سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع جهاد مقدس در جنگ تمام عیار اقتصادی

استاد حسن عباسی در مراسمی  که روز گذشته به مناسبت هفته بسیج در ناحیه بسیج کمیل تهران برگزار شده بود در سخنرانی خود تحت عنوان «جهاد مقدس در جنگ تمام عیار اقتصادی»، دو عبارت جهاد مقدس و جنگ تمام عیار اقتصادی را برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری دانست و خاطر نشان کرد که امروز کشور ما نه در یک جنگ محدود مانند جنگ هشت ساله عراق بلکه از سال 1391 تا کنون در یک جنگ تمام عیار اقتصادی است؛ بگونه‌ای که این جنگ تمام آحاد مردم ایران را درگیر خود کرده است.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به نتیجه‌ای که مذاکرات با کشورهای 1+5 تا کنون داشته ضمن انتقاد از وضعیت کنونی به دلیل عدم حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی، این وظیفه سنگین را بر دوش مردم دانست.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز ضمن صحبت درباره جوانب و حواشی گوناگون فروپاشی اقتصاد جهانی و همچنین فروپاشی علم اقتصاد، پشتوانه بودن دلار آمریکا برای اقتصاد جمهوری اسلامی ایران را یکی از بزرگ‌ترین خطاهای اقتصادی دولت کنونی و دولت‌های قبلی دانست.

سخنرانی استاد حسن عباسی در ناحیه بسیج کمیل
سخنرانی استاد حسن عباسی در ناحیه بسیج کمیل

وی همچنین گفت که از حضور والرشتاین، استراتژیست آمریکایی در ایران در سال گذشته متعجب شده و بدتر از همه آنکه اساتید دانشگاه‌های ایران به وی اصرار کرده بودند که درباره افول آمریکا و اقتصاد غرب سخن نگوید.

حسن عباسی همین مسئله را دست‌مایه این سخن قرار داد که اساتید علم اقتصاد در دانشگاه‌های ایران نمی‌خواهند مردم بدانند که امروز این علم اقتصاد و کل اقتصاد جهانی است که به زمین خورده.

وی کل بدهی جهان را 54 تریلیون دلار عنوان کرد و گفت که کل درآمد کشورهای جهان اکنون 45 تریلیون دلار است؛ در نتیجه اکنون کل دنیا 6 تریلیون دلار بدهی بالا آورده است. رئیس اندیشکده یقین در تبیین این بدهی گفت که کشورهای جهان علی‌الخصوص آمریکا به چاپ بی‌رویه اسکناس و پول روی آورده‌اند و همین مسئله باعث افزایش شدید بدهی‌های کشورها شده است.

رئیس اندیشکده یقین هم‌چنین وضعیت قیمت دلار در ایران را نه پیرو اقتصاد جهانی بلکه یک مسئله درونی دانست و گفت که این تعیین قیمت با توجه به نیاز دولت به منابع مالی برای رفع و رجوع مشکلات کمبود بودجه انجام می‌شود.

حسن عباسی در پایان این‌گونه نتیجه‌گیری کرد که با توجه به تمام آنچه که گفته شد مردم ایران باید منتظر دولت‌ها نمانند و خودشان بار اقتصاد مقاومتی را از زمین بردارند. وی گفت که یکی از نزدیک‌ترین مثال‌های روی آوردن مردم به سمت اقتصاد مقاومتی، عدم اسراف مردم در هزینه‌های بیهوده زندگی و در بسیاری موارد تصحیح سبک زندگی مالی متناسب با اقتصاد مقاومتی است.

پیش از سخنرانی ریاست اندیشکده یقین، سروان عباس چگینی، فرماندهی ناحیه بسیج کمیل به ایراد سخنرانی پرداخته بود.

گرامیداشت هفته بسیج در ناحیه بسیج کمیل تهران

منبع: مشرق

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

6 دیدگاه

 1. با سلام و خدا قوت و تشکر از اطلاع رسانی خوب تان

  این همه برنامه های پوک و پوسیده و نخ نما و کپک زده در صدا و سیما پخش می شود

  که هم عمر و هم بیت المال مردم را بباد فنا می دهند .

  نمیدانم چه دست هایی در کار است که به اساتیدی نظیر دکتر حسن عباسی

  باندازه یک هزارم برنامه های مهوع و بی محتوای ورزش آنگلوساکسون ها

  یعنی ورزش استعماری و استحماری فوتبال میدان نمی دهند که بیایند و حرف دل شان را با مردم بزنند .

  خودمانیم قرار است کی از خواب غفلت بیدار شویم ؟

  یا علی تا بعد .

 2. با سلام و تشکر از زحمات شما. من یک خانم 54ساله، خانه دار هستم .دیپلم دارم وهمیشه پیگیر مسایل سیاسی و اجتماعی هستم و علاقه دارم و نگران کشور هستم. ایا کلاسی هست که من بتونم استفاده کنم.

  • معاونت پایگاه

   علیکم السلام
   سلسله جلسات کلبه کرامت موجود است و جلسات کلبه کودک را نیز از سایت کودکان استراتژیست می‌توانید دریافت کنید برای اطلاعات بیشتر به بخش سوالات متداول رجوع کنید.

 3. بابا صوت سخنرانیارو هم بزارید دیگه…!

 4. دکتر ناصر صدر ممتاز

  با سلام من میخواهم کلیه سخنرانی های تصویری و صوتی اقای دکتر حسن عباسی را دسترسی داشته باشم لطفا راهنمایی بفرمایید