سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع چهل‌سال بصیرت و حضور

استاد حسن عباسی، به مناسب دهه بصیرت در شهرستان سوادکوه، با بیان اینکه سالگرد حماسه 9 دی 88 را به عنوان دهه بصیرت می‌شناسیم، مسئله بصیرت و فتنه‌های عصری را یکی از الزامات سبک زندگی دانست.

وی با اشاره به روش زندگی دینی و قرآنی، ابتلائات و فتنه‌ها را دو روش امتحان در قرآن برشمرد و گفت: هر چه سطح مومن بالاتر باشد، ابتلائات نیز دشوارتر می‌شود و مردم ایران نیز که چهل سال است انقلاب کرده‌ و جمهوری اسلامی و ایمانی تشکیل داده‌اند، سطح امتحاناتشان بالاتر از مردم دیگر کشورهایی است که هنوز جمهوری اسلامی تشکیل نداده‌اند.

رئیس اندیشکده یقین افزود: در مسئله زندگی سیاسی-قرآنی خود باید آماده فتنه باشیم و هر چه از عمر انقلاب می‌گذرد، امتحانات سخت‌تر می‌شود و انقلاب اسلامی چهل سال ایستاده و پله پله فتنه‌ها را طی کرده است.

عباسی فتنه را خلط بین حق و باطل عنوان کرد و گفت: در شناخت فتنه ابتدا باید حق و باطل از هم تفکیک گردد و سپس حق را آنقدر بگویند که معروف شود و باطل را آنقدر بکوبند تا منکر شود و سپس امر به معروف و نهی از منکر کنند.

وی از جمله فتنه‌هایی که جامعه بشری با آن روبروست به فتنه‌های نظامی، مالی و بانکی اشاره کرد و با اشاره به ربوی بودن نظام بانکی، افزود: در طی سال‌های 95 و 96 حدود 7 مرجع تقلید 110 بار بر ربوی بودن نظام بانکی تأکید کرده‌اند اما توجهی به آن نشده و اکنون ربا امر باطلی است که معروف شده و در قالب حق آمده و همه جا (در صداوسیما، بیلبوردها) تبلیغ می‌شود.

این کارشناس مسائل استراتژیک با انتقاد از سیستم گزینه‌ای امتحانات کنکور و موسساتی که چنین شیوه‌هایی را تبلیغ کرده و از قبل آن درآمد کسب کرده‌اند، نتیجه چنین نظام آموزشی را 200 هزار نفر فارغ‌التحصیل دکترای بیکار دانست که نمی‌دانند چگونه باید نان درآورند و کارنابلد و بیسواد هستند و این نظام آموزش عالی را فتنه خواند.

عباسی با بیان اینکه خلق پول بدون پشتوانه، ربا است، دلیل فرمایشات رهبری مبتنی بر رو به افول بودن اقتصاد جهان و امریکا را بر همین مبنا دانست و گفت: امروز امریکا 22 هزار میلیارد دلار بدهی دارد در حالی که درآمد امریکا تنها 4 هزار میلیارد دلار است و این بیانگر اقتصاد از هم پاشیده امریکا است.

وی با بیان اینکه خلق پول، نه خلق ثروت بلکه خلق بدهی است، گفت: پس از امریکا همه کشورها خلق پول بدون پشتوانه را جدی گرفتند و اکنون بدهی خرید و فروش می‌کنند و در حال حاضر، کل جهان با درآمد 45 هزار میلیارد دلار، حدود 169 هزار میلیارد دلار بدهی دارد و این بدهی، بدهی به چاپ پول بدون پشتوانه است و از این رو، اقتصاد جهان در حال فروپاشی است.

رئیس اندیشکده یقین، در رابطه با ایران گفت: هرچند ارزش پول ما پایین آمده اما مردم ایران به خیابان‌ها نریختند چرا که بدهی خارجی ما زیاد نیست، ما ملتی هستیم که شاید پول زیادی نداشته باشیم اما بدهی هم نداریم.

عباسی با اشاره به دوام 40 ساله انقلاب اسلامی، افزود: به استثنای دوره حضرت سلیمان، در دوره هیچ پیامبر و امامی، حکومت دینی این همه دوام نیاورده و این امر به دلیل وجود شما مردم و آماده کردن مردم توسط حضرت مهدی (عج) بوده است.

وی با اشاره به جمعیت پا به کار در جمهوری اسلامی و با بیان اینکه در دوره هیچ پیامبر و امام معصومی این میزان آدم پا به کار وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: میزان افراد رستگارشده از سال 57 تا کنون بسیار بیشتر از دوره حضرت آدم تا سال 1357 بوده است.

این کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه 345 هزار ساعت از عمر انقلاب می‌گذرد، تعداد شهدایی که در راه این انقلاب شهید شده‌اند را 345 هزار نفر عنوان کرد و افزود: این به این معناست که در هر یک ساعت یک شهید برای حفظ این انقلاب تقدیم شده است.

عباسی با بیان اینکه فرماندهان نظامی ما در دفاع مقدس با حداقل تجهیزات توانستند با 220 هزار شهید، جنگ را به نتیجه برسانند، ادامه داد: این در حالی است که در جنگ جهانی دوم 52 میلیون نفر و در جنگ ویتنام یک‌ونیم میلیون نفر کشته شدند.

وی با اشاره به سخنان ترامپ مبنی بر هزینه 7 هزار میلیارد دلاری امریکا در عراق و سوریه و عدم نتیجه گرفتن از آن، افزود: سردار سلیمانی با 70 میلیون دلار، توانست سوریه و عراق را از چنگ تروریست ها نجات دهد که این رقم یک هزارم هزینه امریکا هم نبوده است.

رئیس اندیشکده یقین، با بیان اینکه فتنه 88 با رمز تقلب در انتخابات شروع شد، افزود: آنها در روز قدس با شعار “نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران” شعار نظام را تغییر دادند، درحالیکه این جماعت در 20 سال گذشته یک شهید برای کشور نداده‌اند.

وی با اشاره به تلاش یک جناح سیاسی برای تغییر در رهبری در هر 10 سال، افزود: پس از سال 68 و رای آوردن رهبری، آنها در سال 78 و سپس 88 فتنه ایجاد کردند و پیش‌بینی می‌شود که در سال 98 هم فتنه داشته باشند که اگر آماده باشیم اتفاق نخواهد افتاد.

عباسی با اعلام اینکه جریان سبز برای فتنه 98 دوباره فعال شده است، هدف آنان را حذف رهبری و قانون اساسی با تمسک به این امر که مجلس و رئیس جمهور اختیارات چندانی ندارند عنوان کرد و افزود: از 177 اصل قانون اساسی، 38 اصل مربوط به اختیارات رئیس‌جمهور، 37 اصل مربوط به اختیارات مجلس، 18 اصل مربوط به اختیارات قوه قضائیه و تنها 5 اصل مربوط به اختیارات رهبری است و این به این معناست که مطلق اختیارات در دست رئیس‌جمهور و 93 درصد بودجه نیزدر دست او است.

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به بودجه 12 میلیارد دلاری نیروهای مسلح و تخصیص 20 درصدی آن و کاهش بودجه آنها در بودجه 98، گفت: این در حالی است که نیروهای مسلح با این بودجه نه تنها امنیت این کشور پهناور را تضمین می‌کنند که امنیت را به نقاط دور می‌برند و سازندگی هم انجام می‌دهند.

وی فتنه آینده را ضربه زدن به مجلس، نظارت استصوابی شورای نگهبان و رهبری و اصلاح قانون اساسی دانست، افزود: جریان سبز، اصلاحات و لیبرال درصدد تکرار فتنه 78 و 88 هستند.

عباسی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید موضع خود را نسبت به قانون اساسی، ولایت فقیه و التزام به مبانی اسلام مشخص کنند، افزود: ما تاکنون خلاف این امور را از آنها شاهد بوده‌ایم و آنها باید اول خود را اثبات و بعد سهم خواهی کنند.

رئیس اندیشکده یقین، در پایان با بیان اینکه لیبرال‌ها اصل اسلام و ولایت فقیه را نشانه گرفته‌اند، گفت: جریان لیبرال وطنی معتقد است که اسلام مرده است و ما نسبت به جریان لیبرال کوتاه نخواهیم آمد.

منبع: بلاغ مازندران

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.