اطلاعیه‌ی معاونت آموزش اندیشکده یقین در خصوص قوانین دوره‌های جدید کلبه‌ی کرامت

اطلاعیه‌ی معاونت آموزش در خصوص قوانین دوره‌های جدید کلبه‌ی کرامت، و شرایط حضور داوطلبین جدیدالورود (و:1)

نظر به ثبت‌نام تعداد کثیری از داوطلبین جدید برای شرکت در دوره‌ی کلبه‌ی کرامت، و با توجه به گذشت 560 جلسه از دوره‌ی نخست کلبه با کرسی‌داری استاد حسن عباسی، و به دلیل نبود فرصت کافی جهت مطالعه‌ی دروس و علوم طرح‌شده در آن دوره‌ قبل از حضور در کلاس‌ها، معاونت آموزش تصمیم گرفت دوره‌های بعدی کلبه‌ی کرامت را برگزار نماید.

میانه‌ی هر فصل از سال، دور جدیدی از کلبه‌ی کرامت، آغاز می‌شود و تدریس تمامی جلسات کلبه، ‌از ابتدا شروع، و به موازات دوره‌ی یکم ادامه می‌یابد. در حال حاضر، تاریخ آغاز دوره‌ی دوم،‌ مصوب شده است و تاریخ بقیه‌ی دوره‌ها نیز متعاقباً اعلام خواهد شد. نیز هر دوره دارای یک استادراهنما می‌باشد که ضمن مدیریت دوره، پشتیبانی علمی آن دوره را نیز عهده‌دار است. قوانین دوره‌ها به قرار زیر می‌باشد:

 1. نحوه‌ی برگزاری: چینش دروس دوره‌ی دوم کلبه‌ی کرامت، متفاوت از دوره‌ی یکم می‌باشد و در جلسات ابتدائی، مباحثی مطرح می‌شوند که به اندیشه‌جو دیدگاهی کلی نسبت به ساختار کلبه‌ی کرامت ارائه نماید؛ سپس هر کدام از روی‌کردها تدریس می‌شوند؛ و در نهایت، مباحث عمومی. در هر جلسه، نخست فیلم تعلیم‌شده آن جلسه توسط استاد عباسی پخش می‌شود و سپس استادراهنمای دوره، مطالب مکمل را شرح داده و در آخر، به سؤالات و شبهات اندیشه‌جویان در خصوص مباحث مطروحه پاسخ می‌دهد.
 2. مخاطبین: داوطلبینی که می‌توانند، و اندیشه‌جویانی که باید دوره‌ی دوم را شرکت کنند عبارت‌اند از:
 • یکم: اندیشه‌جویانی از دوره‌ی یکم که گواهی سطح1 کلبه را دریافت کرده‌اند، و مایل‌اند جهت اخذ سطح2 اقدام نمایند، باید در جلسات دوره‌ی دوم شرکت نمایند.
 • دوم: اندیشه‌جویانی از دوره‌ی یکم که از اواسط دوره به کلبه پیوسته‌اند و جلسات ابتدائی را ندیده‌اند، باید در دوره‌ی دوم شرکت نمایند تا نسبت به صدور گواهی سطح1 آنها اقدام شود.
 • سوم: داوطلبینی که تاکنون در دوره‌ی یکم کلبه شرکت نداشته، یا زیر 15 جلسه شرکت داشته و مشمول قانون گذراندن پیش‌نیاز بوده‌اند اما آمادگی لازم جهت مصاحبه را پیدا نکرده‌اند، بر اساس قانون جدید، می‌توانند و مجازند در دوره‌ی یکم به عنوان «مستمع آزاد» شرکت کنند اما برای آن‌ها کد اندیشه‌جویی صادر نخواهد شد و حضوروغیاب آن‌ها ثبت نمی‌شود و هیچ گواهی دریافت نخواهند کرد مگر این‌که در دوره‌ی دوم به بعد شرکت نمایند و به عنوان اندیشه‌جوی آن دوره تعریف شوند.
 1. شرایط و قوانین حضور در دوره‌های کلبه‌ی کرامت:
 • داوطلبینی که تا کنون در دوره‌ی یکم کلبه‌ی کرامت شرکت نداشته‌اند، یا شرکت کرده‌اند اما تعداد جلسات حضور آنها زیر 15 جلسه بوده است و مصاحبه هم نداده‌اند، و نمی‌خواهند همواره به صورت «مستع آزاد» شرکت کنند بلکه تمایل دارند کارت اندیشه‌جویی داشته باشند و گواهی‌های ده‌گانه را دریافت دارند، باید اندیشه‌جوی دوره‌ی دوم یا دوره‌های بعدی کلبه شوند. به این اندیشه‌جویان، به مدت ده هفته، «کارت اندیشه‌جوی مهمان» تحویل می‌گردد و در صورت استمرار در حضور سر کلاس‌های دوره‌ی دوم، کارت آنها به «کارت اندیشه‌جویی دوره‌ی دوم» تغییر می‌یابد.
 • اندیشه‌جویان دوره‌ی دوم، می‌توانند همزمان در دوره‌ی یکم نیز به عنوان «مهمان» شرکت کنند و حضوروغیاب شوند اگر و تنها اگر به صورت مستمر در کلاس‌های دوره‌ی دوم حضور داشته باشند؛ بدیهی است اگر شرکت‌شان در کلاس‌های دوره‌ی دوم، همراه با تعلل و غیبت باشد (هرچند دوره‌ی یکم را با جدیت دنبال کنند)، پس از عبور از حدّ غیبت مجاز، سیستم حضوروغیاب به صورت خودکار، حضور آنها در دور دوم را ممنوع، و کارت اندیشه‌جویی دروه‌ی دوم آنها را باطل می‌نماید و وضعیت آنها به همان حالت «مهمان بدون ثبت حضوروغیاب و دریافت گواهی» برخواهد گشت و کارت مذکور نیز اخذ خواهد شد.
 • میزان غیبت غیرمجاز در دوره‌ی دوم، دو جلسه در هر ده جلسه می‌باشد. غیبت در هر جلسه، باید به‌وسیله‌ی حضور در همان جلسه در دوره‌ی بعد، و گرفتن نامه‌ی حضور از استادراهنمای آن دوره، و تحویل آن به استاد دوره‌ی خود، جبران گردد.
 • به روال دوره‌ی یکم کلبه‌ی کرامت، ضبط صوتی یا تصویری جلسات دوره‌های بعد نیز ممنوع می‌باشد.
 • تاریخ آغاز دوره‌ی دوم، یکشنبه 19 بهمن‌ماه، و زمان کلاس‌ها، از ساعت 14 تا 18 می‌باشد و هر هفته دنبال می‌شود.
 • ثبت‌نام برای دوره‌ی دوم، در همان روز یک‌شنبه، قبل از آغاز کلاس صورت می‌پذیرد. آوردن کپی کارت ملی، کپی شناسنامه، یک قعطه عکس در روز ثبت‌نام،، و تحویل هزینه‌ی صدور کارت،، و پرکردن برگ مشخصات فردی برای کسانی که اندیشه‌جوی دوره‌ی یکم کلبه نیستند، الزامی است.
 • تاکید می‌شود که قانون مطالعه‌ی پیش‌نیازها و سپس مصاحبه‌دادن جهت شرکت در دوره‌ی نخست کلبه‌ی کرامت، از این تاریخ، ملغی اعلام می‌گردد و فقط کسانی که تا هفته‌ی پیش مصاحبه داده‌اند، مشمول آن گردیدند.
 1. ابزارهای کمک‌آموزشی: علاوه بر فیلم تعلیمی استاد عباسی که در جلسات دوره‌های دوم به بعد پخش می‌شود و از انتشارات نیز قابل اخذ می‌باشد، پلت‌های هر جلسه نیز به صورت رنگی پرینت‌شده، در انتشارات موجود است و اندیشه‌جویان می‌توانند برای یادداشت‌برداری، از آنها استفاده کنند. ضمناً اگر در جلسه‌ی مذکور، فیلم یا مستند یا کتاب یا مقاله یا سند دیگری مورد مداقه قرار گرفته باشد، در صورت امکان و وجود، معاونت آموزش آن را برای دسترسی اندیشه‌جویان، به انتشارات تحویل می‌دهد.

درباره امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

20 دیدگاه

 1. سلام
  چرا کلاس ها مثل کلاس های پنج شنبه هفته ای یکبار برگزار میشود؟
  وقتی فیلم جلسات موجوده پس چرا باز هفته ای یکبار تدریس میشه (یکشنبه ها) در صورتی که میتوان روزی یک جلسه آموزش داد؟
  دلیل خاصی داره؟

 2. کلاس اولیا هنوز فرصت ثبت نام دارند؟

 3. سلام
  لطف کنید یکم توضیح بیشتری در مورد قوانین جدید بدهید انگار بحث فلسفی نوشتید خیلی سخت توضیح دادید.
  کلاس های پنج شنبه استاد همچنان برقراره؟

  • سلام علیکم
   بله نویسنده آن فیلسوف است اغلب نوشته های ایشان فلسفی و عمیق است
   کلاس ها مانند گذشته پنج شنبه ها پا برجاست
   و شما به سایت کلبه کرامت سر بزنید که آخرین تغییرات با خبر شوید
   یا علی

 4. سلام و درود خدا بر شما
  آدرس اندیشکده را اعلام بفرمایید و کجا میتوان ثبت نام نمود؟

 5. سلام. فقط کسانی که 19 بهمن ثبت نام کردند عضو اندیشکده میشن؟ نمیشه از هفته های بعد شروع کنیم؟

 6. سلام و خسته نباشید
  من ۲/۳ این جلسات رو دیدم..بخاطر امتحانا نتونستم خودمو برسوونم…کلی یادداشت برداری کردم که بتونم مصاحبه شرکت کنم بلکه خدا بخاد از جناب دکتر استفاده کنم…اصلا امکانش نیست دوباره مصاحبه بگیرین؟ اخه خیلی بد موقع بوود … امکانش هست تجدید نظر کنین ،وقتشو تمدید کنید؟؟؟؟؟؟

 7. سلام
  ببخشید خود آقای عباسی یکشنبه ها تدریس می کنن یا همون پنج شنبه ها؟
  و اینکه ما برای گرفتن گواهی دوره 1 دقیقا باید چی کار کنیم؟ برای ثیت نام کجا بیاییم؟

  • سلام علیکم
   خیر یکشنبه ها یکی از آقایان شاگرد استاد تدریس می کنند
   اکنون دوره دوم کلبه کرامت ثبت نام آن تمام شده و در سال 94 دوره سوم برگزار می شود و میتوانید در روزی که مشخص می شود حاضر شوید و همان روز ثبت نام نمایید
   یا علی

 8. sسلام دوست عزیز می خواستم ببینم برای کسی که تا الا ن در دوره اول کلبه کرامت حضور نداشته چطور می تونه وزمانش چه وقت است برای ثبت نام در دوره اول کلبه کرامت بخواهد شرکت کند.؟
  اگر میشه ایمیل بدید

 9. سلام.کلاس دوره اولیا چه روزاییه؟

 10. سلام
  حیف که همه جلسات تو تهران برگزار میشه ، ما نمیتونیم استفاده کنیم

  اگه یکی از این استاد راهنما هاتون رو میفرستادید و اصفهان هم یک دوره کلبه کرامت برگزار میکردید خیلی خوب می شد

  با تشکر قبلی

  • معاونت پایگاه

   علیکم السلام
   روح نوشته شما جوری است که این برداشت می‌شود می‌پندارید این پایگاه رسمی است.
   شما می‌توانید از ویدئو جلسات استفاده کنید.