشد.

عباسی ضمن اشاره به ضرورت پاسخگویی شفاف به مردم، اظهار کرد: هر چه به سوالات کهنه‌تر برسیم قطعا از موفقیت کمتری در زمینه پاسخگویی به آن برخوردار خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر امروزه اشکالی در نظام جمهوری اسلامی است مربوط به اسلام نبوده بلکه مربوط به لیبرال بودن مدیران ما است که بایستی این موضوع اصلاح گردد.

منبع: خاورستان

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.