سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع ویزا…! انقلاب‌هایی که برای صدور و ورود نیاز به ویزا ندارند

استاد حسن عباسی عصر امروز ـ 11 بهمن 94 ـ در نشست «ویزا..! انقلاب‌هایی که برای صدور و ورود نیاز به ویزا ندارند» اظهار داشت: بسیاری از اطرافیان امام خمینی (ره) و همراهان انقلاب، امروز معتقدند که انقلاب تمام شده است و در شرایط کنونی فکر انقلابی را کنار گذاشته‌اند، این عده معتقدند امروز دیگر باید به تثبیت جمهوری اسلامی بپردازیم که این ظلمی آشکار و عمل بازدارنده‌ای است که ما را از مراحل بعدی انقلاب دور می‌کند.

وی با بیان اینکه انقلاب بار معنایی عمیقی دارد، گفت: در این زمینه باید تکیه کلام رهبر معظم انقلاب که فرمودند «من انقلابی‌ام» را مورد توجه قرار داد، این سخن در تعریف انقلاب بار مفهومی عمیقی دارد و متغیر مطرح شده در انقلاب واردات و صادرات آن است.

رئیس اندیشکده یقین – مرکز بررسی‌های دکترینال،  با بیان اینکه انقلاب‌ها برای صدور به ویزا نیاز ندارند و باید با نیازی که در جامعه مقابل می‌بینند هماهنگ شوند، گفت: امروز کسانی هستند که برای شکل‌گیری انقلاب ذائقه سازی می‌کنند، در اندیشه استراتژیک برای شکل‌گیری انقلاب‌ها باید به گذشته رجوع و مشاهده کرد که انقلاب در بیرون مرزها تا چه میزان صادر شده است.

وی افزود: امروز می‌توانیم آثار صدور انقلاب اسلامی را در خارج از مرزهای ایران ببینیم، شیخ الزکزاکی در نیجریه رهبری 15 میلیون شیعه را برعهده دارد و به همین دلیل اروپا با حمایت صهیونیست این شیعیان را قتل عام می‌کند، محبوبیت سیدحسن نصرالله در لبنان، همچنین شیخ سلمان در بحرین که امروز در زندان دولت نامشروع این کشور به سر می‌برد نشان می‌دهد که با محوریت یک عالِم دین، انقلاب‌هایی متعاقب انقلاب اسلامی ایران شکل می‌گیرد که این بخش صادر شده انقلاب اسلامی و نقطه مشترک آن رهبری یک روحانی است که برابر کفر می‌ایستد.

عباسی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به جهان باور داد که دین می‌تواند به صحنه برگردد گفت: بخش موجز و کوچکی از دین توانسته است حکومت‌ها را واژگون کند و مقاومت را شکل دهد که البته در این مسیر به استراتژی اسلام نیز حمله شد.

وی با اشاره به اینکه امروز برای سد کردن انقلاب از حربه «اسلام، ضد اسلام» استفاده کرده‌اند تصریح کرد: دشمن به صحنه‌های غرورآفرینی از اسلام حمله کرده که عزت و قدرت ما را رقم زده و از این راه سعی کرده است جلوی صدور انقلاب را بگیرد.

ایشان با طرح این سئوال که بعد از  37 سال به ازای صادرات چه مقدار واردات انقلاب داشته‌ایم، گفت: این سوال مطرح است که آیا واقعا انقلاب تمام شده است و آیا با وجود جمهوری اسلامی دیگر نیازی به انقلاب نداریم، اما در پاسخ باید گفت ما امروز به انقلاب‌های عرضی مانند انقلاب فرهنگی و اقتصادی نیاز داریم که هنوز در جمهوری اسلامی صورت نگرفته است‌ پس این تفکری ساده‌انگارانه است که با یک گل بهار می‌شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره ایجاد تمدن نوین اسلامی گفت: تمدن نوین اسلامی آرمانی است که امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر شکل‌گیری آن تاکید کرده‌اند اما امروز به‌رغم نیاز به ایجاد تمدن نوین اسلامی آمدیم و با فرانسه‌ که تا دیروز پایش را روی گلوی ما گذاشته بود و می‌گفت انرژی هسته‌ای نداشته باشید قرارداد بستیم تا به ما هواپیما بدهد.

این پژوهشگر مسائل سیاسی تصریح کرد: دشمن می‌گوید هرکس با غرب رابطه ندارد نباید زنده بماند، می‌خواهند به ما بگویند شما نمی‌توانید ماشین و هواپیما و حتی مدیر تولید کنید، حرف آنها این است که انقلاب شما اشتباه بود، چون قبل از انقلاب بهترین کمپانی اتومبیل سازی را برای شما ایجاد کردیم و بهترین هواپیماها را به شما دادیم و در کشور خود همه چیز داشتید.

وی با بیان اینکه اقتصاد جهان از هم پاشیده شده و امروز حضور ما برای آنها بازار کار ایجاد می‌کند افزود: اینکه در یک پروسه چند ساله به ما تعدادی هواپیما بدهند برای خود اشتغال‌زایی می‌‌کنند، به این ترتیب کمپانی ایرباس تضمین شد و تا 10 سال بیکاری نخواهد داشت اما در ایران و نزدیکی همین اصفهان دیگر صنعت هواپیماسازی فعالیتی نخواهد کرد و این یعنی «اقتصاد مقاومتی بی اقتصاد مقاومتی».

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال لیبرالیزه کردن پوسته جمهوری اسلامی گفت:  همان اتفاقی که در چین انجام دادند می‌خواهند در کشور ما هم پیاده کنند، می‌گویند فکر خود را که همان تفکر انقلابی است صادر نکنید و کاری به عراق، سوریه و فلسطین نداشته باشید.

رئیس اندیشکده یقین در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تجمع روز گذشته مقابل وزارت نفت اشاره کرد و گفت: رییس مجلس شورای اسلامی بعد از تجمع تعدادی از جوانان مقابل وزارت نفت گفت باید در چهارچوب قانون رفتار کرد، آیا رئیس مجلس با همین قاطعیت به دولت جمهوری اسلامی نیز می‌گوید که هر قراردادی که امضا می‌کند باید در چهارچوب قانون باشد؟ متاسفانه مسئولان یاد گرفته‌اند که بگویند انتقاد سازنده و هر رفتاری در چهارچوب قانون باشد اما به هیچ‌یک عمل نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: همین مجلس زمانی که قرارداد کرسنت امضا شد مگر در قید حیات نبود؟ پس چرا جلوی آن را نگرفت. مگر 29 سال پیش که آقایان با اسرائیل مذاکره کردند این مذاکره در چارچوب قانون بود؟ برای همین است که امام ما امروز می‌گویند جوانان انقلابی را متهم نکنید. هر زمان دولت و مجلس در چهارچوب قانون عمل کردند جوان انقلابی هم به قانون عمل می‌کند.

عباسی با تأکید بر اینکه ما مخالف حمله به سفارت‌خانه و آتش زدن آن هستیم، خاطرنشان کرد: آیا دستگاه دیپلماسی به کشتار حاجیان در منا و وقایع اخیر دیگر نسبت به عربستان واکنش نشان داد. بدتر از کسانی که به سفارت عربستان حمله کردند افرادی هستند که در مقابل سیستم بَدَوی و وحشی عربستان سکوت می‌کنند‌.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود انقلاب 57 را کف خواسته‌های ایران دانست و گفت: بعد از انقلاب 57 ما انقلاب‌های متعددی تا زمان ظهور داریم، کف خواسته‌های ما انقلاب 57 و سقف آن ظهور امام عصر (عج) است و تا آن زمان باید انقلاب‌های عرضی را مانند انقلاب اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و فکری را برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی داشته باشیم اما می‌بینیم که در این راه دشمن به دنبال ایجاد سد کردن مسیر است مانند زمانی که در انقلاب فکری مطهری و مفتح، در انقلاب صنعتی تهرانی مقدم و در انقلاب فیزیک شهریاری‌ها را شهید کرد.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد که نمایندگان مردم در این مجلس باید عالم در فقه حکومتی باشند و افزود: کسی در این دوره از انقلاب اسلامی صلاحیت دارد که در مجلس خبرگان رهبری باشد که ما از او کرسی آزاد اندیشی فقهی دیده باشیم، این مطالبه رهبر انقلاب ما است.

وی با بیان اینکه امروز در آستانه انتخابات مجلس خبرگان رهبری برخی علامه تراشی می‌کنند، گفت: در تشخیص اینکه کسی علامه است باید دید او می‌تواند مشکلات مردم را حل کند یا خیر، علامه بودن به تبلیغات سیاسی نیست، علامه کسی است که درد روز را می‌شناسد و برای پاسخ دادن به آن کمر همت می‌بندد.

عباسی خاطرنشان کرد: برخی بعد از 37 سال می‌گویند ما با امام بودیم و انقلاب همان سال 57 تمام شد، مگر صاحب انقلاب شما هستید؟ اسلام از آنِ من و توی ایرانی نیست و به همه مردم جهان تعلق دارد، اگر قرار است این دین جهان شمول شود نمی‌توانید جلوی انقلاب را بگیرید.

وی افزود: مشکل دشمنان با جمهوری اسلامی هسته‌ای نیست، مشکل دشمن جمهوری اسلامیِ اسلامی است و تلاش می‌کند ما را از اسلام بگیرد. برخی معتقدند انقلاب اسلامی تمام شده و فقط جمهوری اسلامی مطرح است، این صحبت را 10 سال پیش در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کردند، این موضوع 10 سال است در مجمع تئوریزه شده است.

این کارشناس مسائل استراتژیک گفت: وقتی معتقدند انقلاب اسلامی تمام شده و حالا فقط جمهوری اسلامی مطرح است یعنی رئیس جمهوری کافی است و رهبر نمی‌خواهند، ارتش جمهوری اسلامی کافی است و سپاه پاسداران را برای صدور انقلاب نمی‌خواهیم، دادگاه انقلاب اسلامی نمی‌خواهیم و دادگاه عمومی کافی است و به این ترتیب مردم را بر سر دو راهی قرار می‌دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

استاد حسن عباسی عصر امروز ـ 11 بهمن 94 ـ در همایش فرصت تاریخی انقلاب اسلامی (عنوان سخنرانی: ویزا…! انقلاب‌هایی که برای صدور و ورود نیاز به ویزا ندارند) که در سالن اجتماعات اهل بیت (ع) اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: مردم ایران توفیق ویژه‌ای داشتند که انقلاب برای آنها به وجود آمد اما آنچه در انقلاب 57 به وجود آمد کف خواسته‌ها بود و ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) سقف خواسته‌های انقلاب اسلامی است که به کمک خداوند با به وجود آمدن انقلاب‌‌های مختلف در موضوعات مختلف تمدن اسلامی به وجود می‌آید.

وی افزود: انقلاب اسلامی قسمت اول آن در سال 57 به وجود آمد که یک انقلاب محدود بود و بسیاری دیگری از ابعاد انقلاب هنوز به ثمر نرسیده است.

رئیس اندیشکده یقین ضمن اشاره به اینکه باید دید انقلاب در جامعه ما چه کرده و چقدر صادر شده است، تأکید کرد: در هر جامعه اسلامی یک عالم دین رهبری را برعهده داشته و اقداماتی انجام می‌دهد که در منطقه می‌توان به سیدحسن نصرالله، شیخ الزکزاکی، آیت‌الله سیستانی و… اشاره کرد که این رهبری انقلاب‌ها عرصه صدور انقلاب اسلامی ایران است.

عباسی مطرح کرد: انقلاب اسلامی این باور را دارد که دین می‌تواند به صحنه برگردد و تمام انگاره‌های علمی همچون داروینیسم و غیره ناکارآمد بوده و باید انگاره‌های دینی برای پیشرفت جامعه استفاده شود.

وی ادامه داد: دشمنان با به وجود آوردن جنگ شیعه و سنی به دنبال از بین بردن اسلام هستند و می‌گویند با به وجود آوردن این طور جنگ‌ها، اسلام نابود شده و جلوی صدور انقلاب اسلامی گرفته می‌شود.

عباسی با اشاره به اینکه روحیه ایثار و شهادت توسط انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه به وجود آمد، تصریح کرد: در منطقه حماسه‌هایی آفریده می‌شود که این حماسه‌ها مبتنی بر اسلام شکل گرفته و در این میان قدرتی به وجود آمد که در مقابل عظیم‌ترین قدرت مادی جهان ایستاد و دشمن نتیجه گرفت باید به روحیه ایثار و شهادت حمله کند و این کار را شروع کرده است.

وی ضمن اشاره به اینکه مسئله اصلی امروز با گذشت 36 سال از انقلاب این است که در ازای صادرات انقلاب چه مقدار از واردات انقلاب داشته‌ایم، بیان کرد:  انقلاب سال 57 یک انقلاب سیاسی بود که تنها به از بین رفتن حکومت پهلوی منجر شد در حالی که ما در کشور شورای انقلاب فرهنگی داریم اما انقلاب فرهنگی هنوز در ایران به وجود نیامده است و مشکلات زیادی همچون بی‌عدالتی، ظلم و ستم در جامعه وجود دارد و باید به فکر چاره بود که حلال آن انقلاب‌هایی در همه موضوعات اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… است.

رئیس اندیشکده یقین به بیان اینکه تشکیل تمدن نوین اسلامی با استفاده از تکنولوژی غربی انجام نمی‌شود پرداخت و افزود: تشکیل تمدن نوین اسلامی اینطور نیست که ما هواپیمای داخلی را استفاده نکرده و در مقابل از فرانسه‌ای که دشمن انقلاب است هواپیمای ایرباس وارد کنیم و مردم ایران از تکنولوژی خود استفاده نکنند.

عباسی ادامه داد: دشمن می‌گوید باید دست از دین و انقلاب اسلامی برداریم و اینکه چرا زنان ما حجاب دارند و یا چرا در تصمیمات باید دین را مبنا قرار داد؛ دشمن به دنبال این است که تنها پوسته جمهوری اسلامی باقی بماند و محتوای آن لیبرالی شود همچون کشور چین که کمونیست بوده و اکنون لیبرال‌محور است.

وی افزود: اقتصاد کشورهایی مثل آمریکا و چین دچار مشکلات فراوانی است و همگی به دنبال برقراری روابط با ایران برای درست کردن وضع خود و خروج از بحران کشورهای‌شان هستند.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه تمدن نوین اسلامی به معنای نظام‌سازی اسلامی است، خاطرنشان کرد: غربی‌ها برای چیزی که الان به عنوان تمدن غربی مطرح است حدود 200 انقلاب در زمینه‌های فکری، اقتصادی، فرهنگی، صنعتی و… انجام دادند، در انقلاب ایران نیز باید همه دانشگاه‌ها و حوزه‌ها به انقلاب‌های فکری، اقتصادی و… بپردازند تا تمدن نوین اسلامی شکل بگیرد.

عباسی گفت: اگر در جامعه ما کسی بخواهد انقلابی انجام دهد او را همچون شهیدان مطهری، مفتح، تهرانی‌مقدم یا احمدی روشن به شهادت می‌رسانند.

وی ادامه داد:‌ دانشگاه باید علم دینی تولید کند و به جای مطالعه طبیعت، خلقت را مورد مطالعه قرار دهد؛ زیرا علوم امروزی تنها با توجه به طبیعت به وجود آمده است.

رئیس اندیشکده یقین تصریح کرد: امروزه افرادی برای مجلس خبرگان رهبری نام‌نویسی می‌کنند که تنها از دین شکیات نماز را می‌دانند و در سطح فقه حکومتی و اجتهاد نیستند و کسی که می‌خواهد نماینده خبرگان رهبری شود باید سواد فقه حکومتی داشته باشد. یک نماینده مجلس خبرگان باید مشکلات جامعه را به صورت فقهی جواب دهد نه اینکه حلال مشکلات را در علوم انسانی غربی بداند و باید خود به صحنه وارد شده و با برگزاری کرسی‌‌های آزاداندیشی فقهی به تشکیل تمدن نوین اسلامی کمک نماید.

وی ضمن اشاره به اینکه مشکل دشمن با جمهوری اسلامی هسته‌ای نیست بلکه با جمهوری اسلامی، اسلامی است؛ خاطرنشان کرد: دشمن و بعضی از افراد داخلی می‌گویند الان در مرحله جمهوری اسلامی هستیم و انقلاب اسلامی تمام شده است.

رئیس اندیشکده یقین در پایان خاطرنشان کرد: همه این افراد بدانند تشکیل تمدن نوین اسلامی در همه زمینه‌ها باید با انجام گرفتن انقلاب پیگیری شود و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند انقلاب تمام نشده است و فاصله زیادی تا تمدن نوین اسلامی داریم.

منبع: خبرگزاری فارس

 

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

یک دیدگاه

  1. ان شاء الله که فایل دانلودشم میذاری……خدا حفظت کنه…….مارو بی فایل دانلود نذار…….بازم خدا حفظت کنه برادر……..خخخخخخ