خانه » مطالب ویژه » آغاز به کار جنبش مقسطین

آغاز به کار جنبش مقسطین

🔹بسم الله الرحمن الرحیم🔹

🌏دنیا محل صیرورت و کامل شدن انسان است و در طول مسیر آزمایش و ابتلائات فراوان وجود دارد . در عصر حاضر #ظلم در سطح جهان فراگیر شده است و بشریت امروز در گیر هوای نفس، #ظلم، #جور،⛓ استثمار، 🎬غوایت، ⚔️جنگ،💣 کشتار ، 🔥خشونت، 💰طمع و ….. است. #ظلم وقتی اتفاق می افتد که سهم یک فرد به او پرداخته نشود.
خداوند کریم برای انسان⚖️ #میزان وضع کرد که در مسیر تعالی پیش رود اما انسان با #طغیان در #میزان 🌋از #حدود_الهی و #صراط_حق خارج شد و مرتکب #ظلم گردید .

پس از سطح فردی تمدن ها بنا شدند 🏛و تمدن ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. معیار و شاخص برای رصد هر تمدنی #سنجه_های_تمدنی آن است که معطوف به چه گزاره هایی باشد . ملت های دنیا امروز از #ظلم فراگیر 🐺گرگ های زمانه در عذاب هستند، مردمان میانمار و بحرین و یمن و …..
🏦ربای سازمان یافته نیز #ظلم عظیمی را رقم زده که این #ظلم ناشی از #جهل است .

#جهل به معنای نداستن نیست بلکه اصرار بر دانسته های غلط است . #رسالت_عظیم_انبیاء مبارزه با سنت های غلط جامعه بوده چرا که ⛔️پیروی از #جنود_جهل باعث فراگیر شدن #ظلم می شود .
جامعه ای که ولایت #باطل در آن پذیرفته شود #ظلم و #جور بیداد می کند و سراسر #قبح و زشتی است .
مکاتب فراوانی آمدند و رفتند و داعیه دار حل مشکلات شدند اما یکی پس از دیگری به بن بست رسیدند . امروز انسان ها نیازمند و تشنه ی عدل و تحقق قسط هستند . ✋

آغاز به کار جنبش مقسطین

✅ راه علاج و برون رفت از این مشکل تمسک به دین مبین اسلام است ، و #کارکرد_دین یک نکته است : #قسط؛ به این معناکه سهم هرکس هر چه هست به او پرداخته شود .

برای رسیدن به #قسط دو سطح وجود دارد #قسط_معرفتی که مبارزه با #ظلمت_نفس و حرکت به سمت #نور است. پس از این مبارزه و غلبه بر #ظلمت است که #قسط_اجتماعی رقم می خورد و فرد در جامعه به #قسط عمل نموده و #منصف می شود . تحقق #قسط_اجتماعی منوط به مقابله با #ظلم است . رمز تحقق #قسط #هجرت_انفسی و اصلاح درونی است و سرّ ناکامی همه ی مکاتبی که آمدند و رفتند عدم توجه به #قسط_معرفتی است. تا زمانیکه فرد بر #ظلمت و هواهای نفسانی درون خود مقابله نکند چگونه می تواند سهم دیگران را بپردازد؟

✳️#انسان_هاجر و صاحب #معرفت_توحیدی #هجرت را در دستور کار خود قرار داده و به #قسط می رسد . هجرت از گزاره های #باطل به سمت گزاره های #حق و اگر همه آحاد جامعه پیرو #جنود_عقل شدند #جامعه_هجری شکل خواهد گرفت .✳️

✨از منظر قرآن کریم هدف ارسال انبیا این است که تک تک انسان ها برای تحقق #قسط #قیام کنند و ✨رسالت خواص #قوام_به_قسط بودن است . «لِیَقوم الناسُ بِالقِسط»،به معنای دعوت از همه مردم برای #قیام_به_قسط، و«قَوامین بِالقِسط» وظیفه ی نخبگان و خواص است.
#مقسطین محبوب خداوند متعال هستند و می بایست به وعده الهی ایمان داشته باشند که « وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ » ؛ و آنها که در راه ما (با خلوص نیت) جهاد کنند، قطعاً به راه هاى خود، هدایتشان خواهیم کرد، و خداوند با نیکوکاران است.
عمل به #قسط و #میزان سنجه ای است، که در جوامع امروز بشری مغفول مانده است . نخبگان و #خواص #قوام_به_قسط نیستند و #مردم هم #قیام نکرده اند. #آرمان_بزرگ_انقلاب_اسلامی تشکیل #تمدن_نوین_اسلامی بوده و امروز نیز که در آستانه چهل سالگی انقلاب هستیم ترند اصلی #قسط است.🍀

#جنبش_مقسطین در تلاش است تا با دو انگاره ی #معرفت_توحیدی و #قسط در نظام اجتماعی ، ⚖️#میزان و #تراز در جامعه محقق شود ✊و قدم موثری در شکل گیری #تمدن_نوین_اسلامی و #جامعه_نورانی برداشته شود.✌️

إن شاءالله والسلام .

🌐شعار جنبش :#کارکرد_دین_قسط_است.🌐

t.me/Moghsetin_ir

درباره‌ی یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

یک نظر

  1. چقدربجابودعلاوه برتلگرام واینستاگرام یک سایت دات آی آر هم این جنبش قرآنی راه اندازی می کرد.