حضور استاد حسن عباسی در جمع دانشجویان حامی قدس شریف

?حضور استاد حسن عباسی در نیمه شب

?در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت

✅ در حمایت از «راهپیمایی بازگشت» فلسطینی‌ها

?سه‌شنبه – ۸ خرداد ۹۷

? @Hasanabbasi_ir

استاد حسن عباسی انقلابیون گذشته را به سه نسل تقسیم کرد؛ نسل اول که در بهبوهه انقلاب بود، نسل دوم که دفاع مقدس را پیش برد و نسل سوم که در زد و خورد‌های فرهنگی ایستادگی کرد.

وی در ادامه بیان داشت: از هر نسلی پشیمان شده‌ها و از انقلاب بریده‌ها داریم اما انقلاب بدون آن‌ها ماند و از بین نرفت.

دکتر عباسی میدان مبارزه‌ نسل چهارم را در جنگ اقتصادی دانسته و افزود: «کشورهای غربی به دنبال تئوریزه‌کردن ولایت فقیه سکولاریزه هستند». وی علت چنین اقدامی را کارآمدی نظام سیاسی ایران اسلامی در بقا و هجمه‌ به دشمنانش دانست.

وی همچنین از استراتژی دشمن برای نابودی اسلام پرده برداشت که به دنبال راه‌انداختن جنگ سی ساله‌ مذهبی در جهان اسلام بود تا شیعه و اهل سنت را مقابل هم قرار دهد. امام خامنه‌ای این فتنه را در بعد نظامی با حاج قاسم سلیمانی و در بعد ایدئولوژیک با مجمع جهانی تقریب مذاهب خنثی کردند. بعد از این شکست بزرگ، انگلستان در صدد آمد تا عربستان سعودی را به سمت لیبرالیسم ببرد و یک الگو از کشور طراز اسلامی ارائه دهد.

عباسی سه اهرم اعمال قدرت نظام سلطه را در کنترل انرژی، غذا و پول عنوان کرد و مسئله‌ فلسطین را کلید مبارزه‌ در رفع این سلطه دانست.

وی با اشاره به انسان‌ساز بودن ایدئولوژی اسلامی بیان کرد: «آجری که قرار است نسل چهارم انقلاب بگذارد، ارائه‌ نظام معیشتی اسلامی است.»

عباسی در مورد نقش قدس در رسالت نسل کنونی عنوان داشت: «موضوع قدس برای ما یک مسئله‌ ایدئولوژیک است نه یک بحث استراتژیک. شوروی وقتی شکست خورد که مسائل ایدئولوژیک‌اش را به مسائل استراتژیک تقلیل داد.»

وی در ادامه بیان داشت: «فلسطینیان با پرتاب سنگ زنده هستند و مجموعا ۱۱۴ روز اسرائیل را شکست داده اند.»

عباسی با اشاره به هزینه‌ ۸ میلیارد دلاری دشمن برای شکست خط مقاومت در استراتژی جنگ سی ساله‌ مذهبی خود بیان کرد که کل بودجه‌ نظامی کشور ۱۲ میلیارد دلار است که تنها بیست درصد آن پرداخت شده است.

استاد حسن عباسی در انتهای این سخنرانی هشدار مهمی در مورد مسابقات جام جهانی پیش‌رو دادند و گفتند:«همزمان با تمام جام جهانی‌هایی که هم‌سن‌های ما دیده اند، دشمن برنامه‌های استعماری را پیش برده و جنایت‌ها رقم زده است.» به عنوان نمونه، تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه و حمله‌ داعش به دیرالزور را همزمان با جام جهانی‌ گذشته یادآوری کرد.

استاد عباسی در انتهای این نشست صمیمی با اشاره به ایمان خود به ادعای تبدیل سفارت آمریکا در قدس به بسیج دانشجویی دانشگاه بیت المقدس، این سخن را همانند تبدیل کاخ سفید به حسینیه دانست که باعث شد چندین مقاله در مورد آن‌ نوشته شود و در دنیا جستجو در مورد معنی حسینیه در اینترنت انجام شود.

وی در ادامه مردم ایران را الهام‌بخش مردم فلسطین، عراق، نیجریه عنوان کرده و تاکید کرد که نباید در مقابل ظلم‌ سکوت کرد.

گفتنی است تجمع حمایت از قدس با شعار «لن نسکت» تشکیل شده تا نسبت به سکوت جامعه جهانی و نهادی های به اصطلاح حقوق بشری اعتراض خود را اعلام دارد و سکوت معنادار برخی از کشورهای عربی و اسلامی را نسبت به خیانت به آرمان قدس شریف اعلام دارند.

شایان ذکر است این تجمع اعتراضی به مدت سه شب در دانشگاه علم و صنعت برگزار گردیده که هر شب یکی از چهره های مطلع از اوضاع منطقه و بویژه تحولات فلسطین و قدس برای دانشجویان متحصن به ایراد سخن بپردازد.

منبع: خبرگزاری قدس

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

یک دیدگاه

  1. سوالی از استاد دارم .
    در این مسله دچار شک و تردید هستم اینکه کلاه گشادی در برجام سر دستگاه دیپلماسی ما رفت و به قول شما هست و نیست هسته ایی را دادیم و چیزی گیرمان نیامد شکی نیست اما در سخنرانیهای رهبری به موصوع دفاع از هییت مذاکره کننده بر می خوریم تحلیل استاد از این چیست؟