خانه » سینمای استراتژیک » نقد سریال ها » نقد و بررسی سریال پیشگویی The Prophecy

نقد و بررسی سریال پیشگویی The Prophecy


نقد سریال استراتژیک پیشگویی (The Prophecy) توسط استاد حسن عباسی در فرهنگسرای ارسباران

در ادامه دعوای دو جریان خلقت گرا (که اصالت را از خدا ، فرشتگان و شیاطین می دانند)، و جریان داروینیست ها (که اصالت را از ماده، طبیعت، دانش و بشر می دانند) در آمریکا؛ سریال پیشگویی سریالی است مربوط به جریان داروینیستی در ضدیت با جریان خلقت گرا.

سریال The Prophecy از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۵ به صورت ۵ فیلم سینمایی ساخته شده  و به رغم ضعف شدید ساختاری، اهمیت آن در این است که تمام انگاره هایی که در جامعه آمریکا علیه خدا، فرشتگان و در رابطه با شیاطین است در آن معرفی و نمایش داده می شود.بستر تعلیق عبارت است از: تقابل پایان ناپذیر فرشتگان و شیاطین. خط تعلیق اصلی : تقابل بشر با موجودات فرابشری (فرشتگان و شیاطین)

خط تعلیق فرعی: چگونگی تسخیر و سپس رهایی هر یک از انسان های برگزیده توسط فرشتگان یا شیاطین

۵ مؤلفه استراتژیک سریال:

۱- مرگ خدا.

۲- تقابل فرشتگان و شیاطین در زمین بر سر غنائم (جنگ دوم).

۳- تقبیح گابریل (جبرئیل).

۴- مظلومیت بشر در برابر خدا ، فرشتگان و شیاطین.

۵- پایان عالم و آرماگدون ، متاثر از تقابل فرشتگان و شیاطین.

دانلود فایل تصویری: 

دانلودDirectLink   |  Rodfile

 حجم:۳۴۱ مگابایت

پسورد فایل (در صورت نیاز) : www.dr-abbasi.ir

 منبع فایل : دکتر عباسی

درباره‌ی امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

یک نظر

  1. با عرض سلام. جای تاسف است که تحت نام نقد و بررسی و این که باید همه چیز را در نقد در معرض نمایش بگذارید، در نقد سریال the prophecy آقای عباسی اظهار می دارند که: «این قسمت را ببینید که روی کوه و قله بزرگی از جسد انسان …».
    این درسی که آقای عباسی روی پرده نمایش می دهند و بنده معتقدم که در این مورد استثنائا بوده، از ضلالتی که تثلیث غرب مستولی کرده نجات دهنده نیست. ناگفته نماند که آقای عباسی بارها این جمله را تکرار کرده که اگر در بین هفتاد هزار استاد دانشگاه در جمهوری اسلامی کسی هست که امروز یک درسی را ارائه کند که آن درس و آن علم آخرت ما را نجات بدهد آن فقط یک نفر است آن هم فقط عباسی.