سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع مهندسی سیاسی و دار و دسته نیویورکی‌ها

استاد حسن عباسی روز دوشنبه – ۱۷ آبان ۹۵ – در همایش «مهندسی سیاسی و دار و دسته نیویورکی‌ها» که با همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ارومیه در کانون جوانان بسیج ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه دولت کنونی حقایق را درباه اقتصاد اروپا مطرح نمی‌کند و در کشور چنین وانمود می‌کنند که در صورت ارتباط با غرب مشکلات موجود حل می‌شود حال آنکه چنین نیست.

وی افزود: اگر دار و دسته نیویورکی‌ها که مرکزیت آن در آمریکا است توانسته در سایر کشورها نیز جولان دهد به این خاطر است که در آن سرزمین‌ها گروه‌هایی شیفته غرب، مروجان آراء و اندیشه‌های آنها بوده‌اند.

این استراتژیست برجسته کشور با اشاره به اینکه امروز امپراطوری دنیا از طریق دلار و پول بدون پشتوانه عرصه را مدیریت می‌کند، ادامه داد: در داخل کشور ما چنین اذعان می‌کنند که در سایر کشورها وضعیت اقتصاد گل و بلبل است، حال آنکه اندیشمندان خود آنها عنوان می‌کنند اقتصاد آمریکا تورم 400 درصدی دارد ولی اینکه می‌بینیم اقتصاد آن فرو نمی‌پاشد به این خاطر است که تورم خود را به کشورهایی که مبنای پول آنها دلار است صادر می‌کند.

عباسی با ابراز تاسف از اینکه در داخل کشورمان چنین به ما القاء می‌کنند که ما «هر بدبختی، بیکاری و مشکلات داریم دلیل آن تحریم‌های اقتصادی است که باید برای برچیدن آن اقدام شود»، گفت: در این زمینه مطالعه گسترده و همه‌جانبه انجام داده نتایج را به مردم، رسانه‌‌ها و مقامات مسئول ابلاغ کرده‌ایم که بدانید حتی اگر همه تحریم‌ها برداشته شود اثر آن در اقتصاد ما کمتر از پنج درصد خواهد بود.

اقتصاد کشور لیبرالی است

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه اقتصاد لیبرالی در کشورمان هم اکنون پیاده می‌شود ولی مردم تصور می‌کنند اسلام در حال پیاده شدن است بنابراین احتمال بدبین شدن نسبت به اقتصاد اسلامی وجود دارد، یادآوری کرد: بنابراین باید به آحاد مردم آگاهی داد تا اتفاقات افتاده را به پای دین ننویسند.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته یکی از مراجع معظم تقلید در جلسه درس بغض‌شان ترکید و گریه هم کرد که «اقتصاد کشور لیبرالی است ولی به این حرف‌ها گوش نمی‌دهند»، بیان داشت: نتیجه ربوی بودن اقتصاد کشورمان هم مقابل چشم‌های‌تان است این همه ارتشاء، اختلاس و … از معیوب بودن سیستم اقتصادی سرچشمه می‌گیرد.

این استاد علوم استراتژیک مطرح شدن موضوع طرح تحول جامعه توسط رهبر معظم انقلاب را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایشان از کارشناسان و صاحب‌نظران انتظار دارند برای تحول در اقتصاد، فرهنگ و … چاره‌اندیشی کنند، چرا که آنچه در جامعه مشهود است این می‌باشد که همه مشکلات به پای اسلام نوشته می‌شود حال آنکه به کام لیبرالیسم است.

وی با بیان اینکه هر موقع بانک مرکزی در هر کشوری به چاپ اسکناس بدون پشتوانه روی بیاورد در واقع به ابر ربای جهانی تن داده است، خاطرنشان کرد: بنابراین باید فرمایشات رهبری در این زمینه مبنی بر «جادوی پولی و مالی دشمن را بشکنید» و «آقایی و سروری دلار را بشکنید» را مورد توجه قرار داد و در این زمینه چاره‌ای اندیشید.

نسبت به جنگ ارزی باید هوشیار بود

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال نسبت به جنگ ارزی هشدار داد و افزود: پیچیده‌ترین علمی که ممکن است آینده شما و کشور را نابود کند همین جنگ ارزی و جنگ پول‌ها است و در طول 24 ساعت اتفاق می‌افتد در این راستا چنان ارزش واحد پول ملی را آنقدر پایین می‌آورند که عواقب آن دامنگیر نه‌تنها ملت بلکه حکومت نیز می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت امام مبنی بر «پول نباید کار کند» گفت: اندیشه‌های امام راحل را باید به صورت دقیق بررسی کرده و برای جامه عمل پوشاندن آن گام برداشت و نباید عرصه را به کسانی واگذار کنیم که شب می‌خوابند و صبح بیدار می‌شوند سپس یک خاطره تعریف می‌کنند و یک خواب می‌بینند.

این مسئول با اشاره به موضع‌گیری و نهیب زدن مراجع معظم تقلید در سال‌های اخیر به وضعیت اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: امروز می‌گوییم امام خمینی فرمودند «نباید پول کار کند» ولی دچار این آفت شده‌ایم، امیدوارم روزی نرسد بگوییم رهبری فلان صحبت را می‌کردند ولی حیف عمل نشد.

دانشمندان هسته‌ای را مایوس کردند

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال ضمن ابراز تاسف از اینکه دانش هسته‌ای کشورمان را بتن کرده و دانشمندان را مایوس ساخته‌اند، اظهار داشت: قرار بر این شده چین بدل آن را در اراک برای ما بسازد حال آنکه جای شگفتی است خودمان اصل این صنعت را داشتیم و ساخته بودیم پس چرا آن را نابود کردند؛ به جای دانشمندان بومی به آمریکا اعتماد کرده‌اند.

وی اضافه کرد: اکنون در درون حکومت کسانی هستند که بر این باور می‌باشند باید در نظام اقتصاد جهانی هضم شویم تا اقتصاد کشورمان سر و سامان پیدا کند، ولی باید به این سوال پاسخ دهند اگر ارتباط با غرب مفید فایده است پس غرب خودش چرا به صورت کلان بدهکار است؟ دو سال برای مذاکرات هسته‌ای رفت و آمد کردند ولی در نهایت چه کاری صورت دادند آیا جز این بود که انرژی هسته‌ای را مضمحل کردند؟ جز این بود که غنی‌سازی را از 20 درصد به 3 درصد رساندند، غیر از این بود که هزاران سانتریفیوژ را به 3 هزار رساندند.

عباسی گفت: رئیس بانک مرکزی کشورمان برای دیدار با مقامات مالی آمریکا رفت و آنجا تقریبا هیچ بودن نتایج برجام را مطرح کرد و اینکه مبادلات تجاری ما همچنان به راحتی انجام نمی‌شود، آمریکا برای نخستین بار یک حرف راست زد و آن هم اینکه «ما قول نداده بودیم چرخه اقتصادی را برداریم»، این موضوع چنین معنایی دارد که بین ما و هر کشور دیگری بنا بر معامله باشد باید از چرخه اقتصادی آمریکا بگذرد در واقع ما الان تحریم نیستیم بلکه محاصره شده‌ایم.

وی با ابراز اینکه طبق پیش‌بینی رهبر انقلاب دشمن بهانه تراشی را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: اگر بنا بر خواست آمریکا باشد باید موشک را حذف کنیم، با سوریه رابطه نداشته باشیم، دفتر اتحادیه اروپا را بازگشایی کنیم، همجنس‌بازها و بهایی‌ها را به رسمیت بشناسیم.

این استراتژیست برجسته کشور بر لزوم تامل پیرامون نحوه عملکرد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد و گفت: بروید و بررسی کنید کجا این سازمان به نفع ما کار کرده و رای داده است، به طوری که حتی رو به روی رسانه‌ها نشسته‌ و گفته‌اند برای جاسوسی به ایران رفت و آمد داشته‌اند.

عباسی با تاکید بر اینکه نباید فریب عنوان بین‌المللی این سازمان‌ها را خورد، بیان داشت: یونسکو، یونیسف، سازمان بهداشت جهانی و … همه آنها برای مکیدن عصاره ملت‌ها و ریختن‌ در حلقوم نظام سلطه پدید آمده‌اند.

روزی امام خمینی فرمود «حصر آبان را بشکنید» امروز رهبری می‌گویند حصر اقتصادی را بشکنید

وی فرمایشات رهبری مبنی بر «جادوی پولی و مالی دشمن را بشکنید» و «آقایی و سروری دلار را بشکنید» را مورد اشاره قرار داد، یادآوری کرد: اگر روزی امام خمینی دستور شکستن حصر آبادان را می‌دادند امروز رهبری دستور شکستن حصر دلار را صادر کرده‌اند.

عباسی با بیان اینکه در دولت عده‌ای موضوع شکستن حصر دلار را شوخی می‌گیرند و شاید بر این اعتقاد هستند حالا رهبر حرفی زده، ادامه داد: دستور شکستن حصر دلار مخاطبانی در مجلس شورای اسلامی همچنین وزارت اقتصاد و دارایی دارد.

این استراتژیست برجسته کشور با بیان اینکه عده‌ای می‌ترسند حقایق درباره اقتصاد اروپا گفته شود، همچنین از مطالبه‌‌گری جوانان در هراس هستند، یادآوری کرد: کشورهای غربی که عناوین آنها را در این جلسه ذکر کرده‌ایم در اقتصاد به وضعیت قرمز رسیده‌اند ولی دولت به ما می‌‌گوید در صورت رفع تحریم‌ها همچنین رفت و آمد گروه‌های تجاری غرب مشکلات حل می‌شود، باید این طور پاسخ داد بله به کشور آمد و شد دارند ولی برای نجات اقتصاد در حال فروپاشی خودشان، همچنین برای فروش کالاهایی که روی دست‌شان مانده است، نه کالاهایی که در آن تکنولوژی وجود دارد.

وی ضمن ابراز تاسف گفت: سعی دارند به ما چنین القا کنند ما بدبخت هستیم چون موشک ساخته‌ایم، چون به سوریه نیرو اعزام می‌کنیم و از مقاومت دفاع می‌کنیم، حال آنکه باید از این طیف پرسید غرب هیچ کدام از این کارها را نمی‌کند، موضوع ولایت فقیه، حجاب زنان و هر آنچه به ما ایراد می‌گیرند آنجا وجود ندارد پس آنها خودشان چرا مشکل دارند و دولت‌هایی که خودشان مساله دارند چگونه بنا است اقتصاد ما را نجات دهند.

در وزارت خارجه دولت، هشت نفر به دار و دسته نیویورکی‌ها معروف هستند

وی با اشاره به اینکه در وزارت امور خارجه هفت تا هشت نفر به دار و دسته نیویورکی‌ها معروف هستند ولی بحث ما در این همایش دانشجویی فراتر از مرزهای کشور است، بیان داشت: هرچند نمی‌توان دنباله‌روهای افکار غربی را از نظر دور نگه داشت.

عباسی تماشای فیلم یتیم‌خانه ایران را که برگرفته از واقعیت‌ها و قحطی ساختگی انگلیس در کشورمان بوده و در اثر آن بین 4 میلیون تا 10 میلیون نفر کشته شده‌اند را توصیه کرد و ادامه داد: این همان انگلیس است که برخی حاضر به موضع‌گیری علیه آن نیستند، این همان انگلیس است که برخی دوستان از روی پرچم آن نمی‌گذرند و بلافاصله رسانه‌های غربی با عنوان اقدام شجاعانه از آن تمجید می‌کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه براساس حکم حکومتی امام خمینی، پول نباید کار کند، با خطاب قرار دادن جوانان، بیان داشت: از شما بزرگ‌مردان و بزرگ‌‌زنان می‌خواهم از درون تفکر اسلامی و ایرانی مدلی برای مدیریت اقتصاد کشورمان ابداع کنید.

این استراتژیست برجسته کشور با اشاره به وجود دو تفکر در کشور مبنی بر «ما نمی‌توانیم و غرب می‌تواند»، گفت: این شما و این آینده؛ نسبت به محیط پیرامون اشرافیت داشته باشید، به هر سیگنال و قانونی که از طرف غرب می‌آید تن ندهید و نپذیرید، سپس در قالب جهاد کبیر زمینه را برای شکوفایی کشورمان فراهم کنید.

منبع: خبرگزاری فارس

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

2 دیدگاه

 1. با سلام
  امروز فقط با یک موضوع و یک پدیده درگیر نیستیم و هشت پای مشکلات ما را گرفته و انقریب ما را به ورطه نابودی بکشاند و از حکومت ما هم مثل آندلس اسلامی خاطراتی محو در اوراق تاریخی باقی گذارد و نفوذیهایی که از قبل از اوائل انقلاب تاکنون در آب نمک اصلاحات خوابیده بودند مانند طناب دستان ما را بسته اند و قوت و ضعف دشمن برای ما نا متفاوت شده و امروز که وقت فشار بر غرب است مثل این سالهای متمادی ما را میخواهند در عمق مشکلات اقتصادی و مشغول بودن به این قبیل مشکلات از رویارویی سرنوشت ساز بازدارند در حالی که ملت ما ظرفیت جهاد ولو با دست خالی را دارند باید امروز دنبال حرکت هجومی و یورش همه جانبه فرهنگی اقتصادی نظامی سیاسی به دشمن بود و از ظرفیتهای خدادادی کشور هم میتوان استفاده کرد و چاره درمان انقلابی درد اقتصاد هم توجیه آن با جنگ همه جانبه با عنصر اصلی است در میان مردم . البته که به فضل الهی ما حتما پیروزیم باید دست از محتاط بودن الان برداشت و لا اقل امتیازات کلان از خصم گرفت و گر نه که دوباره ترمیم میشود و یارگیری میکند . وقت تنگ است .

 2. سلام بنده در کانالهای تلگرامی اندیشه جویان استاد حسن عباسی و کانال بیانات استاد عضو هستم

  قبلا مرتب و بلافاصله فایل های صوتی و حتی تصویری سخنرانی های استاد بارگزاری می شد از جمله سخنرانی در لنگرود .. بوشهر و …

  در دو سه هفته گذشته باوجود سخنرانی های فراوان استاد هیچ فایل جدیدی دیده نمی شود
  خواهش می کنم طوری برنامه ریزی کنید که این فایلها در سایت شما یا کانالهای تلگرامی در دسترس ما قرار گیرد

  ما عاشق استاد هستیم
  یک عکس افتخاری هم با ایشان دارم