از بت‌شکنی ابراهیم خلیل(ع) تا بت‌پرستی کوروش صغیر

❗️«اولین اعلامیه حقوق بشر» نامی‌ست که انگلیس بر استوانه‌‌ای گِلی نهاد که گفته می‌شود به کوروش بازمی‌گردد. زمین بازی که انگلیس تعریف کرده و امروز بسیاری از جمله گروهی از خواص و استادان تاریخ و فلسفه (!!) در این زمین، بازی می‌خورند! نتیجه آن‌که هر سال در هفتم آبان ماه، عده‌ی بیشتری از عوام‌الناس به طواف نماد کوروش در پاسارگاد رفته و آن را سجده می‌کنند!

? منشور کوروش را بخوانید

?کوروش در منشور خود، از بت‌پرستی‌اش پرده برمی‌دارد!
?گرچه ممکن است رگه‌هایی از یکتاپرستی در اسناد مخدوش تاریخی از کوروش ‌دیده شود، اما از منشوری که به او نسبت داده می‌شود روشن است که کوروش «مروج بت‌پرستی» بوده؛ آن‌هم قرن‌ها پس از حضرت موسی کلیم(ع) و بعد از عصر ابراهیم خلیل(ع) که شجاعانه بت‌ها را درهم می‌شکست. ببینید ?

▪️«..تمام نیایشگاه‌های آن‌سوی دجله و فرات… از نو ساختم. فرمان دادم تمام نیایشگاه‌هایی که بسته شده بود، بگشایند. همه خدایان این نیایشگاه‌ها را به جاهای خود بازگرداندم و خانه‌های ویران آنان را آباد کردم.. من امروز اعلام می‌کنم که هر کسی آزاد است که هر دینی را که میل دارد بپرستد..» بخشی از منشور کوروش▪️

❓یک سوم منشور کوروش، تعریف کوروش است از خودش، یک سوم آن بت‌پرستی و یک سوم دیگر آن درخواست از مردم برای دعا برای کوروش نزد بت‌هاست. کجای این اعلامیه، حقوق بشر است؟

?علامه طباطبایی به اعتبار برخی مکتوباتی که به دستشان رسیده بود، گفت به نظر می‌رسد این مطالعات به واقعیت نزدیک بوده و کوروش همان ذوالقرنین باشد. به نظر شما اگر علامه طباطبایی اسناد امروز که حاکی از ‹ازدواج محارم در خاندان هخامنشیان› و یا ‹اذعان کوروش به بت‌پرستی خود که در منشور گلی آمده› را در دست داشت، بازهم او را ذوالقرنین می‌خواند؟

? کوروش در لوح گلی، از بت‌پرستی خود پرده برمی‌دارد و از سه بت «بعل، نَبو، مردوک» یاد می‌کند. روح حاکم بر این اعلامیه، پلورالیسم است؛ هرکسی هرچه خواست، بپرستد فقط بیاید روی پای من بیفتد، و خراج دهد و بگذارد تا پادشاهی کنم.

? آیا رسول خدا نمی‌توانست هم به بت‌پرستان بگوید کعبه را با بت‌هایی که در بطن آن جای گرفته‌، طواف کنید و هم به مسلمین بگوید رو به سوی خانه‌ی خدا سجده کنید؟ ولی او بت‌ها را شکست و به بلال گفت بر بالای کعبه برو و اذان بگو.

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/kurosh/1.jpg

بخش اول

?وقتی کوروش از بت‌پرستی خود پرده برمی‌دارد..

? متن کامل ترجمه منشور کوروش را از اینجا بخوانید:
▫️ article.tebyan.net/137472

—————————-

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/kurosh/2.jpg

بخش دوم

⛔️ نمونه‌ای از سند #ازدواج_محارم در میان هخامنشیان (در پاورقی)!

? منبع: کتاب ایران در زمان ساسانیان، آرتور کریستین سن، ص۴۳۴

—————————

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/kurosh/3.jpg

بخش سوم

⁉️ کجای این اعلامیه، حقوق بشر است؟

——————————

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/kurosh/4.jpg

بخش چهارم

❌ آقای ابراهیمی دینانی، استاد حوزه و دانشگاه از منشوری دفاع می‌کند که سراسر بت‌پرستی است!

————————

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/kurosh/5.jpg

بخش پنجم

?اگر اعلامیه کوروش، یا همان لوح گلی، «نخستین اعلامیه حقوق بشر» خوانده می‌شود پس جایگاه «ده فرمان حضرت موسی» که سال‌ها پیش از آن به موسی کلیم(ع) نازل شد، کجاست؟

————————

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/kurosh/manshur.jpg

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/kurosh/10%20farman.jpg

بخش ششم

❗️«نخستین اعلامیه حقوق بشر»
?اولاً، کدام حقوق؟ کدام بشر؟
کجای منشور کوروش (استوانه گِلی) اعلامیه حقوق بشر است؟

?دوم، اگر هم قرار بر نخستین اعلامیه برای حقوق انسان باشد، «لوح ده فرمان حضرت موسی کلیم(ع)» حدود هشتصد سال پیش از منشور کوروش نازل شده است.

——————–

http://dl-abbasi.ir/yekta/1398/Graphic/kurosh/7.jpg

بخش هفتم – پایانی

❓ آیا هویت تاریخی خود را نفی می‌کنیم؟ یا معتقدیم پیشینه‌ی تاریخی‌مان پیش از اسلام را باید به فراموشی بسپاریم؟

✅ پاسخ را در تصویر ببینید..

 

کانال رسمی اندیشه‌جویان استاد حسن عباسی
? @Hasanabbasi_students

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

11 دیدگاه

 1. سلام

  ببخشید من میخوام تمام سخنرانی های دکتر عباسی درمورد یهود و بنی اسرائیل و کوروش و ذوالقرنین رو دانلود و گوش کنم تا ماجرا به صورت کامل برای بنده باز بشه. باید به کدام سخنرانی ها مراجعه کنم؟

 2. اصلا انتظار چنین مطلب ایراد داری رو نداشتم!
  منشور کوروش در سلامت کامل نیست که بشه این همه جمله های کامل ازش ترجمه کرد! این ترجمه جعلی رژیم تروریستی پهلوی از منشور کوروش هست! من تا حالا خیال میکردم خیلی حساب شده و دقیق کار میکنید ولی در این مطلب با یکی به نعل و یکی به میخ زدن از چشمم افتادید چرا که انتشار این مطلب که نصفش دروغ هست، نشر اکاذیب و به نفع کوروش پرستان است. توصیه میکنم این ترجمه بی سند رو هر چه زودتر پاک کنید و مطلب رو از نو با توجه به ترجمه رسمی موزه بریتانیا یا ترجمه دکتر ارفعی یا ترجمه دکتر رزمجو بازنویسی کنید تا حیثیت استاد عباسی بر باد نره!

  • یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

   1- براساس متن ترجمه منشور کوروش، (در همه ترجمه‌ها) کوروش به بت‌پرستی خودش اذعان کرده. پس ذوالقرنین بودن وی، توسط همین استوانه زیر سوال می‌رود و حتی رد میشود.

   2- ادعای اینکه این منشور، اعلامیه حقوق بشر هست را هم که ما مطرح نکردیم. می‌توانید جستجو کنید و ببینید چه کسانی چنین ادعایی را داشته‌اند. در فضای عمومی کشور، همین ادعا با قوت میان عموم مردم جاافتاده و پذیرفته شده. یکی از استادان حوزه و دانشگاه هم که اوایل آبان ماه امسال «منشور حقوق بشر کوروش» را مطرح میکند. که در همین مجموعه‌ی حاضر آمده. و اصلا رسالت این پرونده، واکنش به همین ادعای ناصحیح و دروغین بود. که کجای این منشور، اعلامیه حقوق بشر است؟

   سپاسگزاریم از توجه و تذکر شما. ترجمه‌ی متن کوروش را امروز بنا بر ترجمه آقای مرادی غیاث‌آبادی از نو ویرایش کرده و جایگزین قبلی کردیم. اما در اصل مساله، تفاوتی نمی‌کند.

   • مشکل در این بود و هنوز هم هست که در ترجمۀ جعلی که توسط اشرف پهلوی منتشر شده، مسائلی وجود داره که در ترجمۀ رسمی موزۀ بریتانیا و غیره وجود نداره! مثلا در ترجمۀ اشرف پهلوی کوروش در کنار بت ها اهورا مزدا رو هم پرستیده و به دیگران اجازۀ پرستش هر نوع خدایی رو داده ولی در ترجمۀ رسمی موزۀ بریتانیا و غیره خبری از این چیز ها نیست. خوب شد که عکس رو ویرایش کردید ولی ترجمۀ آقای غیاث آبادی هم ایراد داره، مثلا به جای بعل نوشته بل! هنوز ایراداتی وارده! مطلب رو از اول خوندم، در اول مطلب به این موضوع جعلی اشاره شده و در عکس اول هم گفته شده که رگه هایی از یکتاپرستی کوروش وجود داره در صورتی که چنین چیزی اشتباهه! عکس 3 هم همین ایراد رو داره! فیلم آقای ابراهیمی دینانی رو دیدم، از طریق ترجمۀ موزۀ بریتانیا بهتر میشد این غرب زده رو رسوا کرد.

    “این بود خلاصه ای از کلام ابوالکلام، که هر چند بعضی از جوانبش خالی از اعتراضاتی نیست، لیکن از هر گفتار دیگری انطباقش با آیات قرآنی روشن تر و قابل قبول تر است.”
    ترجمۀ المیزان، جلد 13، صفحۀ 642

    باید توجه کرد که علامه طباطبایی نظریۀ جعلی ابوالکلام آزاد رو نقل قول کرده که آن هم در واقع نظریۀ سر احمد خان هندی مزدور انگلیس بود و علامه طباطبایی با توجه به متنی که در بالا نقل قول کردم، بدون تایید نظریه در پایان بیان کرده که این نظریه از بقیه نظریه هایی که خودش نقل کرده به ذوالقرنین نزدیک تره ولی به این نظریه اعتراض داره یعنی داره میگه این نظریه ایراد تفسیری داره. مثلا در این نظریه ذوالقرنین سه تا لشگرکشی داشت ولی چنین چیزی در قرآن نیست!

    توصیه میکنم اینها رو که دربارۀ خیانت در منشور کوروش و فراماسون بودن کوروش هست، مطالعه کنید:

    http://jscenter.ir/slave-jews/cyrus/3609/ترجمه-منشور-کوروش/

    http://jscenter.ir/slave-jews/cyrus/3861/کوروش-کبیر-فراماسون/

    • یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

     در متن اولی، (همون یادداشت طولانی) این موضوع مختصرا اشاره شده.
     علامه، با توجه به مستنداتی که به دستش رسانیدند، گفت که به نظر میرسد این مطالعه به واقعیت نزدیک باشد.

     که بعدش جدال کردیم. و پرسیدیم اگر علامه، این یکی مستنداتی که حاکی از ازدواج محارم در خاندان هخامنشیان بوده و همچنین ترجمه منشور هم به دستشون میرسید، بازهم این را میگفتند؟
     .
     .
     سپاسگزاریم از توجه شما به این مطلب.

     • با وجود ایرادات ذکر شده شکل فعلی مطلب از نبودنش خیلی بهتره. ولی هنوز ترجمۀ جعلی رژیم پهلوی در کانال تلگرام شماست و جاهای دیگه رو هنوز بررسی نکردم! بهتره اونجاها رو هم اصلاح کنید.

      در هر حال شما به خاطر این به ابراهیمی دینانی خرده گرفتید که ایشون فقط یکبار از کوروش و منشور کوروش با افتخار نام برد در حالی که به رائفی پور بابت 97 دقیقه تعریف و تمجید کوروش و منشور کوروش و تحمیل کوروش به عنوان ذوالقرنین قرآن و تکفیر مخالفان کوروش در سخنرانی ایران سرزمین نجیب زادگان هیچ خرده ای نگرفتید! امیدوارم دکتر عباسی و شما به این موضوع هم واکنش نشان دهید. خود رائفی پور و مسئولین مصاف انقلابیونی که از روی دلسوزی خواهان گفتگوی خصوصی با ایشون و روشنگری درمورد این جنایتکار تاریخ بودند رو بعد از یک سال و اندی هنوز آدم حساب نکرده که این مشکل بزرگی است!

   • راستی این مطلب ایراد دیگه ای هم داره که یادم رفت بیان کنم!
    ما در تاریخ سه تا کوروش داریم که دومین کوروش به کوروش کبیر معروف است و منشور به اصطلاح حقوق بشر منسوب به اوست و سومین کوروش به کوروش صغیر معروف است که داستانش جداست ولی شما در تیتر مطلب این دو کوروش رو با هم قاطی کردید!!! طرفداران کوروش طبیعتا کوروش کبیر رو جستجو می کنند پس احتمال دیده شدن مطلب شما خیلی کم هست!

    • یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

     خیر
     هیچ ربطی به چندین کوروش نداشت. اون تیتر، کنایه بود از اینکه کوروش، کبیر نیست. بخصوص وقتی نام حضرت ابراهیم رو در کنارش آوردیم. خواستیم به مخاطب القاء کنیم که چرا کوروش رو کبیر میبینه در حالی که بزرگ مردانی در همان دوران و قرن ها پیش از او زندگی میکردند همچون ابراهیم خلیل

 3. الان ترجمه منشور کوروش رو از اینجا خوندم و شوکه شدم! قسمت پایینی که درباره حقوق بشر و آزاد گذاشتن مردم در انتخاب دین و چیزای دیگه هست رو از کجا آوردید؟ این ترجمه جعلیه! خودتون رو بی اعتبار کردید! ترجمه های رسمی فرق می کنند! کوروش در ترجمه های رسمی اعلام کرده که حاکم بابل رو به خاطر نپرستیدن مردوک (=گوساله) کشته است! اصلا انتظار نداشتم به این جعلیات دامن بزنید! واقعا باعث تاسفه!

  • یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

   1- براساس متن ترجمه منشور کوروش، (در همه ترجمه‌ها) کوروش به بت‌پرستی خودش اذعان کرده. پس ذوالقرنین بودن وی، توسط همین استوانه زیر سوال می‌رود و حتی رد میشود.

   2- ادعای اینکه این منشور، اعلامیه حقوق بشر هست را هم که ما مطرح نکردیم. می‌توانید جستجو کنید و ببینید چه کسانی چنین ادعایی را داشته‌اند. در فضای عمومی کشور، همین ادعا با قوت میان عموم مردم جاافتاده و پذیرفته شده. یکی از استادان حوزه و دانشگاه هم که اوایل آبان ماه امسال «منشور حقوق بشر کوروش» را مطرح میکند. که در همین مجموعه‌ی حاضر آمده. و اصلا رسالت این پرونده، واکنش به همین ادعای ناصحیح و دروغین بود. که کجای این منشور، اعلامیه حقوق بشر است؟

   سپاسگزاریم از توجه و تذکر شما. ترجمه‌ی متن کوروش را امروز بنا بر ترجمه آقای مرادی غیاث‌آبادی از نو ویرایش کرده و جایگزین قبلی کردیم. اما در اصل مساله، تفاوتی نمی‌کند.