سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع درآمدی بر دکترین سیاست داخلی انقلاب اسلامی

استاد حسن عباسی، کارشناس مسائل استراتژیک بعد از ظهر امروز (4 آبان 94) در تالار وحدت دانشگاه تبریز با اشاره به تداوم جریان نفاق در جامعه اسلامی، اظهار داشت: نفاق زمانی شکل می گیرد که توده جامعه به دنبال ارزش ها می باشند، ولی عده‌ای به جهت عدم باور به ارزش ها به دوگانگی و ظاهر سازی مبادرت می کنند.

وی با اشاره به حرکت حکومت های اموی و عباسی در ساختار شکنی جامعه اسلامی و تخریب بنیه های فکری دین مبین اسلام، ابراز داشت: این حکومت ها به دنبال ایجاد یک بستر و تمدنی بودند  که امروز نتایج آن ها را در منطقه با حضور داعش و گروه های تکفیری به وضوح حس می کنیم.

کارشناس مسائل استراتژیک با بیان این‌که داعش در راستای اهداف غربی به دنبال تخریب آثار تمدن کشور های منطقه و دین مبین اسلام است، ابراز داشت: آنها با این هدف به دنبال به دست آوردن غنیمت نفت برای غرب می باشند.

وی با بیان این‌که گزارش صندوق بین المللی پول نشان می دهد که تا سال2020 کل ذخایر ارزی کشورهای صادر کننده نفت نابود خواهد شد، تصریح کرد: کشورهای مسلمان امروز در عرصه بین المللی در آتش فتنه نفاق می سوزد، برخی کشورهای اسلامی منافقانه در عرصه بین المللی حضور دارند.

عباسی با اشاره به سقوط اقتصاد لیبرالی و کاپیتالیستی، افزود:  بدهی جهانی امروز به 57تریلیون دلار رسیده است و 12.5تریلیون دلار بیش از درآمدش بدهی دارد، لذا اقتصاد جهان فروپاشیده است و کشور آمریکا نیز در این میدان دارای بیشترین بدهی مالی در جهان است.

وی نبرد موجود در عرصه بین المللی را نبرد ارزی عنوان و تصریح کرد: با سیستم موجود جهان به سمت یک جنگ جهانی پیش خواهد رفت و با جنگ شاهد مرز بندی های جدید و سیستم جهانی معیوب دیگری خواهیم بود که سردمدار آن سرمایه دارن جهانی هستند که آسیبی نخواهند دید ، در این سیستم تا ده سال آینده تکلیف کشور های جهان و حضور آن ها در عرصه بین الملی مشخص خواهد شد.

کارشناس مسائل استراتژیک خلق پول را یک آسیب اقتصاد جهانی دانست که کارشناسان غربی به این مسأله اذعان دارند و خاطرنشان کرد: چنین سیستمی هدایت جامعه بشری به سمت جنگ جهانی است که جزء مردم عادی آسیبی نخواهد دید، این سیستم توده را فقیر و اقلیت را ثروتمند می کند.

وی کارکرد حقیقی دین را در ایجاد قسط و عدل دانست و ابراز داشت: اگر قسط از دین جدا شود دین کارکرد خود را از دست خواهد داد، عده‌ای کارکرد نظام اسلامی را زیر سؤال می برند، کدام سیستم اقتصادی و مدیریتی ما اسلامی است که ادعای نا کارکردی آن را دارند؟

عباسی با انتقاد از عملکرد مسئولان کشور در ارائه سیستم عدالت گرایانه و اسلامی، خاطرنشان کرد: مشکل سیستم اقتصادی نبود مدیریت صحیح  و نسخه بومی اقتصاد کشور است، در نبرد امروز جهانی علاج اقتصاد کشور توجه به درون و ظرفیت های داخلی و مقام سازی آن در برابر حملات است.

وی با اشاره به نامه 160 نفر از اساتید علوم اسلامی در خصوص تحول علوم انسانی، ابراز داشت: اساتید دانشگاه با این نامه تلاش دارند با ادعای ایدئولوژیسم سازی علوم انسانی جلوی حرکت اسلامی سازی علوم را بگیرند، کدام بخش علوم انسانی امروز ایدئولوژیسم نمی باشد؟ اساتید دانشگاه در برابر مردم باید پاسخگو باشند.

کارشناس مسائل استراتژیک با بیان این‌که مستشاران ما در منطقه با کارشناسان و ژنرال های نظامی ناتو و اسرائیل می جنگند نه با داعش، تصریح کرد: اساتید دانشگاه پاسخ خانواده هایی را که فرزندان خود را به نبرد می فرستند تا امنیت در جامعه ایجاد شود چه خواهند داد؟ اساتید دانشگاه مسئولند.

وی با بیان این‌که تمدن غربی زیر سایه 170 انقلاب در حوزه های مختلف تحقق پیدا کرده است، گفت: انقلاب اسلامی ایران نیاز انقلاب در عرصه های انسانی است و این انقلاب باید تداوم داشته باشد تا به نمونه حکومت حقیقتا اسلامی دست پیدا کنیم.

عباسی با اشاره به سیستم ربوی اقتصاد بانکی کشور و سیستم داخلی برگرفته از نمونه های غربی، خاطرنشان کرد: با وجود بیان خطرات از سوی کارشناسان غربی در منسوخ شدن اقتصاد لیبرال، سیستم اقتصادی ما برگرفته از نمونه غربی است، با این وجود اساتید دانشگاه های ما از بیان اتمام تاریخ مصرف اقتصاد لیبرال در جهان به دانشجویان جلوگیری می کنند.

وی احیای اقتصاد جهانی را ادعای کارشناسان غربی در تئوری اقتصاد اسلامی دانست و ابراز داشت: برنامه توسعه مدون در مجمع تشخیص بر مبنای همین شیوه منسوخ غربی است، این مبانی در تضاد با اقتصاد مقاومتی است که از سوی رهبری تدوین شده است.

کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه مدیران اقتصادی در ورطه سیستم و مبانی کثیف اقتصادی گیر کرده اند، گفت: آنچه که به دانشجو تدریس می شود وحی منزل نیست، بجای اینکه مدل بومی تولید کنیم مدل ترجمه شده را به خورد مردم می دهیم.

وی با طرح این سؤال که  کشورهایی که با آمریکا ارتباط دارند چرا وضعیت اقتصادی شان بهتر نیست، ادامه داد: مقامات دولتی، نئوکینز را پیامبر الگوی توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی می دانند، درحالی که این در تعارض ذاتی و ماهوی سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

عباسی با اشاره به نامه چهار وزیر به مقامات کشور، گفت: بورس، بیمه، تأمین اجتماعی و بانکداری موجود برگرفته از سیستم غربی است که عامل تخریب اقتصاد های بزرگ جهان شده است، اقتصاد غربی بر پایه ایجاد طمع و ربا شکل گرفته است، بورس شبیه به قماری است که مردم در عرض 20 ماه 180 هزار میلیارد تومان در آن ضرر کردند.

منبع: خبرگزاری رسا

استاد حسن عباسی در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با اشاره به ورود روسیه به جنگ با تروریست های داعش در سوریه گفت: روسیه از بازگشت 8 هزار تاتارستانی به روسیه که جدیدا به داعش پیوسته اند نگران است، از این رو دست به کار شده و در جبهه سوریه با تروریست ها می جنگد.

وی با بیان اینکه هدف آمریکا از به هم ریختن اوضاع کشورهای عراق و سوریه حکم فرمایی دموکراسی نیست، افزود: در عربستان خیلی بیشتر از عراق و سوریه آزادی انسان ها و به خصوص زنان نقض می شود، پس اگر بنا بر حکم فرماکردن دموکراسی بود باید به عربستان حمله می کرد.

وی در خصوص اوضاع وخیم اقتصاد جهانی تاکید کرد: اقتصاد جهان به اذعان محققان و دانشمندان اقتصادی غرب در حال فروپاشی است و در چند سال اخیر بدهی های کشورهای پیشرفته اقتصادی چند برابر شده است که این فاجعه ای است که 10 سال بعد عواقب آن مردم و کشورهای جهان را وارد بحران جدی خواهد کرد.

عباسی با بیان اینکه نباید تحریم ها را عامل مشکلات موجود در کشور دانست، افزود: مشکلات اقتصادی ایران به دلیل مشکلات مدیریتی و بی کفایتی استادان دانشگاهی است که تنها به ترجمه و عمل به تجویز های منسوخ شده غرب می پردازند .

رئیس مرکز بررسی های دکترینال گفت: امروز جنگ ارزی در جهان در حال وقوع است جنگی که در آن پول های کشورها با هم می جنگند که باز هم پدیدآورنده جنگ ارزی، آمریکاست.

وی یادآور شد: جامعه ای، اسلامی است که عدالت در آن اجرا شود به این معنا که عوام جامعه برای اقامه قسط قیام کنند و خواص جامعه نیز به دنبال اجرای عدالت در جامعه باشند.

وی با بیان اینکه تمدن غرب به پشتوانه بیش از 200 انقلاب شکل گرفته است، افزود: ما نیز باید به خود بیاییم و به دنبال انقلاب سیاسی که داشته ایم انقلاب‌های اقتصادی و فرهنگی و… را نیز در جامعه به راه بیندازیم تا بتوانیم بعد از گذشت چند سال، تمدن اسلامی را در جهان حکم فرما کنیم.

عباسی با بیان اینکه ما می گوییم ذات بانک ربا است، ولی برخی نمی پذیرند، تاکید کرد: با وجود بانک های ربوی نمی توانیم ادعا کنیم که جمهوری ما اسلامی است چرا که در عرض 19 ماه حدود 18 هزار میلیارد تومان از پول مردم در بورس نابود شد و باعث شد تا چهار نفر از وزیران به رئیس جمهور نامه بنویسند و خواستار تغییر جدی در اوضاع کنونی شوند.

وی خطاب به دانشجویان گفت: آن چیزی که در کلاس های درس توسط اساتید تدریس می شود وحی منزل نیست چرا که آنان به ارائه ترجمه مطالب منسوخ غربی می پردازند و جوانانی را تربیت می کنند که نمی توانند دردی از دردهای جامعه را درمان کنند.

وی ابراز تاسف کرد که امروز اساتید دانشگاهی علوم انسانی عرق ذهنی نمی ریزند و به تکرار و تدریس مطالبی می پردازند که به اذعان غربی ها دیگر منسوخ شده است.

عباسی تاکید کرد: والرشتاین که برای سخنرانی در دانشگاه تهران وارد ایران شده بود در مصاحبه با روزنامه کشور خود می گوید اساتید لیبرال ایرانی از من خواستند که نگویم اقتصاد لیبرالیسم با شکست مواجه شده است! این لکه ننگی است که اساتید نمی خواهند به جوانان بگویند که اقتصاد همان هایی که ما الگو قرار داده ایم و فکر می کنیم با مذاکره و ارتباط با آن ها به جایی خواهیم رسید در حال فروپاشی است.

وی خاطرنشان کرد: 780 صفحه کتاب و تئوری های لیبرالیسم در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده است تا مبنای برنامه ششم توسعه کشور ایران اسلامی باشد! که تمامی محتویات آن در تعارض با سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دکتر حسن عباسی رئیس اندیشکده‌ی یقین که به تبریز سفر کرده، ظهر امروز [دوشنبه] در دانشگاه تبریز حاضر شد و درباره دکترین سیاست داخلی انقلاب اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت.

عباسی در ابتدا با اشاره به تقابل حق و باطل از ابتدای صدر اسلام گفت: جنگ ناتمام جناح باطل با جناح حق که از صدر اسلام شروع شد هنوز ادامه دارد. سردستگی جناح باطل و جاهل با ابوسفیان بود و جناح حق با پیامبر اکرم.

رییس اندیشکده یقین در تبیین شناخت جریان حق و باطل در جامعه اسلامی گفت: بعد از ابوسفیان معاویه ۴۲ سال اسلام را مصادره کرد. اگر در جامعه ای نفاق وجود داشته باشد این نشان میدهد که غلبه با حق است و جبهه باطل برای اینکه در نقطه ضعف نباشد مجبور است به سلک جبهه حق در بیاید.

وی درادامه با نگاهی به تحولات امروز در جامعه اسلامی به معرفی سردمداران جریان باطل پرداخت و گفت: تلاشی که اردوغان و داود اوغلو امروز دارند و همچنین عربستان و امارات و سایر کشورها همین درگیری جبهه باطل در برابر جبهه حق است.

اقتصاد جهان فرو پاشیده

عباسی در ادامه به تشریح اقتصاد دنیا و راهکارهای عبور از مشکلات اقتصادی پرداخت و گفت: بدهی جهانی امروز به ۵۷تریلیون دلار رسیده است و ۱۲.۵تریلیون دلار بیش از درآمدش بدهی دارد، لذا اقتصاد جهان فروپاشیده است.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی ما اولا ناشی از مدیریت غلط است ثانیا ناشی از مبانی نظری حاکم بر اقتصاد ایران می باشد.

این کارشناس مسائل بین الملل اذعان کرد: امروز جنگی بنام جنگ ارزی بیشتر ظهور کرده و علیه کشورهایی مثل چین و روسیه و ایران به کار گرفته می شود.

وی با بیان اینکه خلق پول خلق ثروت نیست بلکه خلق بدهی است، گفت: خلق پول، یک عده ای را ثروتمند نگه می دارد اما توده ی بزرگ را فقیر می کند، نتیجه ی این سیاست محقق شدن جنگ جهانی است.

وی اظهار کرد: در سیاست داخلی، مقاوم سازی فرهنگ و اقتصاد و همچنین سیاست، مسئله ی بسیار مهمی است.

عباسی با اشاره به اینکه کارکرد دین قسط است و اگر اقامه ی قسط را از دین بگیریم چیزی از دین باقی نمی ماند، گفت: مسئولین جمهوری اسلامی غالبا به مسئله ی اقامه ی قسط بی توجهی کردند.

وی با بیان اینکه ما مدل اقتصادی و متن تولیدی بومی نداریم، گفت: ما حجم عظیمی واردات انقلابی در حوزه های علمی و فرهنگی و سیاسی داشتیم. درحالی که حجم اندکی صدور انقلاب سیاسی را عرضه کردیم.

سیستم اقتصادی ما ربوی است

وی ادامه داد: سیستم اقتصادی ما ربوی است و به تعبیر آیت الله جوادی آملی ۸۰ درصد مردم گرفتار ربا هستند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه پول معیار است و نباید این معیار تغییر کند، بیان کرد: بانکداری اسلامی یک جوک است.

وی با بیان اینکه دولت ها و استادان اقتصادی ما زیر بار حرف حق قسط و اقامه ی عدل نمی روند، گفت: در سیستم اقتصادی ما و دنیا مردم هرچقدر تلاش می کنند بیشتر به مشکلات گرفتار می شوند.

وی مبنای نظری بورس را مبتنی بر قمار دانسته و عنوان کرد: مدیران و اساتید مبانی دسته چندم اقتصادی غرب را ترجمه کرده و اجرایی می کنند.

عباسی خاطرنشان کرد: ۱۸۰ هزار میلیارد تومان دارایی مردم در بورس و در عرض یکسال به باد رفت و این موضوع در نامه ی چهار وزیر اعلام شد.

وی گفت: در یک شهر کوچکی به اندازه ی شش میلیارد از مردم جمع آوری و صندوقی تشکیل و این پول به بورس واریز شد و در عرض ۴۵روز این سرمایه به باد هوا رفت و بورس سقوط کرد. درحالی که مدیرعامل بورس بیانیه می دهد و می گوید به مدیران بورس توهین شد!

کشورهاییکه با آمریکا ارتباط دارند چرا وضعیت اقتصادیشان خوب نیست؟

وی با بیان اینکه مدیران اقتصادی در ورطه ی سیستم و مبانی کثیف اقتصادی گیر کرده اند، گفت: آنچه را که به دانشجو تدریس می شود وحی منزل نیست، بجای اینکه مدل بومی تولید کنیم مدل ترجمه شده را به خورد مردم می دهیم.

وی گفت: اینهایی که با آمریکا ارتباط دارند چرا وضعیت اقتصادیشان بهتر نیست؟

کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به اینکه دکترین سیاست داخلی، قوام از درون است نه بیرون، تصریح کرد: این لکه ی ننگی است که یک استاد دانشگاه مردم را در جهالت نگه دارد. ما باید خود را از مبانی نرم افزاری غرب جدا کنیم و حکومت از مدل های منسوخ اقتصاد ربوی فاصله بگیرد. اساتید و حوزویان مقصر اول و آخر مشکلات اجتماعی مملکت هستند.

وی افزود: براساس اظهارات سخنگوی دولت, مبنای برنامه توسعه ششم کتاب نظام اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام است، درحالی که در این کتاب آورده شده که الگوی مناسب اقتصادی مکتب نهادگرایان و نئوکینزی است!

حسن عباسی در پایان گفت: مقامات دولتی نئوکینز را پیامبر الگوی توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی می دانند, درحالی که این در تعارض ذاتی و ماهوی سیاست های اقتصاد مقاومتی می باشد.

رئیس مرکز بررسی های دکترینال و اندیشکده ی یقین اظهار داشت: غرب فارغ از درستی یا نادرستی رویکرد مدنظر، در حوزه ی علم و فرهنگ و هنر و .. در طول چندصد سال اخیر، انقلابات متعددی انجام داد. اما ما صرفا به انقلاب سیاسی بسنده کردیم و در حوزه های دیگر ترجمه ای عمل می کنیم.

وی افزود: عامل اینکه ما نمی توانیم در حوزه های علم و اقتصاد و فرهنگ انقلاب کنیم، اساتید ترجمه ای ما هستند.

عباسی گفت: استاد دانشگاه ما به رئیس جمهور نامه می نویسد که نگذارید علوم را ایدئولوژیک کنند. این درحالی است که صدر تا ذیل تخصص این استاد ایدئولوژیکی است!

وی تصریح کرد: مدل هایی مثل، بانک،بورس، اوراق قرضه،تامین اجتماعی همگی براساس سیاست های کاپیتالیسم تنظیم شده و در کشورها ایجاد مشکل می کنند. درحالی که لیبرالیسم و کاپیتالیسم در حال افول می باشد.

عباسی در ادامه سخنان خود در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه سرداران ما با داعش نمی جنگند بلکه با ناتو و ترکیه و اسراییل می جنگند، اظهار کرد: پشت جریان داعش، ژنرال های اسراییل و ترکیه و ناتوست.

وی درباره علت ورود مستقیم روسیه به جنگ در سوریه گفت: امروز از آسیای مرکزی در حدود ۸۰۰۰تروریست در سوریه در حال جنگ هستند، پوتین به این دلیل که این تروریست ها پس از حل مشکل سوریه به کشورهای خود بازنگردند، مستقیم وارد جنگ سوریه شد.

عباسی گفت: مقامات کشور جمهوری آذربایجان هم از این مسئله به دلیل همسایگی با کشورهای آسیای مرکزی نگران هستند و به نوعی با روسیه همراهی می کنند.

وی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان درباره میزان دفاع جمهوری اسلامی از قره باغ گفت: جمهوری اسلامی همواره حامی مردم جمهوری آذربایجان بوده است و این صهیونیست ها هستند که نمی گذراند دولت و ملت جمهوری آذربایجان به ایران نزدیک بشوند.

منبع: تبریزبیدار

به همت معاونت سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز، مراسم سخنرانی دکتر حسن عباسی، رئیس مرکز بررسی های دکترینال، امروز در تالار وحدت دانشگاه تبریز با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاهی و شهری با موضوع «دکترین سیاست داخلی انقلاب اسلامی» برگزار شد.

 دکتر عباسی در ابتدای مراسم با عرض سلام و ادب به دانشجویان واساتید و عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم وشهادت حضرت سیدالشهدا(ع) به جنگ های ناتمام از زمان پیامبر اکرم(ص) اشاره کردند که این جنگ ها از جنگ های بدر، احد و خندق شروع شده و تا به حال ادامه دارد. در طول حکومت پیامبر(ص) تا الآن هر وقت نفاقی در جامعه ظهور می کند نشانه ظهور حق و اسلام است. در جامعه توحیدی باید همیشه اتحاد وجود داشته باشد اگر در جامعه نفاق نباشد معلوم می شود همه یکرنگ هستند آنچه در دوره صدر اسلام اتفاق افتاده ناظر به غلبه اسلام بوده است که دیگران می آیند آنچه را که وجود ندارد را به مردم تلقین می کنند و این باعث نفاق در جامعه می شود.

 وی ادامه داد: نفاق به این دلیل بوجود می آید که مردم ارزش ها را می طلبند و اهل باطل به دروغ خود را در ظاهر، ارزشی جلوه می دهند. امروز هم بعد از احیای اسلام ناب، جریان نفاق ادامه دار است. نیت دشمن این است که زیرساخت های تمدنی که غنیمت نفت را در دست دارند نابود شود و در اختیار غرب قرار گیرد.

 عباسی با بیان اینکه عالم محضر خداست و در محضر خدا نباید معصیت کرد، افزود: تلاشی که امروز اردوغان و داود اوغولو در منطقه انجام می دهند و نیز هدفی که دارند ناظر بر اهداف و تلاش زمان حکومت دولت عثمانی است و حکومت های آل سعود، امارات، و حاشیه خلیج فارس در جبهه آمریکا و انگلیس تلاش می کنند که با اسم اسلام سر ببرند، اگر سپاه ایران اسلامی نبود پارسال بغداد بدست مزدوران آمریکا و داعش سقوط می کرد، امروزه حزب الله لبنان، نیرو ها و مردم مظلوم یمن، سوریه و مردم بی دفاع فلسطین بدست تروریست هایی که آمریکا هدایت کننده آنهاست یکی یکی جانشان را از دست می دهند.

 وی با اشاره به اینکه کارکرد دین قسط است و اگر اقامه قسط را از دین بگیریم چیزی از دین باقی نمی ماند، گفت: مسئولین جمهوری اسلامی غالبا به مسئله ی اقامه قسط بی توجهی کردند.

 وی با بیان اینکه ما مدل اقتصادی و متن تولیدی بومی نداریم، گفت: ما حجم عظیمی واردات انقلابی در حوزه های علمی و فرهنگی و سیاسی داشتیم. درحالی که حجم اندکی صدور انقلاب سیاسی را عرضه کردیم. سیستم اقتصادی ما ربوی است و به تعبیر آیت الله جوادی آملی ۸۰ درصد مردم گرفتار ربا هستند.

 عباسی مبنای نظری بورس را مبتنی بر قمار دانسته و عنوان کرد: مدیران و اساتید، مبانی دسته چندم اقتصادی غرب را ترجمه کرده و اجرایی می کنند.

 وی خاطرنشان کرد: 180 هزار میلیارد تومان دارایی مردم در بورس و در عرض یک سال به باد رفت که این موضوع در نامه ی چهار وزیر به رئیس جمهور اعلام شد.

 وی گفت: در یک شهر کوچکی به اندازه ی شش میلیارد از مردم جمع آوری و صندوقی تشکیل و این پول به بورس واریز شد و در عرض ۴۵روز این سرمایه به باد هوا رفت و بورس سقوط کرد. درحالی که مدیرعامل بورس بیانیه می دهد و می گوید به مدیران بورس توهین شد!

 عباسی ادامه داد: فضای ناامنی که در منطقه حاکم است درحدود  22 الی 23 سال پیش بی سابقه بوده است، یمن الان هشت ماه است که دولت ندارد و امروزه عربستان با اخذ نیرو از کشور های دیگر و با ارتش خصوصی که آمریکا در اختیارش قرار می دهد کشور مظلوم یمن را بمباران می کند.

 وی اظهار کرد: گزارش تکان دهنده ای که صندوق بین المللی پول دیروز منتشر کرده این بود که 4 تا 5 سال دیگر کل ذخایر پول نفت کشور هایی که نفت صادر می کنند به پایان خواهد رسید و عربستان که از جمله صادر کننده های مهم نفت است به زودی فرو خواهد پاشید. این جنگی که امروزه غرب در منطقه راه اندازی کرده است در حدود 400 سال پیش شکل گرفته است.

 رئیس مرکز بررسی های دکترینال به نقل از یکی از دانشمندان غرب گفت: جنگ جدید 30 سال است که در منطقه شروع شده و همانند جنگ های 30 ساله مذهبی است که طی سال های آینده منطقه را نابود خواهد کرد، در پی جنگ های مذهبی دو سوم جمعیت کشورآلمان کشته شدند.

 وی افزود: سرچشمه این جنگ هایی که در منطقه حاکم است به جنگ های بدر و احد بر می گردد که در اوایل توسط یکی از تروریست های واقع در جنوب کشور شروع شد و حدود 400 نفر از مردم جنوب کشور را به قتل رساند که بعد ها توسط وزارت اطلاعات دستگیر و محاکمه شد.

 عباسی اضافه کرد: الان دولت آذربایجان هم از این تروریست های وهابی نگران هستند و ما مردم و دولت جمهوری اسلامی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و نسبت به مردم لبنان، سوریه ایستاده ایم  و حمایت می کنیم و خون بسیجیان و فرماندهان ما با آن ها عجین شده است و قطعا این تروریست ها با سینه های پولادین جوانان رشید جمهوری اسلامی مواجه خواهند شد.

 وی بیان کرد: از زمان اشغال عراق در سال 82 اقتصاد جهان 23 تریلیون دلار بدهی داشت که در حال حاضر به 57 تریلیون دلار رسیده است که از این بدهی 19 تریلیون دلار مربوط به کشور آمریکا است. آمریکایی که تنها 4 تریلیون دلار در سال درآمد دارد، 12 تریلیون دلار مربوط به کشور ژاپن و 5.5 تریلیون دلار مربوط به کشور یونان است. جو روانی که در کشور ما حاکم است این است که مشکلات اقتصادی کشور ما ناشی از تحریم است در حالی که از وضعیت اقتصادی جهان خبر ندارند، اقتصاد کشورهایی مثل جنوب آمریکا، برزیل، اتحادیه اروپا، چین، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا طبق برآورد حوزه اقتصاد پول در حال فروپاشی است.

 حسن عباسی اظهار کرد: جنگ های امروزی پدیده ای  بعنوان جنگ های ارزی است، جنگی که پول ها در آن می جنگند.  آمریکا و غرب وقتی احساس کردند که کشور های مانند اندونزی و کره جنوبی و بقیه کشورهای شرق آسیا رشد می کنند با بانک های آن ها کاری کردند که همه آنها سقوط کردند. یکی از این کشور ها دولت وقت اندونزی بود که طی 24 ساعت سقوط کرد.

 وی با طرح این سوال که اقتصاد جهان به جه کسی بدهکار است، گفت: این بدهی به بانک مرکزی هایی که پول بدون پشتوانه تولید می کنند است، پولی که پشتش هیچ طلایی وجود ندارد.

 رئیس مرکز بررسی های دکترینال ادامه داد: خلق پول، خلق ثروت نیست، بلکه تولید بدهی است. آنچه که تولید می شود ارزش ندارد. اگر آمریکا تا شش ماه اسکناس تولید نکند جنگ جهانی اتفاق خواهد افتاد. امروزه هم تحولات زیست محیطی و تحولات اقتصادی دچار بحران است که اقتصاد جهانی با مشکلات جدید روبه رو است و جمهوری اسلامی می خواهد مشکلات و سیاست خود را مدیریت کند.

 وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به این معناست که ما در درون خود استعداد ها و توانایی هایی داریم که با مدیریت اینها باید کشور را بسازیم.

 عباسی در ادامه سخنان خود در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه سرداران ما با داعش نمی جنگند بلکه با ناتو و ترکیه و اسراییل می جنگند، اظهار کرد: پشت جریان داعش، ژنرال های اسراییل و ترکیه و ناتوست.

 وی درباره علت ورود مستقیم روسیه به جنگ در سوریه گفت: امروز از آسیای مرکزی در حدود 8000تروریست در سوریه در حال جنگ هستند، پوتین به این دلیل که این تروریست ها پس از حل مشکل سوریه به کشورهای خود بازنگردند، مستقیم وارد جنگ سوریه شد.

 عباسی گفت: مقامات کشور جمهوری آذربایجان هم از این مسئله به دلیل همسایگی با کشورهای آسیای مرکزی نگران هستند و به نوعی با روسیه همراهی می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

استاد حسن عباسی با اشاره به اینکه مبانی ششم توسعه از تئوری غربی نوشته شده است، گفت: این تئوری در غرب نشان می دهد که موفق نبوده در حالی که ما برنامه خودمان را از روی آن نوشتیم.

وی نهادینه شدن اقتصادمقاومتی را مهم ترین موضوع برای خارج شدن از بحران اقتصادی عنوان و بیان کرد: سیاست اقتصادمقاومتی باید از درون ساخته شود که منوط بر اقامه قسط در جامعه است.

عباسی با بیان اینکه در فضای امن امنیتی زندگی می کنیم ولی از نظر اقتصادی چنین فضایی در جامعه وجود ندارد، افزود: زمانی می توانیم چنین فضایی را برای مردم در شان آن ها مهیا کنیم که این گفتمان در جامعه عملی شود.

وی فضای اقتصادی جامعه را فضایی غیر شئون اسلامی از نظر تبادلات بانکی خواند و تصریح کرد: انقلاب اسلامی همانطور که در سیاست اتفاق افتاد باید در دیگر ابعاد جامعه هم اتفاق بیفتد.

عباسی با اشاره به حضور مردم در همه صحنه های انقلاب، گفت: مردم از آغاز انقلاب تاکنون برای دفاع از ارزش ها، جوانان خود را فدا می کنند که شهدای مدافع نمونه هایی از آن هستند ولی دولت چه امکاناتی را از نظر اقتصادی برای این مردم فراهم کرده است که در شان آن ها باشد.

وی با توجه به نقش آفرینی رزمندگان کشورمان در مقابله با داعش که در پشت آن ها ژنرال های ناتو ایستاده اند، بیان کرد:این رزمندگان از میان همین مردمی هستند که امروز مشکلات معیشتی آن ها را به جای مدیریت بد، تقصیر تحریم ها قلمداد می کنیم.

عباسی راه برون رفت از مشکلات جامعه را تکیه بر اقتصاد مقاومتی با الگوگیری از مدل های بومی به جای مدل های منسوخ غربی و تحول در علوم انسانی عنوان و تاکید کرد: تحول در علوم انسانی باید در حوزه و دانشگاه صورت بگیرد که تاکنون در این دو، در حوزه علوم انسانی کوتاهی شده است.

همایش بررسی سیاست داخلی انقلاب اسلامی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد.

منبع: خبرگزاری بسیج

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

2 دیدگاه

  1. صووووووووووووووووووووووووووووووووتتتتتت سخنرانی بذارین لططططططططططططططططفااااااااااااا

    صووووووووووووووووووووووووووووووووتتتتتت سخنرانی بذارین لططططططططططططططططفااااااااااااا

    صووووووووووووووووووووووووووووووووتتتتتت سخنرانی بذارین لططططططططططططططططفااااااااااااا
    صووووووووووووووووووووووووووووووووتتتتتت سخنرانی بذارین لططططططططططططططططفااااااااااااا
    صووووووووووووووووووووووووووووووووتتتتتت سخنرانی بذارین لططططططططططططططططفااااااااااااا