سخنرانی استاد حسن عباسی با موضوع دانشجوی روز

استاد حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین، روز سه‌شنبه – ۱۶ آذر ۹۵ – در مراسم روز دانشجوی انجمن اسلامی مستقل دانشگاه تهران، با عذرخواهی از تاخیر برای حضور در مراسم گفت: آقای رییس جمهور امروز باز هم از بنده شکایت کردند. آقای رییس جمهور؛ افتضاح شکایت های تو دیگر در آمده و این نشان می دهد که عصبانی‌ترین دولت، دولت فعلی است.

وی افزود: مهمترین کاری که رئیس جمهور حقوقدان مملکت انجام می دهد این است که برای قوه قضائیه کار می تراشد. طبیعتا باید این مسئله اشتغال زیادی را در کشور ایجاد کرده باشد؛ یک معاونتی به نام معاونت حقوقی ریاست جمهوری تشکیل شده که خیلی کار دارند. باید هر روز از صحبت های ما مطلب دربیاورند و شکایت کنند و این خودش نوعی اشتغال‌زایی است.

عباسی بیان داشت: یکی دیگر از اشتغال آفرینی های آقای رئیس جمهور حقوقدان، این است که برای قوه قضائیه در مدیریت کارکنان دولت و در بخش های دیگر آن برای قضاتی که باید پرونده ها را بررسی کنند، این مسئله را به وجود می آورد. من قول داده بودم با توجه به پرونده یک ماه پیش، این مسئله را رسانه ای نکنم؛ چون مسئولان معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری آنجا در دادگاه بودند و قاضی از بنده خواست که این موضوع را بازگو نکنم، اما اکنون با توجه به رفتار نهاد ریاست جمهوری، عرض می کنم؛ آقای  رئیس جمهور برای مذاکراتی که با اجنبی انجام داده اید 41 هزار صفحه سند تحویل قوه قضائیه دادیم و قوه قضائیه از بنده درخواست کرد که این حرف را نزنم.

رئیس اندیشکده یقین تصریح کرد: تاوانی که دادیم این بود که قانون داماتو دوباره تمدید شد و ما دلواپسان درست می گفتیم؛ نه اجنبی پرستان کدخدا پرست.

وی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: آقای رئیس جمهور؛ افتضاح شکایت های شما دیگر درآمده است؛ بستن دهان ها و شکستن قلم ها. آمریکا رئیس جمهور ما را وادار کرد امروز بیاید در دانشگاه تهران و بگوید آمریکا دیگر قابل اعتماد نیست؛ افتخار به شما جوانان ایرانی که رئیس جمهور را برگرداندید به شعارهای انقلاب. افتخار بر شما جوانان انقلابی برای بازگشت رئیس جمهور مملکت به شعار «مرگ بر آمریکا».

عباسی یادآور شد: ما افتخار می کنیم که در سه سال دولت لیبرال، رئیس جمهور مملکت را با ده ها شکایتی که از ما کرد، به جایی رساندیم که امروز دیگر کسی در مملکت نیست که بگوید آمریکا قابل اعتماد است. امروز همه نظام یکپارچه معتقد است که براساس قانون داماتو آمریکا از پشت چنان به لیبرال ها و آمریکاپرستان وطنی از جمله به شخص رئیس جمهور خنجر زد که قبلا به پشت رئیس جمهور دولت اصلاحات زده بود.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: امروز که دیگر تشت بی آبرویی سازش کاری از بالا به زمین افتاده، افتخار می کنم که در راه بی آبرو کردن لیبرال های غرب پرست و کدخدا پرست جانم را بدهم.

وی بیان داشت: جناب آقای دادستان محترم تهران؛ عنایت داشته باشید سکوت رادیویی و سکوت رسانه ای ما دیگر شکسته شد. آقای رئیس جمهور نمی خواهد دست از شکایت بازی و بستن دهان ها و شکستن قلم ها بردارد و من هم با اسناد و مدارکم به دو قوه این مملکت که پاسخ ندارند بدهند، مراجعه می کنم.

عباسی افزود: امروز شانزدهم آذر است و با گذشت بیش از 50 سال هنوز هم جوانان این مملکت در مقابل غربی ها می ایستند. آن روز در دانشکده فنی سه جوان دانشجوی ما در مقابل پای نیکسون و در مقابل پای جناح آمریکاگراها ذبح شدند.آنها در نظام سلطنت پهلوی به دنبال این بودند که دهان ها را ببندند تا اتفاقی بیفتد و آن اتفاق این باشد که ریشه ایالت متحده در این خصوص تقویت شود؛ ما دوباره برگشتیم به آن شرایط.

وی گفت: می‌خواهند کاری کنند که ریشه آمریکا در مملکت نهادینه شود و آمریکا و لیبرالیسمی که از در بیرون انداختیم، از پنجره وارد می شوند. این وضعیت مجددا به ما نشان می دهد که ماجرای 16 آذر همچنان زنده است.

عباسی در ادامه گفت: بعد از گذشت سه سال مجموعه حکومت به حرف ما می رسد که قانون داماتو که در دولت شخص آقای هاشمی یعنی بیست سال پیش تصویب شد و همه چیز ما را به سخره گرفتند و آقایانی که آن روز در زمان دولت آقای هاشمی کنار دست آقای هاشمی بودند یعنی همین آقای روحانی، مهاجرانی و عبدالله نوری در سال 1375 به جای اینکه با قانون داماتویی که آمریکا تصویب کرده بود علیه ایران مبارزه کنند، مسئله شان این بود که ریاست جمهوری آقای هاشمی که داشت تمام می شد آن را مادام العمر کنند.

وی ادامه داد: برجام لکه ننگی است که بر تاریخ مملکت نشسته است. امروز قرارداد ننگینی به نام کسی که در کسوت روحانیت بود، ثبت شد که از ترکمنچای هم بدتر است.

عباسی خطاب به آملی لاریجانی گفت: برای حفظ جایگاه روحانیت و جایگاه نهاد ریاست جمهوری، شخص جنابعالی باید روحانی را به دادگاه بکشید؛ رییس جمهور بی ادبی که ۴۹ تهمت و بی ادبی را حواله مخالفانش کرد.

رئیس اندیشکده یقین در پایان این بخش از سخنانش، با  کنایه به دولت گفت: هفته دیگر هم یک احضاریه برای همین بخش از صحبت هایم می آید.

وی در ادامه با بیان اینکه من کاسب تحریمم یا برادر و اطرافیان رییس جمهور، گفت: همین آقایان ظریف، عراقچی، لاریجانی و روحانی به حرف کارشناسان گوش می کردند، امروز مضحکه شبکه های اجتماعی و جوانان نمی‌شدند. آمریکای حقیقی این است که هرچه بیشتر مجیزش را بگویی، بیشتر پشت پا میزند.

عباسی خاطرنشان کرد: آنها که دکترایشان را از انگلیس گرفتند، این مصیبت را برای مملکت آوردند. یادتان باشد هیچ گاه به فارغ التحصیلان انگلیسی و امریکایی اعتماد نکنید، حتی اگر در کسوت روحانیت بودند.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه اگر هزار بار دیگر روحانی مرا به دستگاه قضا بکشاند، من باز هم میگویم که نگران مسئله نفوذ هستم، گفت: رئیس جمهور بی تدبیر و ناامید و بی ادب از من شکایت کرد و من هم هیچ امیدی جز خدا ندارم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: فردی ۲۰ سال به دروغ خودش را دکتر حسن روحانی جا میزند و حالا من را به دادگاه می کشاند و در عوض من نیز وی را در دادگاه افکار عمومی محاکمه میکنم.جوان ایرانی آقای روحانی قائل به ادامه انقلاب نیست.

عباسی خطاب به روحانی که امروز در دانشگاه تهران گفت ما همه انقلابی هستیم، خاطرنشان کرد: آقای روحانی؛ چه کسی بود که می‌گفت انقلاب ۶ ماه، انقلاب ۳ سال؛ نه ۳۷ سال! ایا حرف امروزت با حرف دیروزت یکی است؟ بسیجی سازشکار است؟ روبروی رهبر می ایستد؟

رئیس اندیشکده یقین ادامه داد: تکبر جنابعالی کار برایتان درست کرده؛ شما تندخوترین و عصبانی ترین رییس جمهور تاریخ کشور هستید. روحانی ۴۹ فحش داد که حق خودش و اطرافیانش بود. چهار سال گذشته و هنوز در چگونگی اعدام بابک زنجانی مانده اند.

وی خطاب به آملی لاریجانی، گفت: مرد حسابی؛ یه کم شجاعت داشته باش! ای کاش رئیس دستگاه قضا آقای منتظری بود ؛ فرد شجاعی که با حرفهایش دل ادم خنک میشد.

عباسی با بیان این که آقای روحانی 20 سال پیش به دنبال مادام العمر کردن دولت هاشمی رفسنجانی بود تصریح کرد: وزیر ارشاد دوران اصلاحات یعنی آقای مهاجرانی که امروز به انگلیس پناهنده شده نیز به دنبال مادام العمر کردن دولت هاشمی بود.

کارشناسی مسائل سیاسی در ادامه افزود: امروز دموکرات هایی که ادعای دموکرات خواهی در ایران دارند خود را استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران می دانند و مدعی دموکراتیزه کردن این کشور هستند، ببینید پشت سر چه کسانی و زیر بیرق چه کسانی سینه می زنند. این ها ادعای دموکراسی هر کس یک رای و گردش نخبگان را دارند اما همواره برای دیکتاتوری نهاد ریاست جمهوری و مادام العمر کردن ریاست جمهوری برخی در این مملکت تلاش کردند.

وی بیان داشت: لیبرال ها در مملکت بی آبروتر از این هستند که به مبانی نظری خودشان در لیبرال دموکراسی اعتقاد داشته باشند.

عباسی خطاب به دانشجویان حاضر در این مراسم گفت: جوان دانشجو مبادا ماجرای پاییز 1375 و تلاش آقای روحانی برای مادام العمر کردن ریاست جمهوری آقای هاشمی فراموش شود باید این مسئله را در دهن هر چه لیبرال دموکرات است زد. ( پس از  این گفته حسن عباسی شعار مکرر مرگ بر دیکتاتور از سوی دانشجویان فضای سالن را پر کرده بود)

کارشناسی مسائل سیاسی در بخش دیگری از سخنانش با طرح این پرسش که چرا زمانی که پرونده هسته ای را این گونه برجسته و اعلام کردید به حرف‌ ما گوش ندادید یادآور شد: بارها اعلام کردیم که می بازیم و مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود. ما 8 بار با آمریکایی ها پای میز مذاکره رفتیم و هر 8 بار ضربه خوردیم. چرا هست و نیست هسته ای را بردید در پای میز مذاکره گذاشتید که امروز بگویید هر مقابله ای را صورت می دهید؟ دیدید به حرف ما رسیدید؟

وی با بیان این که تاکنون قلم ها شکسته و زبان ها بریده شدند تصریح کرد: چرا آقای روحانی می ترسد که ما این حرف ها را بزنیم که به دانشجویان در سراسر کشور ابلاغ می کند که جلوی این سخنرانی ها گرفته شود.

کارشناسی مسائل سیاسی  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برجام گفت: اصل مسئله نباید فراموش شود. لکه ننگی که در تاریخ این مملکت نشست به تعبیر مرحوم شریعتی هیچ روحانی و عالم دینی زیر هیچ قرارداد استعماری را امضا نمی کند و برای اولین بار در تاریخ روحانیت شیعه کسی که در کسوت روحانیت بود قرارداد ننگینی به نام برجام را امضا کرد که به نام او ثبت شد و این قرارداد ننگین از ترکمانچای بدتر بود .

منبع: خبرگزاری دانشجو

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

25 دیدگاه

 1. خانم در حال تدوین است
  تدوین نشد

 2. سلام .خیلی دیر سخنرانی استاد رو میذارین رو سایت

 3. میترسین فیلمشو بزارین؟؟؟؟ تدوین مگه چقد طول میکشه دی رسید هنو تدوین این سخنرانی مهم تموم نشده؟!!!

  مارو مسخره کردید؟

  • یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

   ما مسئولیتی در مورد تدوین نداریم. هرگاه این سخنرانی از سوی اندیشکده تدوین شود در سایت قرار میگیرد. اگر درخواستی دارید به پایگاه اندیشکده مراجعه کنید
   http://andishkadeh.ir/contact

 4. سلام
  دوستان گرامی ، نمی خواهید فایلی از این مراسم قرار دهید؟؟؟؟؟!!!
  دیگه تقریبا 20 روز گذشت

 5. سلام. مگر تدوین یک سخنرانی چقدر طول میکشه؟
  امروز 3 دی هست. اگر نمیخواید بذارید خوب الکی وعده ندید. سخنرانی 22 آذر تدوین شده اونوقت مال 16 آذر هنوز در حال تدوین هست؟

 6. سلام لطفا زودتر فیلم یا صوت رو بزارین. ممنون

 7. سلام
  اصل سخنان استاد جلسات کلبه کرامت است اما شما لطف کنید فیلم دو سخنرانی دانشگاهی مهم استاد(سوم خرداد و 16 آذر) راکه در هر سال برگزار می شود زودتر از بقیه سخنرانی های دانشگاهی در سایت قرار دهید.
  الان با گذشت 6 ماه هنوز فیلم سخنرانی سوم خرداد(28 اردیبهشت)را در سایت قرار نداده اید.

 8. باسلام و تشکر از زحمات شما . سوالی که برای بنده و گروه کثیری از دوستان دانشجوپیش آمده اینه که آیا معذوریت خاصی در ارائه ی (خود) سخنرانی ها برایتان ایجاد شده ؟! زیرا در یک ماه اخیر ، جناب استاد سخنرانی های بسیار متعددی داشته اند اما متاسفانه شما فقط وفقط به ارائه گزارش سخنرانیها می پردازید وخبری از فایل های صوتی جدید ،اصلا و ابدا نیست . آیا از جانب گروه خاصی تهدید شده اید که به ارائه ی فایل های صوتی نمی پردازید ؟ با توجه به اینکه برای گروهی از دانشجوها این شائبه ایجاد شده لطفا در این خصوص روشنگری بفرمائید . منتظر پاسختان هستیم . موفق باشید

 9. سلام
  فایل صوتی یا تصویری جلسه رو میگذارید؟

 10. باسلام
  لطفافایل های دکترعباسی رابصورت صوتی درسایت قراردهید
  دکترعباسی نیز شهیدزنده این انقلاب است و حقوق ایشان هیچگاه ادانشد .دیربجنبیم امثال ایشان که زبان صریح انقلابی های فرهنگی وسیاسی کشورند را مانند دیگرمجاهدان ومبارزان این عرصه درطول تاریخ مبارزات دینی ابتر وعقیم خواهندکرد.چه فیزیکی و چه آنگونه که انگلیس و صهیونیسم نجس ترازخوک برسرمان آوردند..ایکاش تادیرنشده موجی ازبیداری به راه می افتاد .زحمت و زمان وامکانات زیادی هم نمیخواهد. لیست خائنین وغارتگران بیت المال وثروتهای سرشارکشور و همانان که دسته دسته دختران پاکدامن ایران اسلامی را به خیابان هاوخیابان گردی و جوانان برومندرادردام افکارلیبرالی وشیطانی و فساد واعتیادودین گریزی کشاندند. قانون کشوربه گونه ای تدوین شده که دست شغالان وگرگهاو خوکان را باز و شیران رااسیرکرده.
  اگرنمیتوانیم مفسدان رابالای جوبه دارببریم لااقل با اسم ورسم رسوایشان کنیم.دل ائمه اطهاروشهیدان را خوش و کشورولی عصر عزیز را بیمه نماییم. پانصد ازخوک نجس تر را پای هشتاد میلیون و دنیای بزرگ اسلام جهادومقاومت ذبح نماییم

 11. سلام چند وقت پیش خبردار شدیم استاد قرار بیاد شهرمون این خبر از طرف تاد نماز جمعه شهر مون پخش شد؛ماهم دیر شنیدم دیگه شام نخوردیم رفتیم حوزه علمیه برادران جایی که گفته بودن استاد میاد ،اتفاقا دم درهم نشستیم تا استادو از نزدیک ببینیم سه ساعت تو سرما نشستیم اخر سر دیدیم محمد عباسی رو اوردن (حالا اتفاقات جالبی هم افتاد که بماند)بادیدن محمد عباسی جلسه رو ترک کردیم نه فقط ما که فکر کنم فقط تا اخر فقط طلبه ها نشستن همه رفتن،به هر حال اون سه ساعت بهترین ساعت زندگیم بود چون تو فکر این بودم که قرار استاد رو از نزدیک ببینم که متاسفانه توفیق نشد،به نظر من که چندین سال سخنرانی های استاد رو گوش می دم وبا هر سخنرانیشون ذهنم پر کار تر میشه ،استاد باز مونده باکریها وهمت ها وبرنسی ها وهمدانی هاو…هستند ایشون هم در دین دارند هم دنیا وصل معاد رو اگر توفیق نماز شب بوده تا حالا برای ایشون در نمازهای شب هم دعا کردیم ان شالله که با حرفاشون روشنگری کنند تا مدت معلوم یاعلی

 12. سلام خسته نباشید لطفا جواب بدید
  فایل صوتی یا تصویری این سخنرانی رو از کجا میتونم گیر بیارم ؟
  سخنرانی کامل رو منظورم هست

 13. باعرض سلام و خسته نباشید
  خواهشا حتما فایل تصویری یا لااقل صوتی را برایمان بذارید.
  باتشکر

 14. سلام چرا دانلود کانل سخنرانی 16 آذر و خیلی از سحنرانب های دیگه ایشون رو نمیدارید؟؟؟ منتظرید کسان دیگری این کار رو تنجام بدن

 15. سلام اقا چرا ویدیو یا فایل صوتی این سخرانی رو نمی گذارید.
  الان چنده روزه گذشته ولی هر چی منتظر موندیم هیچی.لطفا بیشتر فعالیت کنید
  با هر کیفیتی بود مشکل نداره فقط بذارین از انتظار مردیم خب

 16. در رابطه با کد خدا پرستان باید گفت در زمان امام علی(ع)گروهی نسبت خدایی و ربویت به امام میدادند در صورتیکه حضرت پس از چند بار نصیحت در نهایت مجبور شد انها را اعدام کند.

 17. پس کی فیلمش رو میذارین. ما که امکان حضور نداشتیم هم دوست داریم لااقل فیلمشو ببینیم

 18. هاشمی در یکی از خطبه های نماز جمعه تهران در سال هفتاد وپنج در ستایش از عملکرد خود برای پایان دادن به جنگ گفت پیروزی دیپلماتیک ما در سازمان ملل مبنی بر محکوم کردن صدام به اینکه متجاوز بوده از معجزه شق القمر پیامبر واز معجزه عصای حضرت موسی بالاتر بوده.این سخنان شرک آلود را لطفا از آرشیو بیرون بیاورید وبگذارید کنار خودستائیهای فریدون روحانی نما در موضوع برجام.

 19. سلام
  آقا فایل صوتی رو بذارید … ممنون

 20. برادر های عزیز این سخنرانی که دیگه تهران بوده چرا فایل صوتی رو قرار نمیدین

 21. فیلمش رو هم بزارید
  تاریخیه فیلمش

 22. سلام لطفا فیلم جلسه را بگذارید