نقد و بررسي سريال پيشگويي The Prophecy


نقد سریال استراتژیک پیشگویی (The Prophecy) توسط استاد حسن عباسی در فرهنگسرای ارسباران

در ادامه دعواي دو جريان خلقت گرا (كه اصالت را از خدا ، فرشتگان و شياطين مي دانند)، و جريان داروينيست ها (كه اصالت را از ماده، طبيعت، دانش و بشر مي دانند) در آمريكا؛ سريال پيشگويي سريالي است مربوط به جريان داروينيستي در ضديت با جريان خلقت گرا.

سريال The Prophecy از سال 1998 تا 2005 به صورت 5 فيلم سينمايي ساخته شده  و به رغم ضعف شديد ساختاري، اهميت آن در اين است كه تمام انگاره هايي كه در جامعه آمريكا عليه خدا، فرشتگان و در رابطه با شياطين است در آن معرفي و نمايش داده مي شود.بستر تعليق عبارت است از: تقابل پايان ناپذير فرشتگان و شياطين. خط تعليق اصلي : تقابل بشر با موجودات فرابشري (فرشتگان و شياطين)

خط تعليق فرعي: چگونگي تسخير و سپس رهايي هر يك از انسان هاي برگزيده توسط فرشتگان يا شياطين

5 مؤلفه استراتژيك سريال:

1- مرگ خدا.

2- تقابل فرشتگان و شياطين در زمين بر سر غنائم (جنگ دوم).

3- تقبيح گابريل (جبرئيل).

4- مظلوميت بشر در برابر خدا ، فرشتگان و شياطين.

5- پايان عالم و آرماگدون ، متاثر از تقابل فرشتگان و شياطين.

دانلود فایل تصویری: 

دانلودDirectLink   |  Rodfile

 حجم:341 مگابایت

پسورد فایل (در صورت نیاز) : www.dr-abbasi.ir

 منبع فایل : دکتر عباسی

درباره امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

یک دیدگاه

  1. با عرض سلام. جای تاسف است که تحت نام نقد و بررسی و این که باید همه چیز را در نقد در معرض نمایش بگذارید، در نقد سریال the prophecy آقای عباسی اظهار می دارند که: «این قسمت را ببینید که روی کوه و قله بزرگی از جسد انسان …».
    این درسی که آقای عباسی روی پرده نمایش می دهند و بنده معتقدم که در این مورد استثنائا بوده، از ضلالتی که تثلیث غرب مستولی کرده نجات دهنده نیست. ناگفته نماند که آقای عباسی بارها این جمله را تکرار کرده که اگر در بین هفتاد هزار استاد دانشگاه در جمهوری اسلامی کسی هست که امروز یک درسی را ارائه کند که آن درس و آن علم آخرت ما را نجات بدهد آن فقط یک نفر است آن هم فقط عباسی.