آغاز به كار جنبش مقسطين

?بسم الله الرحمن الرحيم?

?دنيا محل صيرورت و كامل شدن انسان است و در طول مسير آزمايش و ابتلائات فراوان وجود دارد . در عصر حاضر #ظلم در سطح جهان فراگير شده است و بشريت امروز در گير هواي نفس، #ظلم، #جور،⛓ استثمار، ?غوايت، ⚔️جنگ،? كشتار ، ?خشونت، ?طمع و ….. است. #ظلم وقتي اتفاق مي افتد كه سهم يك فرد به او پرداخته نشود.
خداوند كريم براي انسان⚖️ #ميزان وضع كرد كه در مسير تعالي پيش رود اما انسان با #طغيان در #ميزان ?از #حدود_الهي و #صراط_حق خارج شد و مرتكب #ظلم گرديد .

پس از سطح فردي تمدن ها بنا شدند ?و تمدن ها نيز از اين قاعده مستثني نيستند. معيار و شاخص براي رصد هر تمدني #سنجه_هاي_تمدني آن است كه معطوف به چه گزاره هايي باشد . ملت هاي دنيا امروز از #ظلم فراگير ?گرگ هاي زمانه در عذاب هستند، مردمان ميانمار و بحرين و يمن و …..
?رباي سازمان يافته نيز #ظلم عظيمي را رقم زده كه اين #ظلم ناشي از #جهل است .

#جهل به معناي نداستن نيست بلكه اصرار بر دانسته هاي غلط است . #رسالت_عظيم_انبياء مبارزه با سنت هاي غلط جامعه بوده چرا كه ⛔️پيروي از #جنود_جهل باعث فراگير شدن #ظلم مي شود .
جامعه اي كه ولايت #باطل در آن پذيرفته شود #ظلم و #جور بيداد مي كند و سراسر #قبح و زشتي است .
مكاتب فراواني آمدند و رفتند و داعيه دار حل مشكلات شدند اما يكي پس از ديگري به بن بست رسيدند . امروز انسان ها نيازمند و تشنه ي عدل و تحقق قسط هستند . ✋

آغاز به كار جنبش مقسطين

✅ راه علاج و برون رفت از اين مشكل تمسك به دين مبين اسلام است ، و #كاركرد_دين يك نكته است : #قسط؛ به اين معناكه سهم هركس هر چه هست به او پرداخته شود .

براي رسيدن به #قسط دو سطح وجود دارد #قسط_معرفتي كه مبارزه با #ظلمت_نفس و حركت به سمت #نور است. پس از اين مبارزه و غلبه بر #ظلمت است كه #قسط_اجتماعي رقم مي خورد و فرد در جامعه به #قسط عمل نموده و #منصف مي شود . تحقق #قسط_اجتماعي منوط به مقابله با #ظلم است . رمز تحقق #قسط #هجرت_انفسي و اصلاح دروني است و سرّ ناكامي همه ي مكاتبي كه آمدند و رفتند عدم توجه به #قسط_معرفتي است. تا زمانيكه فرد بر #ظلمت و هواهاي نفساني درون خود مقابله نكند چگونه مي تواند سهم ديگران را بپردازد؟

✳️#انسان_هاجر و صاحب #معرفت_توحيدي #هجرت را در دستور كار خود قرار داده و به #قسط مي رسد . هجرت از گزاره هاي #باطل به سمت گزاره هاي #حق و اگر همه آحاد جامعه پيرو #جنود_عقل شدند #جامعه_هجري شكل خواهد گرفت .✳️

✨از منظر قرآن كريم هدف ارسال انبيا اين است كه تك تك انسان ها براي تحقق #قسط #قيام كنند و ✨رسالت خواص #قوام_به_قسط بودن است . «لِيَقوم الناسُ بِالقِسط»،به معناي دعوت از همه مردم براي #قيام_به_قسط، و«قَوامين بِالقِسط» وظيفه ي نخبگان و خواص است.
#مقسطين محبوب خداوند متعال هستند و مي بايست به وعده الهي ايمان داشته باشند كه « وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ » ؛ و آنها که در راه ما (با خلوص نیت) جهاد کنند، قطعاً به راه هاى خود، هدایتشان خواهیم کرد، و خداوند با نیکوکاران است.
عمل به #قسط و #ميزان سنجه اي است، كه در جوامع امروز بشري مغفول مانده است . نخبگان و #خواص #قوام_به_قسط نيستند و #مردم هم #قيام نكرده اند. #آرمان_بزرگ_انقلاب_اسلامي تشكيل #تمدن_نوين_اسلامي بوده و امروز نيز كه در آستانه چهل سالگي انقلاب هستيم ترند اصلي #قسط است.?

#جنبش_مقسطين در تلاش است تا با دو انگاره ي #معرفت_توحيدي و #قسط در نظام اجتماعي ، ⚖️#ميزان و #تراز در جامعه محقق شود ✊و قدم موثري در شكل گيري #تمدن_نوين_اسلامي و #جامعه_نوراني برداشته شود.✌️

إن شاءالله والسلام .

?شعار جنبش :#كاركرد_دين_قسط_است.?

t.me/Moghsetin_ir

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

یک دیدگاه

  1. چقدربجابودعلاوه برتلگرام واینستاگرام یک سایت دات آی آر هم این جنبش قرآنی راه اندازی می کرد.