خانه » اخبار » تلاش برای احیای فتنه‌گران در دانشگاه به ضرر وزارت علوم است

تلاش برای احیای فتنه‌گران در دانشگاه به ضرر وزارت علوم است

حسن عباسی، رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال در گفتگو با خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، درباره مطرح شدن دوباره عناصر فتنه در محافل دانشجویی گفت: متاسفانه مسئله بسیار مهم احیای مجدد فتنه گران، زدودن قبح ارتباط با بیگانه، بردن آبروی نظام و مسائلی از این دست در جریانات اخیر دانشگاه در حال شکل ‌گیری است که این مسائل محیط را بشدت رادیکالیزه می‌کند؛ محیط رادیکالیزه دوقطبی‌شدن را درپی دارد که کار را به افراط می‌کشاند و این افراط با سیاست‌های دولت که به دنبال اعتدال است، در تقابل کامل است.


وی افزود: واقعیت این است که جناح نزدیک به نحله سبزها تلاش می‌کند که از فرصت پیش آمده در فضای وزارت علوم استفاده کند و مجدداً شرایط را به شرایط پس از سال‌های جریان دوم خرداد در دانشگاه‌ها ببرد، ولی تبعات این ساختارشکنی‌ها برای سیاست‌های دولت و وزارت علوم بسیار زیاد خواهد بود.
رئیس اندیشکده یقین گفت: فکر نمی‌کنم این موضوع آنها را به نتیجه برساند، مطرح کردن مجدد عناصر فتنه در صحنه دانشگاه‌ها برای احیای آنها و زدودن مسائلی که مربوط به آنهاست، صورت می‌گیرد و تلاش می شود که وجهه از دست رفته آنها بازگردانده شود، اما چون این کار به شکل بدی در حال انجام است نتیجه معکوس می‌دهد و اتفاقاً انزجار را از این افراد بیشتر می‌کند.
عباسی در پایان اظهار کرد: این سیاستی است که ممکن است در وزارت علوم و دوره جدید آن باشد که آرام آرام فضایی را برای فتنه‌گران و سران فتنه باز می کنند، اما این مسیری که بعضی تشکل‌های دانشجویی می‌روند برخلاف شعار اعتدالی است که دولت مدنظر دارد و موجب می‌شود حرکت‌های افراطی و ساختارشکنانه در کف دانشگاه‌ها مجدداً استمرار پیدا کند و همین موضوع به خودی خود به جای اینکه دولت را به فضای اعتدال بکشاند به افراط دچار می‌کند که شرایط بسیار خطرناکی برای دولت است و به ضرر وزارت علوم تمام خواهد شد.

درباره‌ی امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

۷ نظر

 1. سلام.استاد.من دانشجوی معماری دانشگاه صنعتی شاهرود هستم و تحقیقات اسلامی وسیاسی ومذهبیم رو با سخنرانی های شما و استاد رائفی پور واستاد رحیم پور شروع کردم.اجرتون با حضرت قائم (ع).من می خواستم از طریق مکاتبات حالا به صورت ایمیل یاهرصورت دیگه ای با شما ارتباط اطلاعاتی برقرارکنم. من تاحد توان خودم دارم در راه جامعه ی مهدویت تلاش می کنم ودائما با جبهه های روشنفکری واصلاح طلبی که در دانشگاه ویا مکان هایی که من به اونجاها دسترسی دارم وارد بحث وجدال می شم وبا قدرت این کار را در راه ولایت و ان شاا.. نزدیک کردن ظهورحضرت حجت ادامه می دم.اما متاسفانه تعداد ما اندک وجبهه ی مخالف بسیار هستندومن از شما درخواست می کنم که ادرس ایمیلی به من بدهید تامن بتونم سوالاتم رو ازشما بپرم.اجرکم عندالله…

  • سلام علیکم
   استاد هیچ ایمیلی ندارند که به شما داده شود که به ایشان ایمیل بزنید و شما مستقیما با ایشان ارتباط پیدا کنید
   شما می توانید به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و از قسمت ارتباط با ما سوالاتتان را بپرسید
   http://www.andishkadeh.ir/Contact
   و برادر نگران نباشید و به راهتان ادامه دهید که قرآن می فرماید
   کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره باذن الله
   که کم شما غلبه می کنه بر اکثریت باطل به اذن خدا

   موفق و موید باشید
   یا علی

  • خسته نباشی داداش
   میدونم مثل خیلیها اینروزها دلواپسی ولی نگران نباش به قول امام راحل ما مامور به تکلیف هستیم ونه نتیجه.
   شما تلاشت را بکن البته سعی کن وارد جدال نشی اگه تندی گرهی از کار کسی بازمیکرد حتما پیامبر رحمت ازش استفاده میبرد .ایشان با مشرکین مواجه بود و با لبخند راهنمایی میکرد . ما که با برادران مسلمان خود که نظر مخالف با ما دارن مواجهیم نباید وارد جدال بشیم .
   خلاصه سعی کن اولا نیت فردی در هیچ برخوردی با مخالفت نداشته باشی دوما به آنچه میدانی و میگویی عمل کن چیزهایی را که نمیدانی خدامی آموزد(مرحوم بهجت) وسوما بحثهای اساتید دیگر را گوش کن مثل اساتیدی مثل رحیم پور – سبحانی – مصباح- کتابهای استاد مطهری تا پایه های بحثهای مخالفان را یاد بگیری حرفهای امروز و دیروز که هیچ بحثهای آینده شان برایت روشن خواهد شد تمام روشنفکری و مدرنیسم تعداد انگشت شماری مطلب دارد که علما تضادها و عدم حقانیت آنها را بارها ثابت کرده اند نیاز به پژوهش امروز بیشتر از تولید حرف جدید اثردارد

 2. واقعا استاد بزرگی هستید سخرانی عالی
  خداپشت پناهتون

 3. سلام استاد یک نظری دارم ما دانشجو ها خیر سرمون پروژه میدیم من میگم به جای اینکه این پول ها حیف بشه دولت بیاد برای تعداد ورودی ها یک پروژه تعریف کنه و تحقیات رو به صورت یک فایل ورد بگیره ۱۵۰ تومن پول خودمون میزاریم دولت پروژه را تعریف کنه و طی یک زمان معین در خواست تحویل پروژه را بکند نه پول حیف میشه نه عمر دانشجو یک مشکل حل میشه تازه منابع مالی هم نمیخواد ۴۰۰۰۰۰۰*۱۵۰۰۰۰=۰۰۰۰۰۰۰۰۶ میشه پول ۴ میلیون دانشجو خدا هم راضی نیست مفت برای امریکا علم تولید کنیم با سلام فراوان از طرف یکی از پسران شما

  • علیکم السلام
   متاسفانه امکان انتقال نظرات شما از طریق این پایگاه وجود ندارد برای رساندن مطلب خود به دست استاد از پایگاه اندیشکده اقدام بفرمایید.

 4. من از صراحت و صداقتی که در گفتار کارشناسانه و دلسوزانه جناب دکتر وجود داره واقعاً متشکرم .انشا الله شاهد تحقق سخنان ایشان در عملکرد مسولین باشیم.”و من الله التوفیق”