سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع فتنه‌های عظیم عصر ما

استاد حسن عباسی، شب گذشته – ۳ دی ۹۷ – در سخنرانی که در جمع نمازگزاران مسجد جامع زاهدان داشت فتنه شناسی و مقابله با آن را بخشی از زندگی دینی فرد مومن دانست و گفت: زندگی مومن همواره دستخوش بلا و فتنه است که اگر از آنها عبور کند موفق و کامیاب است و اگر در این مسیر آگاه نباشد راه را گم کرده و ذلیل و نابود می شود.

وی ادامه داد: فتنه ها عامل غربال و تفکیک خیرخواهان از بدخواهان است، در واقع فتنه چیزی نیست که از آن فرار کنیم بلکه باید برای رشد و تعالی آنقدر با آن روبرو شویم که کاملا دفع و رفع شود.

عباسی با بیان اینکه فتنه گران هنوز هم از سویی ادعای همراهی با نظام را دارند و از سویی دیگر دنبال هدف محال و نیت باطل خود هستند تصریح کرد: فتنه دشمنان در سال های 78 و 88 در واقع حجامت و جراحی بود که باعث شد خون کثیف از بدن نظام و انقلاب خارج شود.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر و اعتراضات مردمی در کشور فرانسه، فروپاشی اقتصادی را عامل اعتراضات گسترده و حضور 55 روزه مردم این کشور در خیابان ها دانست و افزود: فرانسوی ها که حجاب ندارند، مسلمان نیستند، قاسم سلیمانی ندارند و موشکی هم هوا نکرده اند که روی آن مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نوشته باشد چرا دچار این وضعیت شده اند.

وی نهادینه شدن نظام بانکی بر پایه ربا را عامل اصلی مشکلات اقتصادی در جهان برشمرد و گفت: بیش از دو هزار سال است که ربا در میان جوامع رواج دارد و متاسفانه این مساله دامن گیر کشورهای اسلامی نیز شده است.

وی با اشاره به تاکید آیات قرآن کریم بر نفی ربا و رباخواری ادامه داد: سیستم پولی و بانکی در ایران، کپی ناقصی از نظام بانکی اروپا و آمریکاست و این مساله از طرف فقها 110 مرتبه به مسئولین امر تذکر داده شده که با بی توجهی همراه بوده است.

عباسی تنها راه نجات جهان از مشکلات را رجعت به سمت اسلام دانست و گفت: بعد از هزاران سال، جوامع غرب هنوز آلوده به مساله ای هستند که حضرت عیسی برای نابود کردنش به صلیب آویخته شد و متاسفانه تار و پود اروپا اسیر ربا و ربا خواری است.

وی با انتقاد از ادعای پوچ برخی مبنی بر هزینه در خارج مرزهای کشور گفت: رییس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرد 7 هزار میلیون دلار در منطقه خرج کرده و هیچ دستاوردی نداشته، مبلغی که 21 سال بودجه جمهوری اسلامی است و این در حالیست که سردار قاسم سلیمانی بی ادعا و مخلصانه برای دفاع از کشور و نظام بینی این شیاطین را به خاک مالیده است.

عباسی با بیان اینکه جریان اصلاحات در انتخابات شوراها، مجلس و ریاست جمهوری تمام تلاش خود را برای در دست گرفتن قدرت در دو قوه مجریه و مقننه به کار گرفت تصریح کرد: اصلاحات برای تصاحب کرسی های بیشتر در مجلس لیست و فهرست اعلام کرد و هرگاه نماینده مورد تاییدشان خطایی مرتکب شده شورای نگهبان را مقصر دانسته و ادعا می کنند شورای نگهبان اجازه نداد به درد بخورها تایید صلاحیت شوند، یعنی عملا به این نکته اذعان می کنند که افراد موجود، به درد نخورند.

وی ادامه داد: در پاسخ این افراد باید گفت در انتخاب نعمت زاده، زنگنه، آخوندی و امثال این ها می خواهید چه کسی را متهم کنید.

عباسی گفت: جنبش سبز و اصلاحات سه هزار مدیر را در پست های مختلف انتصاب کرده و ادعای استبداد نظام را دارد.

وی گفت: آقای خاتمی در جایی مدعی شده که رییس جمهور در حد یک تدارکاتچی است و هیچ اختیاراتی ندارد، حال سوال اینجاست که اگر واقعا چنین است چرا پشت موسوی و کروبی ایستادی و برای جمع کردن رای از آن ها اعلام حمایت کردی!؟

وی اذعان کرد: جریان اصلاحات و لیبرال ها بعد از فتنه 88 دچار افسردگی سیاسی شده اند و اکثرشان از کشور گریختند، به طوری که 300 نفر از صاحب منصبان دولت خاتمی امروز در خارج از کشور و در سرویس های جاسوسی ام آی سیکس و اف بی آی و رسانه هایی نظیر صدای آمریکا فعالیت می کنند.

عباسی گفت: حال این جماعت برای 98، جریانی را به سرکردگی تاج زاده راه اندازی و دنبال می کنند که دائما بگویند مجلس و دولت و سایر قوا هیچ کاره اند و فقط رهبری اختیارات دارد.

وی تصریح کرد: این فتنه گران اگر فکر کرده اند دوباره هر کاری دلشان خواست می توانند بکنند و نظام اسلامی از سر تقصیرشان خواهد گذشت سخت در اشتباه اند، چرا که فتنه ای که کلیدش را برای سال آینده زده اند منجر به برچیده شدن همیشگی بساط خودشان خواهد شد.

منبع: عصر هامون

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

4 دیدگاه

  1. سلام بابا لامذهبا چرا لینک دانلود سخنرانی رو نمیذارین

  2. سلام لطفا سخنرانی کامل دیروز آقای عباسی رو به صورت کامل بارگزاری کنید تا استفاده کنیم
    سخنرانی به مناسبت 9 دی