سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع دکترین سیاست خارجی جمهوری اسلامی در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

استاد حسن عباسی روز دوشنبه – ۳ اردیبهشت ۹۷ – در همایش دکترین سیاست خارجی جمهوری اسلامی در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، در تالار حکمت دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه غربی‌‌ها درصدد تمدید برجام با شرط‌هایی جدید هستند، اظهار داشت: ‌‌شرط‌های مذکور تحریم‌های جدیدی را برای کشور به بار می‌آورد و آمریکا قصد مذاکرات جدید با ایران را دارد تا به‌واسطه تحریم‌های گسترده جدید با تمدید برجام موافقت کند.

کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه از دیدگاه غرب تحقق برجام نیازمند انعقاد بر‌جام‌های جدید است و این توافق با اعمال تحریم‌های جدید محقق می‌شود تاکید کرد: آمریکا سال 77 در مقابل ایران اسلامی سیاست مهار دو جانبه را در پیش گرفت تا تحولات و پیشرفت ایران و عراق را مهار کند.

وی با تاکید بر اینکه عرصه سیاست‌های خارجه عرصه بازی شطرنج را دنبال می‌کند و استراتژی‌های خارجه از سوی سران غربی از قانون‌های پیچیده‌ای سرچشمه‌ می‌گیرد گفت: حادثه 11 سپتامبر با ارائه طرح گفت‌وگوی تمدن‌ها از سوی رئیس جمهور وقت ایران همزمان شد و حادثه مذکور بازی از پیش تعیین شده از سوی سران آمریکا بود.

رئیس مرکز بررسی دکترینال با بیان اینکه سناریوی حادثه 11 سپتامبر را به گونه‌ای طراحی کردند تا کشورهای عربی را مقصران اصلی حادثه جلوه دهند خاطرنشان کرد: حادثه 11 سپتامبر بهانه‌ای بود تا آمریکا به‌واسطه آن وارد منطقه شود‌.

عباسی با بیان اینکه آمریکا همواره برای رسیدن به اهداف خود از جوسازی رسانه‌ای استفاده می‌کند و این امر را اخیراً در رابطه با استفاده از سلاح شیمیایی سوریه به کار گرفته است افزود: در سالی که گفت‌وگوی تمدن‌ها در دنیا تصویب و ارائه شد آمریکا به‌واسطه حادثه 11 سپتامبر جنگ تمدن‌ها را در منطقه آغاز کرد.

وی با تاکید بر اینکه استراتژی‌های آمریکا درباره کشورهای عربی استراتژی توهین‌آمیزی است که برای رام کردن اسب‌های سرکش استفاده می‌کنند و به استراتژی “هویچ و چماق” معروف است گفت: آمریکا با این استراتژی تمامی سلاح‌ها و موشک‌های رژیم بعث عراق را از آنها گرفت و پس از 14 ماه به آنها حمله کرد.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه فعالیت‌های هسته‌ای ایران اسلامی از سال 84 در کشور قوت گرفت و با قوت گرفتن این فعالیت‌ها غربی‌ها به فکر ایجاد انقلاب مخملی در انتخابات بهار 84 افتادند تصریح کرد: آمریکا با وجود تمامی تلاش خود در بهار 84 به اهداف خود نرسید.

عباسی با تاکید بر اینکه آمریکا با محدودیت‌های اقتصادی، سیاسی و نظامی برای ملت ایران استراتژی جدیدی را به منظور تضعیف کردن و به انزوا کشاندن ایران در پیش گرفت افزود: آمریکا در تلاش بود تا با تنگ کردن عرصه‌های مختلف، ایران اسلامی را به انزوا بکشاند.

کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به اینکه آمریکا به‌دنبال ایجاد نفرت در ملت ایران از ایرانی‌بودن، نظام و حتی دین اسلام است تصریح کرد: این هدف با فضاسازی رسانه‌ای و نشر شایعات در فضاهای مجازی در جامعه کنونی کشور تا حدودی نمود کرده است.

عباسی با بیان اینکه در فتنه 88 آمریکایی‌ها در راستای تضعیف و حتی نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال استراتژی جدید رفتند گفت: سال 88 آمریکایی‌ها به دنبال استراتژی بودند که مردم ایران اسلامی با مشارکت در انتخابات که عامل موفقیت است موجب تضعیف و نابودی خود شوند. برخی در فتنه 88 به نتیجه انتخابات معترض بودند و برخی دیگر از این فرصت استفاده کرده و شعارهای ساختارشکنانه سر دادند. اما فتنه 88 در 9 دی با هوشیاری مردم خنثی شد و بار دیگر  استراتژی دشمن به بن‌بست رسید.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان به گونه‌ای عمل کردند تا بروز کوچکترین مسئله و مشکل در کشور از سوی افکار عمومی به کشورهای سوریه و عراق معطوف شود ابراز داشت: افکار عمومی از سوی دشمن به طوری هدایت شده که گویی تمامی منابع کشور به کشور‌های سوریه و عراق انتقال می‌یابد.

رئیس مرکز بررسی دکترینال با اشاره به اینکه آمریکا به کمتر از نابودی حکومت ایران اسلامی قانع نیست و قصد دارد سرنوشت ایران را به سوریه و عراق تبدیل کند خاطرنشان کرد: ایران و آمریکا هرگز با مذاکرات به حل مشکلات خود نمی‌رسند و تنها راه شکست آمریکا ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آنها است.

وی با اشاره به دستگیری کماندوهای آمریکایی توسط ایران اسلامی و با بیان اینکه این اتفاق عظیم در تاریخ آمریکا توسط هیچ کشور و دولتی اتفاق نیفتاده بود اعلام کرد: سران آمریکا در جریان این اتفاق در رسانه‌ها به صراحت اعلام کردند که آمریکا در جریان این موضوع تحقیر شده است.

عباسی با اشاره به اینکه جامعه کنونی ایران در این دوران وضعیت پرتلاطمی را در پیش دارد و باید در مقابل این تحولات هوشیار بود تصریح کرد: مردم باید در روند استراتژی‌های دشمن هوشیار باشند و آن جمعی که فکر می‌کردند با مذاکرات به توفیقات می‌رسند بدانند که از آمریکا آبی گرم نمی‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط:

خبرگزاری فارس – سر اعتماد بی حساب و کتاب به غرب ضربه خوردیم/ تحقق برجام اولیه از دیدگاه غرب منوط به اجرای برجام‌های بعدی /آمریکا تنها زبان حاج قاسم سلیمانی را می‌فهمد

✴️برخی محورهای این جلسه:

?عرصه سیاست بین‌الملل، عرصه بازی شطرنج است. آمریکا طی ۲۰ سال در تقابل با ایران ۱۵ گام برداشت که هر یک با استراتژی‌های متقابل از سوی رهبری معظم خنثی گردید؛ این ۱۵ پرده عبارتند از:

1️⃣ سیاست مهار دو جانبه – در قبال عراق و ایران.
2️⃣ استراتژی توهین آمیز هویچ و چماق
3️⃣ پلیس خوب، پلیس بد
4️⃣ استراتژی مکانیزم ماشه
5️⃣ دکترین شوک و بهت
6️⃣ چیکن استراتژی
7️⃣ استراتژی قورباغه
8️⃣ آنفولانزای نیویورکی
9️⃣ اسنک استراتژی (یعنی محیط بین‌الملل را برای کشور دشمن فریزر می‌کنند تا منجمد شود. این سیاست سال۸۷ در قالب برداشتن یوتِرن از مناسبات و معاملات بین‌الملی ایران بود که در سال ۹۰، آرام آرام نشست؛ جنگ ارزی علیه ایران به راه افتاد و مشکلات اقتصادی ایران را تشدید کرد.)

0️⃣1️⃣ استراتژی آژاکس۲
1️⃣1️⃣ استراتژی مِدِئا
2️⃣1️⃣ درگیری مستقیم ایران و آمریکا از سال ۸۹:
– بزرگترین جنگ جهانی سایبری علیه ایران با ویروس استاکس نت که در فیلم مستند zero days شرح داده شد.
– حمله‌ی هوایی هواپیماهای بدون سرنشین RQ-170 و هواپیمای ایگل به ایران
– طرح ترور دانشمندان هسته‌ای

3️⃣1️⃣ استراتژی مهمانی لک‌لک (به این معنا که بشقاب سوپ در مقابل لک‌لک قرار دارد اما او با منقارهای بزرگ، امکان استفاده از این غذا را ندارد. ایران به ضیافت دعوت شد و بشقاب غذا در صحنه اقتصاد بین‌الملل مقابل او قرار گرفت اما به علت برداشته شدن یوتِرن، امکان استفاده از آن را ندارد.)

4️⃣1️⃣ جنگ هیبریدی – به معنای فعال سازی گسل‌های جامعه در راستای نیل به رژیم چنج. جامعه‌ی ما حدوداً ۵۵ گسل دارد که طی چند ماه گذشته چندین موج از آن فعال شد؛ (گسل دراویش، آشوب‌های ۹دی، جدایی‌طلبی، حجاب، #جنگ_ارزی، تلگرام و…) امسال باید منتظر آزاد سازی ۲۰ گسل باشیم.

5️⃣1️⃣ اتحادیه اروپا مجدداً هویچ و چماق را به دست گرفته است. تا برای حفظ برجام، امتیازات دیگر بدهیم:
۱- تحدید موشکی ایران
۲- خروج نیروی قدس ایران از منطقه‌
۳- پذیرش بهایی‌ها و رسمیت دادن به هم‌جنس‌بازی و… در مفاد حقوق بشری
۴- ابدی شدن محدودیت‌های پذیرفته شده در برجام

?اگر تمام باغ وحش و تمام منابع را هم مطالعه کنند تا هر استراتژی دیگری علیه ایران پیاده کنند، ما با تکیه بر قرآن، مقاومت کرده و آن را به شکست می‌رسانیم.

?نسل‌های آینده باید بداند هرگز در پی هیچ متحد استراژیکی از سوی اروپا و آمریکا نگردد؛ مائیم و خدا؛ باید بتوانیم حق خود را از گردنکشان و زورمدارن پس بگیریم.

?«رژیم چنج» نیت اصلی آمریکا است و به کمتر از تجزیه و افغانستان‌سازی ایران قائل نیست. هر خام‌اندیشی که تصور کند مذاکره با آمریکایی جماعت به نتیجه می‌رسد، گول خورده است. این سوراخی‌ست که بارها از آن گزیده شده‌ایم.

?آمریکا جانور خبیثی‌ست که هر قدر به سمتش برویم بیشتر می‌طلبد. همچون ابلیس که اگر یک‌قدم به سمت شیطان برداریم کاری می‌کند تا قدم‌های بعدی را نیز به سمت او برداریم. آمریکا تنها از کسی حساب می‌برد که حاضر نیست نامه‌ی رئیس C.I.A را باز کند.

?ایران امروز همچون ایران زمان آزادی خرمشهر نیست که سیم‌خاردار هم نداشته باشد؛ مرزهای ایران امروز، به دریای مدیترانه رسیده و قدرت نفوذ بالا در ۱۰ کشور منطقه، یک عامل ثبات در امنیت ملی و منطقه است.

✅ دکترین سیاست خارجی انقلاب اسلامی ایران:
۱- سیاست درهای باز به سمت بیرون به جای سیاست درهای باز به سمت داخل
۲- قطع ارتباط با دلار با استراتژی رهبری مبنی بر اینکه: «آقایی و سروری #دلار در حیات اقتصادی باید شکسته بشود» (تبعات جادوی پولی و مالی دشمن، پیش‌خوری از نسل‌های آینده و افزایش بدهی‌های ملی و فقیر شدن مردم است. در این وضعیت، شرایط ایران به مراتب بهتر از آمریکا و اروپا و دیگر کشورهای توسعه یافته است.)
۳- عدم مصرف کالای خارجی
۴- اگر فرآیند جنگ ارزی بخواهد ادامه یابد ما نیز باید در دیگر حوزه‌ها پاسخ دهیم
۵- از مذاکره آبی گرم نمی‌شود؛ آمریکا یک زبان بیشتر نمی‌فهمد و آن، زبان قاسم سلیمانی است و بس.

? هشیار بمانیم که تا ۲۲ اردیبهشت، روزهای طوفانی در پیش داریم.
——————————

کانال رسمی نشر سخنرانی‌های استاد حسن عباسی در:
?ایتا
▶️ Eitaa.com/Dr_abbasi
?آی‌گپ
▶️ Igap.net/Dr_abbasi
?سروش
▶️ Sapp.ir/Dr_abbasi
?گپ
▶️ Gap.im/Dr_abasi

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

یک دیدگاه

  1. سلام خواهشا سخنراني ها رو بروز بذاريد چون اكثرسخنرلني ها درمورد مسائل روز و تحليل مسائل هست وما توقع داريم در كمترين زمان تحليل وموضع استاد رو بدونيم باتشكر