چه کسانی از تخریب حسن عباسی سود می برند؟

به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه 598، پیشرفت تکنولوژی و عدم توجه به پیامد های فرهنگی توسعه بدون مرز وسایل ارتباطی می تواند آثار منفی بسیاری در افول اخلاقی جوامع بشری به همراه داشته باشد که استفاده ابزاری از رسانه های جمعی برای اهداف شخصی از نمونه های این بی اخلاقی ها می باشد.

سال گذشته پس از جنجال های بسیار در خصوص تقطیع سخنان مرحوم آیت الله خوشوقت درباره حضرت رقیه(س) بودیم که این موضوع با بی اخلاقی برخی از رسانه ها آغاز گردید و توسط برخی از مذهبیون و مداحان به آن دامن زده شد.

روشی که اخیراً برخی از رسانه ها برای رسیدن به اهداف سیاسی شان در پی گرفته اند و در جدید ترین نمونه آن یک سایت خبری با تقطیع سخنرانی حسن عباسی در اردیبهشت سال ۸۵ در دانشگاه همدان سعی در القاء اهانت حسن عباسی به عزاداران حسینی نموده است.

چه کسانی از تخریب حسن عباسی سود می برند؟

انتشار فایل صوتی 30 ثانیه ای از سخنرانی دو ساعته خود نشان از میزان صداقت منتشر کنندگان می باشد که با تقطیع سخنان و فراموشی محدوده زمانی بیان این مطالب سعی در جوسازی علیه سوژه مورد نظرشان می نمایند.

جالب است یکی از روحانیونی که در واکنش به این فایل صوتی به سخنرانی علیه حسن عباسی پرداخته است از ارادت مندان حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بوده که این امر به خوبی ماهیت این گونه اقدامات را آشکار می سازد.

چه کسانی از تخریب حسن عباسی سود می برند؟

البته این پایان ماجرا نبوده و در روزهای گذشته برخی از مداحان بدون اطلاع کامل از متن سخنرانی شروع به موضع گیری و بیان انتقاداتی علیه حسن عباسی نموده اند.

این اولین باری نیست که اشخاص مختلف با تقطیع سخنان اساتید حوزه و دانشگاه این گونه بی اخلاقی ها را انجام می دهند و سال گذشته نیز برخی از رسانه ها با انتشار بخشی از سخنان حسن عباسی وی را به اهانت علیه یکی از علما محکوم نمودند و حتماً آخرین بار هم نخواهد بود.

منبع : خبرگزاری 598

درباره امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

28 دیدگاه

 1. سلام
  دوستان (؟) تخریب چی یه نکته ای همین اول بگم ت این که هفت سال جا موندین از دنیا ، فعلا برید این هفت سال جبران کنید .
  اصلا برید از اول هفت سال گذشته تا الان بررسی کنید شاید چیزهایی دیگه ای هم گیر آوردین بدین بعضی ها آخر مجلسشون بگن و وقت پر کنن
  یه خورده قبل اون تیکه ای که جدا کردن استاد میگن تفکر آرماگدونی در مورد مهدویت و انتظار غلط (در حالی که برای ظهور باید انقلاب انفسی اتفاق بیافتد ) . معلوم میشه که دکترن گاه انتقادی دارن و همین نگاه رو به قضیه عزاداری بسط میدن
  دکتر میگه : ” مهدی ( ع ) آدم لایق می خواد ، ذلیل و زبون که نمی خواد عین اینهایی که عزاداری راه میندازن ، دیوانگان علی اکبر (ع) ، خوب این دیوانه است بگیرید ببریدش بیمارستان . این میکروفن در می آره می زنه تو سر خودش (میگه 🙂 رقیه رقیه رقیه (ع) ،رقیه کیه ؟ . حسین (ع) ، پدر اونها ، با همه عظمتی که داشت گفت اگر دین جدم جز با کشته شدن من برپای نمی ماند ای شمشیرها مرا در یابید . حسین (ع) معصوم بود ، بچه هاش که دیگه معصوم نبودن .اینها میشن دیوانه رقیه و دیونه نمی دونم .. علی اکبر و دیونه عباس . یک پوستر هایی میکشن از این بالا تا پایین یه دونه چاک خورده اینجای صورتش ، چشم ها درشت ، عین فیلم های برسلی …….. . این کیه این ها رو میکشه ؟ این که از اون کاریکاتور دانمارکی بدتره . مهدی لایق می خواد ، این نسل لایق ، این مردم خوبن ”
  فقط با یه بار گوش دادن یه خورده قبل و بعد اون تیکه جدا شده کاملا مشخص که انتقاد دکتر بیشتر از این که متوجه عزاداری ها بشاه متوجه نگاه غلط به مقوله انتظاره و نقد عزاداری رو هم به عنوان مثال میگن .
  مراد از دیوانگان حسین دیوانه ای که میکروفن می زنه تو سر خودش مگه نه همه ما دیوانه حسینیم (ع) و از حمله خود دکتر عباسی
  کسانی که دکتر رو می شناسن این قضیه رو خوب می دونن
  این آقایان مداحی که اینقدر از دنیا عقب هستن لااقل باید مثل حر ادب داشت شاید مورد عنایت فاطمه زهرا (ع) قرار بگیریم . راه درست اما اشخاص دیگه خدا می دونه . اینقدر به اطمینان به خود هم غلط آقای مداح.
  اون روز که دکتر فریاد وا غیرت ها سر میداد شما کجا بودید ؟ اون روز شنی تانک های امریکایی توی صحن بین الحرمین جولان میداد شما کجا بودید ؟ الان که به اسم بانکداری اسلامی ربای خالص به خورد مردم میدن شما کجا هستید ؟ اونجایی که جامعه مدنی جای جامعه مهدوی داشتن جا می زدن کجا بودید ؟ اگه جامعه لیبرالی بشه فایده عزاداری بر امام حسین چیه ؟ و ……
  دکتر خیلی جاها یک تنه جلوی این جریان وایساده
  این کارها رو نکنید ، شما مداح های عزیز هم اول بررسی کنید بعد تعقل بعد حرف بزنید .

 2. سلام ما همیشه با دکتر خواهیم ماند انشالله .(اگر لایق همراهی با دکتر باشیم)

 3. با سلام.
  متاسفم از این بی اخلاقی هایی که از قدیم در حق حکیم عباسی صورت می گیرد،من نمیدونم شما به ایشون وصل هستی یا نه ولی سلام ما رو برسونید و بگید که ما دانشجوها با حکیم عباسی هستیم،بگید به برنامه هایی که با حضور ایشون برگزار میشه نگاه کنید و اشتیاق دانشجویان رو ببینه و در راه خود ولایت عقب نشینی نکنه

 4. سانسور كردن خوشكل حضرت علي عليه السلام ميفرمايد: (یوخذ ضغث من الحق و ضغث من الباطل فيمزجان) اين كارو ابليس ميكنه بريدن و كات كردن كه هنر نيست همين تكنيك زمان حضرت داوود پياده كردن همه قضيه رو نگفتن فقط گفتن طرف رفته پيش داوود گفته گوسفندم رو فلاني دزديده داوود گفت بگيريد دارش بزنيد همه ماجرا رو تعريف نكردن دكتر رائفي در 12ساعت اعوذبالله آخرين قسمتش يعني ششم كاملا اين تكنيك سانسور كردن كه كار ابليس هستش رو توضيح داده واقعا شرم آوره كه صحبتهاي كسي رو كات كرد بي بي سي هم صحبتهاي قاليباف كات كرده بود حتي خود رهبري هم تو سخنراني هاشون اين حديث حضرت علي رو گفتن با اين تفسير صراط المستقيم تبديل ميكنن به …….. از باب امر به معروف و نهي از منكر ميگم كه اون دنيا نگين كسي نگفت چون حق الناسه و صراط امانت رو رعايت نكرده اگه به اقاي عباسي نقد دارن رك و راست نظرشون بگن نه اينكه صحبتهاي كسي رو كات كنن جا داره صراط كه ادعاي طرفداري از انقلاب و رهبري و حزب اللهي بودن و مذهبي بودن و غيره رو داره براي پيشگيري از تبعات و عواقب دنيوي و مهمتر اخروي صراط رسما از آقاي دكتر عباسي بخاطر بريدن و كات كردن سخنرانيشون عذرخواهي كنن نميگم نظر دكتر عباسي قبول كنن اشكال نداره منطقي نقد كنن و جواب بگيرين عذرخواهي كنن نه بخاطر نقدشون بلكه بخاطر بريدن و كات كردن نكته ديگه همين مداح اهل بيت اقاي محمود كريمي كه بقول خودش چشاش بسته و نميبينه كه دشمن وهابي در شبكه هاي وهابي نحوه عزاداريش رو پخش كردن و شيعه و عزاداري امام حسين بردن زير سوال بنظرم ميدونيد كه روحاني با رفسنجاني يكي از شاكي هاي دكتر عباسي بود حالا كه رييس جمهور شده دوباره اين بازي ها شروع شد كه ترمز دكتر عباسي بكشن

 5. بسم الله الرحمن الرحیم

  نظر من اینه که اینا می خوان دکتر رو چنان بزنن که نتونه دوباره مثل دوران اصلاحات از جاش بلند شه و پته ی همشون رو بریزه رو آب. اما کور خوندن. امت حزب الله بیداره …

 6. داشتم از ی منطقه رد میشدم که پوشیده از برف بود بعد هی صدا میومد میگفتن عباسی،حسن عباسی نگاه کردم دیدم چنتا کبک کله شونو کردن زیر برف هی میگن عباسی به آل الله توهین کرده و از این حرفا…. واقعا چه کبک هایی تو این مملکت داریم ما باید یه فضای بازی براشون درست کنیم تا شکار شکارچیا نشن… .
  دکتر عباسی همیشه در پناه حق زنده باشن انشاالله … .

 7. البته از آقای عباسی انتظار میره که هیچ گاه اسم این بزرگواران را اینطور نبرند تا فرصت سوء استفاده به دیگران نرسد. انتقاد وارد اینه که آقای عباسی به همون راحتی و بی آلایشی که از کفار نام می برند از اشچ الناس قمر بنی هاشم و سایر بزرگان همراه حضرت سید الشهدا نام نبرند و صواب اینه که ایشون شخصا به جای پاسخ دادن به فنته گران در سخنرانی جدید خود اصلاحات مشهودی مناسب حال یاران حضرت رو بیان بدارند.

 8. بسم رب الشهدا سلام از مطلب بجا و مفیدتان بینهایت سپاسگذارم. تا اخر با دکتر عباسی هستیم و از صحبتهای این حکیم فرزانه استفاده از ایشان در مقایل دشمنان دفاع و سعی در عملی کردن حرفهایشان داریم.راستی از کجا میتوانم این سخنرانی ایشان را بخرم؟با تشکر.انشاالله والسلام.

 9. من کاملا با حرف های استاد مخالفم و اصلا ایشون رو به هیچ وجه قبول ندارم. ولی فکر میکنم اگر فیلم کامل رو در اختیار همه قرار بدین و خود دکتر عباسی از خودشون رفع اتهام کنند و شفاف توضیح بدن کلی از مشکلات حل میشه. بعد از گذشت حدودا یک ماه از این قضایا هنوز دکتر حرفی نزدند. یکم شک برانگیز نیست؟

 10. با سلام به دوستان عزیر سایت ایسنا دکتر حسن عباسی را مورد تمسخر قرار داد از همه طرفداران دکتر می‌خواهم به لینک زیر روند و بیانیه حمایت خودشان را بیان کنند.
  http://isna.ir/fa/news/92092014066/%D8%A2%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%BA%D9%84-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%D9%81%D8%AA

 11. سلام علیکم ” دوستان عزیز و بزرگوار من چطوری میتونم جلسات کلبه کرامت رو تهیه کنم خیلی وقته دنبالشم لطفا بهم کمک کنین ؟

 12. سیدمحمدمصطفی مرتضایی نژاد

  بر منکرین حضرت رقیه(ع) لعنت

 13. سلام
  مطلبی با عنوان «متحجرین مقدس مآب مصداق و صدوا عن سبیل الله» در شرح عملکرد این افراد از زبان امام خمینی ره در متوقف کردن راه حق و حقیقت در وبلاگ «راه و بی راه» درج شد.

 14. با سلام و خداقوت

  معاویه و عمروعاص زمان هم خوب می داند چگونه احمق های ظاهرپرست و توخالی و بی ریشه را بخرد و فتنه راه بیاندازد

  در طول تاریخ اسلام از مسلمان نماهای داخلی ضربه خورده است .

  استاد بزرگوار جناب آقای دکتر عباسی در جایگاهی است که هیچ احمق کوته نظری دست اش به قله رفیعی که ایشان

  بر آن تکیه داده است نمی رسد .

  عر زدن و جفتک پرانی های این جماعت هم نه تنها به عظمت مقام و جایگاه استاد خللی وارد نمی کند

  بلکه ناخواسته وسیله ای برای شناسایی و تبلیغ برای حضرت استاد می شود مگر غیر از این است که خداوند

  دشمنان اسلام و قرآن را از احمق ها قرارداده است .

  بی خیال این هرزه درایی ها

  بر دامن کبریاش ننشیند گرد .

  یا علی .

 15. با سلام
  حضراتی که عقد اخوت با کسی نبسته اند باید دید در عقد چه کسی هستند؟
  در خصوص افاضات آقایان دیگر فقط دعا میکنیم فردای قیامت بتوانند بابت وهم و خیالات خودشان و گریه انداختن خلق اله به هر قیمتی جواب حضرت فاطمه(رقیه) بنت الحسین (س) را بدهند.

 16. سلام من استاد و مباحث شونو شنیدم ولی زیاد پیگیر نبودم الانم دیدم این حرفارو در مورد حسن عباسی تعجب کردم این سخنرانی سه ساعتشو دارم دانلود میکنم گوش بدم ببینم واقعا مباحثشون چی بوده ولی همون کلیپ سه دقیقه ای رو هم دیدم در کل الفاظشون تند بود ولی امیدوارم بعد از گوش دادن منم به این نتیجه که بعضیا رسیدن در مورد استاد نرسم. یاعلی

 17. ببخشید میشه فایل کامل این سخنرانی رو بذارید؟؟؟

 18. سلام.درمورداستادفهم ودرک زیادمیخوادکه سخنان ایشان روتحلیل کنندخب اون هم برایشان سخته اینهافقط میخوان حرفهای خودشان روبه کورسی بشونن انشالله به زودی میفهمند.این روحانی هم ببیندازکدام فرقه هست چشمتان روش باشه.

 19. سلام
  من که از همان اول میدانستم کار این قماش هست و ذره ای شک نداشتم

  • اقا ی دکتر عباسی خودش می تونه پاسخ گویی کنه اما یک چیز می ماند چرا الان باید این مسئله رو بیان کنن ؟ و چرا این ها دوباره دارن مثل سال 88 توهن به حسین مظلوم رو مطرح می کنن من از خود دکتر عباسی خواهش می کنم که جواب این سوال را بدن
   البته خیلی برام مهمه مگه الان شرایط چطوریه به قول خور اقای دکتر (بازیه استراتژیک ها یا هنر عملیاتی )
   من خواهش می کنم از اقای دکتر عباسی پاسخ بدید

 20. سلام
  به وب ما هم سر بزنید از دوستداران دکتر هستیم و یک پس ویژه هم برای دفاع از ایشون زدیم
  http://www.313135.com/

 21. سید حسن حسینی

  سلام؛
  البته خداییش هم سخنان استاد عباسی در ادبیات خوبی بیان نشده ها!
  ایشان می بایست کمی به این موضوع که “این اعتقادات مشکل دار در طی زمان و به آهستگی وارد عزاداری های مردم ما شده” دقت می فرمودند…
  ورود پیدا کردن و اصلاح این دست مسائل اعتقادی نیاز به ظرافت بیشتری دارد!
  اگر امکانش هست نام این روحانی رو هم برام میل کنید، من که تا به حال چیزی نشنیدم!
  حداقل می گفتید چی گفته خوب!

  • سلام علیکم
   در مقابل عوام گرایی باید به شدت ایستاد ؛ نمی توان هم منتظر باشیم تا جامعه ظرفیت پیدا کند و با ظرافت حرف آن را بزنیم ؛ که هیچ وقت این ظرفیت ایجاد نمی شود و تا ظهور آقا طول می کشد
   باید به سبیل پیامبر (ص) رفتار کرد ؛ پیامبر منتظر نایستاد که مردم را با ظرافت به مردم بگوید باید بت ها را از خانه ی کعبه بیرون کنیم بلکه دستور داد بروند در کعبه و بت ها را بشکنند ؛ نگذاشت ظاهر دین باشد و باطن کفر باشد ؛ نگذاشت مردم به سمت کعبه سجده کنند و رویه ی آن اسلام باشد و درون اون از بت ها پر باشد

   حاج آقا تاج لنگرودی
   یا علی

 22. سلام
  چه فایل صوتی تصویری هست هم هم دارن تصویرش هست

 23. اوس حسن ما شربت شهادت نوشیدند و به این عرصه پا گذاشتند ، حسین (ع) مصلح بشریت رو مگه غریبه ها کشتند؟ اوس حسن ما هم ازین دایره مستثنی نیست . البته از خیر چنین فتنه ای نباید غافل شد، اینکه سطح فکر و حتی عمق نگاه خیلی ها حتی آنانی که به اسم علما یا مداحین ، یا پایین ترین سطح آنان یعنی خبر سازان که البته خبرچینند تا خبر گو ، را نشان میدهد . من که با این فتنه احمق های زمان رو بیشتر شناختم.

 24. سلام
  میشه نام این روحانی رو هم اعلام کنید تا ما بیشتر بتونیم دشمنان استاد رو بشناسیم آیا؟