دانلود برنامه راز با موضوع سینمای الحاد

دانلود برنامه راز با حضور استاد حسن عباسی با موضوع آن تابستان داغ – آن سه نبرد (بخش اول ) ، سینمای الحاد (بخش دوم ) پخش شده در 10 تیر ماه ۱۳۹۳

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حسن عباسی در برنامه «راز »که شب گذشته از شبکه چهارم سیما به روی آنتن رفت، با تاکید بر اینکه ایران ستیزی سابقه طولانی دارد، گفت: فیلم 300 تنها یک نمونه از ایران ستیزی غرب است.

وی با بیان اینکه فیلم «300» در فضای شکست اسرائیل از حزب الله در جنگ 33 روزه ساخته شد، افزود: در سال 1386 که این فیلم عمومیت یافت ما 14 المان عاشورایی را برای آن مطرح کردیم؛ به عبارت دیگر سازوکار فیلم به این شکل بود که یکی از شخصیت‌های فیلم ایستاده بمیرد؛ همانگونه که در دفاع مقدس در خرمشهر رزمندگان شعارشان این بود که مانند نخل ایستاده بمیرید. همچنین در صحنه آخر 300 که شخصیت فیلم کشته می‌شود، او یک صلیب بر گردن داشت. تیرهایی که به او اصابت کرده بود به گونه‌ای بود که گویی اسب ذوالجناح تیر خورده است، همان طور که استاد فرشچیان عکس ذوالجناح را نقاشی کشیده بودند.

استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه بعد از جنگ 33 روزه اسرائیلی‌ها متوجه شدند که عامل موفقیت حزب الله رمز یا زینب و یا ابوالفضل بوده است، گفت: آمریکا و اسرائیل تاریخ یکپارچه ندارند و دموکراسی، جام جهانی، المپیک و …. را از تمدن یونان گرفته و ایجاد کرده‌اند. به عبارت دیگر یونان همانند انبار تمدن غرب است. هر زمانی که غربی‌ها از این حیث دچار مشکل شدند، به این انبار مراجعه کرده‌اند.

دانلود برنامه راز با موضوع سینمای الحاد

عباسی افزود: آمریکا امروز نیز تلاش می‌کند تا بتواند عظمت امپراتوری روم را برای خود ایجاد کند. این در حالی است که ما از لحاظ تمدنی تنها به آثار باقی مانده از تخت جمشید، پاسارگاد و … افتخار نمی‌کنیم و هر بار بر ویرانه‌های تمدنی خود تمدن جدیدی می‌سازیم. ما امروز نیز در اوج قرار داریم.

وی با بیان اینکه طی 2 هزار و 600 سال گذشته همیشه میان غرب و ایران تقابل وجود داشته است، گفت: همین مسئله باعث شده که غربی‌ها در مدت 40 و 50 سال، 4 بار داستان 300 را برجسته کنند. باید گفت که غرب در 2 هزار و 600 سال گذشته همیشه به عقب رفته است؛ در حالی که ایران هربار که ویران شده دوباره تمدن جدیدی را برای خود ایجاد کرده است.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه تقابل ایران و غرب یک بار در نبرد داریوش با یونانی‌ها و یک بار نیز بعد از قدرت‌گیری اشکانیان در ایران بوده است، گفت: با این حال غرب تنها قصد برجسته کردن اسکندر مقدونی را دارد که توانست ایران را ویران کند.

عباسی در ادامه اضافه کرد: در 2 هزار سال پیش کراسوس شکست سنگینی را از سپهبد سورنا در سوریه خورد که خوشبختانه اسم این سپهبد ایرانی بر روی ماشین سورنا گذاشته شده و این کار بسیار خوبی به شمار می‌رود. باید گفت که غرب از این مقطع تاریخی فرار می‌کند، به گونه‌ای که هزار سال بعد فردوسی شخصیت رستم را از سورنا الهام می‌گیرد.

دانلود برنامه راز با موضوع سینمای الحاد

وی با بیان اینکه در فضای امروز ایران ستیزی و اسلام ستیزی با هم وجود دارد، افزود: اسلام بدون ایرانیت همان اسلامی که در عربستان وجود دارد و از دل آن القاعده و داعش خارج می‌شود ولی می‌بینیم که رهبر معظم انقلاب الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت را مطرح کردند؛ از این رو غربی‌ها قصد دارند ایرانیت و اسلام را با هم از بین ببرند.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه در مجموعه‌هایی که علیه ایران و اسلام ساخته شده می‌بینیم که چهره کریهی از ایران به نمایش گذاشته شده است، گفت: 6 سال قبل از ساخت فیلم 300 فیلم یک شب با شاه را می‎سازند که در آن خشایارشاه چهره موجهی داشته ولی می‎بینیم که در فیلم 300 این شاه ایرانی با چهره‎ای کریه به تصویر کشیده شده است.

عباسی با بیان اینکه در فیلم دوم 300 نشان داده می‌شود که داریوش بر روی کشتی‌ای سوار شده و توسط تیری کشته می‌شود، گفت: البته ما چنین تلقی‌ای نداریم؛ چرا که در هیچ سند تاریخی ننوشته که داریوش از طریق دریا به یونان رفته است. در این فیلم نشان داده شده که بعد از شکست ایران از یونانی‌ها مردم یونان 40 کیلومتر را می‌دوند تا این خبر را به آتن بدهند و ما بیش از 40 سال است که عنوان می‌کنیم چرا جامعه ورزشی ما نسبت به دوی ماراتن و فلسفه آن اعتراضی نمی‌کند.

این استاد علوم استراتژیک در همین زمینه افزود: 10 سال بعد خشایارشاه برای انتقام شکست داریوش به منطقه ماراتن می‌رود و حدود 3 ماه و نیم یونان را اشغال می‌کند و برای اولین بار در تاریخ جهان پلی بر روی یک تنگه نظامی توسط خشایارشاه ایجاد می‌شود که هنوز هم از چنین روشی برای ایجاد پل در جنگ‌ها استفاده می‌کنند. با این حال می‌بینیم که غربی‌ها  کشور قدرتمند ایران را بربر معرفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهیم به استخوان‌های گذشتگان مان افتخار کنیم و هدف نشان دادن پایبندی رسانه به واقعیت‌ها است، اظهار داشت: در ورژن دوم فیلم 300 اینگونه نشان داده شده که ایرانی‌ها با 5 میلیون سرباز به جنگ یونانی‌ها رفته اند، در حالی که آن زمان ایران 20 میلیون جمعیت هم نداشته است؛حال چطور می‌شود که خشایارشاه با 5 میلیون نفر به جنگ با یونانی‌ها برود. همچنین در این فیلم نشان دادند که خشایارشاه اتن را به آتش کشیده ولی در اسناد تاریخی اینگونه آمده است که خشایارشاه به مردم آتن گفت که کاری با شما نداریم.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه ناپلئون می‌گوید که یونانی‌ها به اینکه توسط ایرانی‌ها کشته نشدند، افتخار می‌کنند، گفت: این در حالی است که قطعا شاه ایران نیت کشتن آنها را نداشته است.

عباسی تصریح کرد: غربی‌ها در 3 نبرد از ارتش ایران شکسته خورده‌اند ولی امروزه می‌بینیم که آنها چهره دیگری از خود را نشان می‌دهند.

وی با اشاره به شایعه حضور 5 میلیون ایرانی در نبرد خشایارشاه و یونان در فیلم 300 گفت: این در حالی است که هر کدام از 3 منطقه نبردی که در فیلم به تصویر کشیده شده بیش از 2 کیلومتر وسعت نداشته است، حال چطور می‌شود در منطقه‌ای 5 میلیون نفر و در منطقه ای دیگر بیش از هزار ناو جنگی ایرانی با 500 هزار نیرو حضور داشته باشد؛ در واقع غربی ها قصد تخریب چهره ایران را دارند.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه یکی دیگر از دروغ های فیلم 300 دو، جنگ نفت کش ها است، اظهار داشت: در فیلم به گونه ای القا شده که نیروهای ایرانی با کمک نفت و آتش کشیدن دریا به پیروزی رسیده اند در حالی که اصلا در آن زمان نفت وجود نداشته است.دروغ دیگر این فیلم وجود دریای پرتلاطم است در حالی که قطعا نیروی دریایی آن زمان نمی توانسته در چنین دریایی به نبرد بپردازد.

دانلود برنامه راز با موضوع سینمای الحاد

عباسی گفت: در زمان جنگ خشایارشاه و یونان اصلا کشوری به نام یونان وجود نداشته است؛ بلکه یونان یک جامعه مدنی و شامل چند شهر بوده که همیشه نیز با یکدیگر در حال نبرد بوده‌اند. باید گفت که این دروغ ها فیلم را به یک افسانه تبدیل کرده که تنها هدفش تخریب چهره ایران است.

وی با تاکید بر اینکه که اجازه تخریب چهره ایران و اسلام را نمی دهیم، افزود: نبرد سورنا و شکست غرب از سپهبد سورن افسانه نیست. ما در حال مطالعه آن هستیم؛ همچنین نبرد شهید نادر مهدوی با ناوگان آمریکایی در خلیج فارس که در سال 1365 رخ داد نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که در حال مطالعه آن هستیم.

این استاد علوم استراتژیک با بیان اینکه 3 سال پیش نیز عنوان کردم که در سریال سوپرنچرال به خدا حمله شده است، گفت: امروزه نیز در حال حمله به فرشته جبرئیل هستند. در واقع متعلقات ایمان 7 مورد است که ایمان به ملائکه یکی از آنها است و غربی ها با حمله به جبرئیل می خواهند ایمان به کتاب و ایمان به غیب را نیز از بین ببرند.

دانلود برنامه راز با موضوع سینمای الحاد

عباسی با بیان اینکه رهبری عنوان کرده اند که مواظب رخنه فرهنگی باشید، ادامه داد: قطعا حمله به ستون‌های ایمان که از سوی غربی‌ها صورت می‌گیرد، همین رخنه فرهنگی است.

وی با بیان اینکه 3 و 4 سال پیش کسی تصور نمی‌کرد که جنبش عمومی علیه ربا در کشور شکل بگیرد، اظهار داشت: امروزه ایمان از طریق کتاب ها، فیلم ها، بازی ها، انیمیشین ها و …. در حال ضربه خوردن است و باید بگوییم که غربی ها به خوبی در حال رصد ما هستند.

 منبع : خبرگزاری تسنیم

 

مدت زمان: ۱ ساعت و 25 دقیقه 

تاریخ : 10 تیر ماه ۱۳۹۳

موضوع :  آن تابستان داغ – آن سه نبرد (بخش اول ) ، سینمای الحاد (بخش دوم )

فرمت:  Mp4

کیفیت: عالی

دانلود فایل تصویری: (کیفیت عالی)

دانلودDirectLink   |  Rodfile

 حجم:1 گیگابایت

دانلود فایل تصویری: (کیفیت متوسط)

دانلودDirectLink   |  Rodfile

 حجم:436 مگابایت

تذکر : لینک مستقیم پس از یک ماه از تاریخ ارسال پست از سرور سایت حذف میشود و میتوانید از لینک‌های کمکی استفاده کنید.

 منبع فایل : دکتر عباسی

درباره امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

18 دیدگاه

 1. سلام
  صوت برنامه های دکتر عباسی را بگذارید.
  مخصوصا برنامه راز

 2. چرا انقدر حجم ها بالاست؟؟؟
  خب صوتی هم بگذارید!

  • معاونت پایگاه

   برنامه تلویزیونی را صوتی بگذاریم؟!
   برای باقی بخش‌ها نیز لطفا بخش سوالات متداول را مطالعه کنید.

 3. با عرض سلام
  از پاسخگویی شما ممنونم اما ظاهرا بجز آپلودباز تمامی لینکها حتی مدیافایر فیلتر هستن خواهش میکنم هرچی زودتر فایلهارا جابجا کنید تا بتونیم دراختیار داشته باشیم وبدون دردسر دانلود کنیم باور کنید هرشب بیشتر از 3-4 ساعت وقت میارم ولی اصلا قابلیت دانلود ندارن
  ما همگی منتظریم ممنون

 4. باعرض سلام
  چرا لینکهای غیرمستقیم یا قابلیت دانلود نداره یا فیلتر هستش الان تمام لینکهای رودفایل فیلترن میشه بگید چرا؟

  • سلام علیکم
   به تازگی فیلترینگ زحمت کشیده و سایت رود فایل رو فیلتر کرده و در حال آپلود مجدد فایل ها در سایت آپلود باز هستیم و به زودی این مشکل برطرف می شود و لینک های جدید به زودی در سایت قرار می گیرد
   یا علی

 5. سلام بر مردانگی شرف سلام بر مردانی از تبار سلمان ها
  چه بگویم؟زبان برای تشکر و قدردانی قاصرتر از آن است که تصور میکردم.
  بزرگواران و عزیزان ! بنده چطور میتونم مجموعه آثار و سخنرانی ها آقای دکتر را تهیه نمایم؟لازم است خدمت آقای دکتر عارض شوم که قبلا توسط برنامه های تلویزیونی ویا محصولات فضای سایبری ایشان خیلی استفاده کرده ایم.واز این بابت بابت آگاهی هایی که گرفته ایم خیلی مدیون ایشان هستیم.حقیر از دیار غیرت و تعصب آذربایجان هستم.میخوام یه جمله خیلی خودمونی برای دکتر عزیز بگم.آقای دکتر جان فدایی داری!

 6. ه مخمخمخمخمخمخمخمخمخمخ

  صوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووت

 7. صوتشو بذارین

 8. به نام خدا
  سلام
  خدا قوت
  طاعات قبول
  فایل با کیفیت این برنامه قابل دانلود نیست. ممنون میشم پیگیری کنید و مشکلو. برطرف کنید.
  ممنون
  التماس دعا

 9. سلام
  دلیل خاصی داره که فایل صوتی رو نمیزارید؟
  این که جلسه کلبه کرامت نیست

 10. سلام
  بخدا من نرم افزار ها زیادی میشناسم که فقط دو دقیقه طول میشکه فیلم رو به صوت تبدیل کرد

 11. سلام
  ممنون میشم اگه فایل صوتیشم بذارید.
  تشکر

 12. سلام لطفا کم حجمتر هم قرار دهید و در صورت امکان صوتی

 13. سلام، چرا فایل صوتی این برنامه را واسه دانلود نمیزارین

 14. سلام، میگم فدات لینک های دانلود رو هردو رو با کیفیت بالا گذاشتی کیفیت پایین هم همونه که ! لطفا اصلاش کن.ممنون