سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع شوق عدالت

استاد حسن عباسی که به دعوت جنبش عدالتخواهی کهگیلویه و بویراحمد به این استان سفر کرده است روز سه‌شنبه – ۱۰ اسفند ۹۵ – در مسجدالنبی دهدشت اظهار داشت: به تبعیت از مراجع تقلید و علما برای اصلاح نظام، اینقدر برخی مسائل را تکرار می‌کنم تا رفع شوند.

وی با بیان اینکه اشرافی‌گری در درون نظام ریشه دوانده و فساد درون لایه‌های سیستم نهادینه شده است، ادامه داد: هرچه هم امام مسلمین فریاد می‌زنند جور دیگری تفسیرش می‌کنند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز، مسئله امروز جمهوری اسلامی را اقامه قسط دانست و گفت: همه جناح‌های سیاسی باید در خود بازنگری کنند، هرکسی در زندگی‌اش نقطه سیاهی دارد خود را از منصب کنار بکشد.

شعار «مرگ بر آمریکا» با اقامت فرزند مسؤول جمهوری اسلامی در آمریکا تعارض دارد

عباسی با اشاره به اقامت فرزندان برخی از مسؤولان نظام در خارج از کشور، تصریح کرد: نمی‌شود در جمهوری اسلامی «مرگ بر آمریکا» بگوییم و از آن طرف فرزند مسؤول جمهوری اسلامی در آمریکا زندگی کند؛ این دردناک است. قبلاً به مسؤولان هشدار دادم باز هم تکرار می‌کنم مسؤولی که فرزندش در آمریکا و انگلیس اقامت دارد باید از مقام و مسؤولیتش کنار بکشد. به تبعیت از مراجع و علما برای اصلاح نظام اینقدر برخی مسائل را تکرار می‌کنم تا شخص وزیر اطلاعات لیست کسانی که فرزندشان در آمریکا و انگلیس هستند را روی دست بگیرد و به مجلس برود.

کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه دشمن از طریق فرزند خارج‌نشین این مسؤول به زندگی خانواده‌اش نفوذ می‌کند و از این طریق به نظام نفوذ پیدا خواهد کرد، بیان کرد: وظیفه اصلی وزارت اطلاعات مبارزه با نفوذ است.

عباسی، فرزندان خارج‌نشین مسؤولان را دروازه نفوذ دانست و گفت: اینقدر تکرار می‌کنیم که یا کسی که فرزندش در خارج از کشور است مقام و مسؤول نشود یا اگر کسی خواست در منصبی قرار گیرد فرزندش باید به کشور برگردد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بالاتر از عدل، قسط قرار دارد، گفت: کارکرد اجتماعی اسلام قسط است. قسط یعنی هر کس به میزان سهمش دریافت کند و اگر به کسی بیش از سهمش پرداخت شود باید از او پس گرفته شود.

وی با بیان اینکه رعایت این معیار شیرینی اسلام را به کام مردم می‌نشاند، عنوان کرد: کارکرد دین اسلام در قیامت از همه مسؤولان سؤال خواهد شد.

عباسی تصریح کرد: برخی جریان‌های سیاسی غربگرا هستند و آمریکا را الگوی خود می‌دانند، گروه دیگری در جامعه ما از نظر سیاسی مدعی‌اند که به اصولی پایبند هستند اما بعضی از این‌ها ریخت و پاش دارند و رفتارشان با قرآن و 14 معصوم در تعارض است.

وضع کننده قانون منع استرداد حقوق‌های نجومی هیزم جهنم است

وی با اشاره به فیش‌های نجومی حقوق در کشور، این دریافتی‌ها را ظلم به بیت‌المال دانست و گفت: کسی که چنین قانونی را وضع کرده که مبتنی بر این است برخی‌ها حقوق نجومی داشته باشند هیزم جهنم است. مسؤولان دلسوز قضایی می‌گویند برخی وکلا برای گرفتن حکم تبرئه مجرمان میلیاردها تومان پول می‌گیرند چنین وکیلی در حکومت دینی وکیل مدافع شیطان است.

منبع: خبرگزاری فارس

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.