خانه » سخنرانی ها » سخنرانی‌های دانشگاهی » دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین و استاد دانشگاه، بعدازظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی مقاومت در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق دانشگاه تهران، گفت: امروز قصد داریم سالروز آزادی خرمشهر را به روز مبعث پیوند بزنیم و در رابطه با اعلامیه جهانی حق خدا صحبت کنیم، امروز استکبار می‌خواهد خودش را در موضع حق قرار داده و دیگران را در برابر حقوق بشر مطرح کند.

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

وی افزود: امسال در کشور انگلستان رسمی شدن ازدواج همجنس‌گرایان جشن گرفته شد در حالی که این مسئله ۴ هزار سال پیش در زمان حضرت ابراهیم تقبیح می‌شد.

عباسی ادامه داد: دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلستان رسمی شدن ازدواج همجنس‌گرایان را موقعیت ممتازی برای این کشور اعلام می‌کند و بلافاصله قطعنامه‌ای در اروپا تصویب می‌شود بر علیه ایران که امکان آزادی برای همجنس‌گرایان وجود ندارد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: در دانشکده‌های ما نیز اساتید سکوت کرده‌اند و کشورهای غربی ما را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند در حالی که ما با تشبیه حق خدا اعلام می‌کنیم که این مسائل درست نیست.

وی با بیان اینکه پیامبر برای تکریم مکارم اخلاقی مبعوث شده‌اند، گفت: اولین امپراطوری گسترده تاریخ یعنی امپراطوری هخامنشی منشور کوروش را تنظیم کرد که توجیه‌کننده گسترش امپراطوری بود و امروز نیز اعلامیه‌های جهانی ایالت متحده زمینه‌ساز امپراطوری است یعنی در آن زمان هر مکانی را که قصد داشتند تصرف کنند به مردم آزادی می‌دادند تا از آنها باج و خراج بگیرند.

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

وی اضافه کرد: امروز ایالت متحده نیز پس از جنگ جهانی دوم مقدماتی را فراهم می‌کند و اهرم فشاری را راه‌اندازی می‌کند تا اگر کسی بر مبنای آن عمل نکرد بتواند به آن کشور حمله کنند.

به گفته عباسی در اعلامیه جهانی حق خدا دو حق طبیعی و الهی مطرح می‌شود که در حق طبیعی تبیین فیزیکال مناسبات طبیعت مطرح است و در حق الهی مسائل مربوط به وحی مطرح می‌شود.

رئیس اندیشکده یقین عنوان کرد: وقتی فردی در کشور اتریش در رابطه با دختر خودش صاحب فرزند می‌شود پلیس اتریش این مسئله را مطرح می‌کند که این فرد باید به خاطر زندانی کردن دخترش محکوم شود یا برای ارتباط نامناسب که در دستگاه قضایی این فرد را به خاطر زندانی کردن محکوم می‌کنند، یعنی حقوق را بر اساس حق طبیعی مدنظر می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در فضای سایبر ۴۵۰ میلیون وب‌سایت پورن وجود دارد، گفت: ۸۹ درصد کاربران این وب‌سایت‌ها آمریکایی‌ها هستند، چطور می‌شود در جایی که مردان آن مدام برهنگی می‌بینند، ۸۹ درصد به سمت این گونه سایت‌ها می‌روند.

وی افزود: آنها می‌گویند ازدواج با محارم و همجنس‌بازی مشکلی ندارد و این مسائل را با متدولوژی توجیه می‌کنند.

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

عباسی اظهار داشت: در علم اقتصاد نیز به همین صورت است و آنها علم اقتصاد لیبرال را عرصه کردند ولی اگر این علم موفق بود، چرا کشور انگلستان را نجات نداد.

عباسی اضافه کرد: وقتی به اساتید اقتصاد می گوییم چرا به سیستم ربوی اقتصاد ایران اعتراض نمی کنید، می‌گویند اقتصاد یک تئوری است و نباید انگاره‌های ارزشی را وارد کنیم، بنابراین ما باید هیمنه این علم که چیزی جز جهل نیست را بشکنیم و مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند رخنه‌های فرهنگی را رصد کنید.

رئیس اندیشکده یقین عنوان کرد: در حق الهی ارزش‌مداری مطرح است و مسائل با استفاده از مکارم اخلاقی توجیه می‌شوند.

وی گفت:‌در ایران در هر دانشگاهی دپارتمان حقوق بشر راه‌اندازی شده‌اند ولی حتی یک بار هم در علم اروپایی تغییر نکرده‌اند به طوری که اصل کرامت اسلام در اعلامیه جهانی حقوق بشر گم شده است.

عباسی گفت: ما باید زمین و قواعد بازی را خودمان تعریف کنیم و قواعد را مبتنی بر حقوق خدا بچینیم، ولی آنها اعلامیه حقوق بشر را خودشان می‌نویسند و آن را بر سر مردمان شریف چماق می‌کنند.

به گفته وی پایه اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حقوق طبیعی است ولی اعلامیه جهانی حق خدا در پایه وحی مطرح می‌شود و مبتنی بر ارزش‌ها است.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر حق خدا به نابودی کشیده می‌شود، گفت: امروز بشر اسیر ربا است و آن را با اقتصاد سنجی توجیه می‌کند، درحالی که بودجه کره زمین ۴۵ تریلیون دلار است و کشورهای جهان ۵۲ تریلیون دلار بدهی دارند. یعنی ربا کشورها را به نابودی کشانده است، ولی در ایران حتی ۵ استاد اقتصاد نبوده است که علیه ربا بیانیه بدهد.

وی افزود: ما باید با جنگ با خدا مبارزه کنیم و حتی اگر علم در آن صحه بگذارد آن را نپذیریم.

عباسی ادامه داد: ۷۰۰ تریلیون دلار سند ساختگی در واستریپ وجود دارد.

وی افزود: اگر فقط علم مهم است پس چرا دانشمند ما را در کف خیابان ترور می‌کنند و می‌گویند شما قصد دارید بمب هسته‌ای بسازید، ما که گفتیم در دین ما و بر اساس فتوای مجتهدان ما ساخت بمب هسته‌ای حرام است.

وی گفت: ما فرزندان تفکری هستیم که پدران‌مان در آنچه سنت غلطی بوده است شورش کرده‌اند و اعلامیه جهانی حق خدا را مطرح می کنیم که در آن همه چیز به نفع انسان و بشر است و به انسان، محیط، نباتا و جانداران می‌پردازند.

وی گفت:‌در حال حاضر در کشور ما حق زمین از بین برده شده است، به طوری که رودخانه‌های کشور خشک شده‌اند و بحران آینده بشر بوجود آمده است.

وی افزود: آنها که مدعی حقوق بشر هستند، ۲۰۰ هزار نفر انسان بیگناه را در سوریه کشتند و از قطعنامه به عنوان اهرم فشار برای حق بشر استفاده می‌کنند، چرا هر روز مردم را در جهان اسلام به خاک و خون می‌کشانند، چرا بودایی‌ها را به جان مسلمانان می‌اندازند.

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

وی با بیان اینکه تفکر مدرن در قرن بیستم ۱۲۵ میلیون کشته به جای گذاشته‌ است، عنوان کرد:‌در ۸۰ جنگ از ۱۹۴۵ تا ۱۹۹۰ میلادی ده‌ها میلیون انسان کشته‌ شده‌اند، چطور می‌توانند بگویند مدرنیته اندیشه آزادی بشر است.

وی افزود: آنها از اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران هراسی می‌گویند در حالی که این کارها اسلام‌ستیزی، شیعه‌ستیزی و ایران ستیزی است.

عباسی اضافه کرد:‌امروز ۳۰۰ میلیون انگلیسی خارج از خاک انگلیس زندگی می‌کنند، سرزمینی که در آن اعلامیه جهانی حقوق بشر می‌نویسند غصبی است و اگر آمریکا و اروپا به اوج رسیده است دلیلش این است که در ۴۰۰ سال گذشته دستشان در جیب دیگران بوده است.

رئیس اندیشکده یقین عنوان کرد: آمار و ارقام برای روسیاهی غربی‌ها زیاد وجود دارد ولی اصل شرمنده‌سازی آنها آمار همجنس‌گرایی و آمار تولد خارج از ازدواج در این کشورها است.

وی افزود: بر اساس آماری که خودشان منتشر کرده‌اند از سال ۱۹۹۸ میلادی تا سال ۲۰۱۲ روسیه ۲۷ درصد، لهستان ۲۲ درصد،‌رومانی ۳۱ درصد، مجارستان ۴۵ درصد، فرانسه ۵۶ درصد، آلمان ۳۵ درصد، ایتالیا ۲۸ درصد، هلند ۴۷ درصد و اسپانیا ۳۶ درصد آمار تولد خارج از ازدواج داشته‌اند، به دوستان روشنفکر دینی بگویید آن تمدنی که می‌گویند خیلی بالا است، بیش از ۵۰ درصد انسان حرامزاده دارد.

وی افزود: همچنین این آمار در سال ۲۰۱۲ در کشور انگلستان ۴۸ درصد و در کشور آمریکا ۴۱ درصد بوده است ولی در کشورهای اسلامی آمار تولد خارج از ازدواج زیر ۳ درصد است.

عباسی ادامه داد: این کشورهای مدرن ۷۷۷ تریلیون دلار از کشورهای آفریقایی غارت کرده‌اند، سال گذشته در کشورمان با آرامش انتخابات را برگزار کرده‌‌ایم، آنها قطعنامه داده‌اند که انتخابات شما دموکراتیک نیست، آنها چه حقی دارند که دموکراتیک بودن انتخابات ما را تعیین کنند؟

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

وی افزود: تمدنی که ۴۵۰ میلیون وب‌سایت پورن راه‌اندازی کرده است، چه حقی دارد در مورد اخلاق صحبت کند، ملت ایران یک وب‌سایت پورن ندارد و کار غیر اخلاقی نمی‌کند.

وی گفت:‌ طرفداران آزادی در ایران بگویند که چرا دولت فرانسه پس از توهین به پیامبر اکرم اجازه نداد که در این کشور راهپیمایی انجام شود، استادان علوم انسانی ما سرشان را پائین انداخته اند و نمی‌خواهند این مسائل را ببینند.

وی با بیان اینکه امروز مسئله مبارزه با ربا در کشور ما به یک جنبش مردمی تبدیل شده است، گفت: استادان لیبرال در دانشگاه‌ها سکوت می‌کنند، ولی مردم به مبارزه می‌پردازند.

وی با بیان اینکه فرزندان انقلاب از موضع دستگاه قضایی در مبارزه با مفاسد اقتصادی حمایت می‌کنند، اظهار داشت: امروز قوه قضائیه با اقتدار مفسد اقتصادی را به چوبه دار آویخت و می‌دانیم که از فردا سایت‌های آمریکایی در این رابطه بیانیه می‌دهند و این مسئله را نقض حقوق بشر می‌دانند، آنها از هر فاسدی بر اساس اعلامیه حقوق بشر دفاع می‌کنند، عظیم‌ترین قمارخانه جهان را دارند، جنبش وال‌استریت را راه‌اندازی می‌کنند و آنگاه دم از حقوق بشر می‌زنند.

عباسی ادامه داد: ربا یک پدیده مبتنی بر قمار است و ما نمی‌توانیم این پدیده را اسلامی کنیم، جمهوری اسلامی به اشغال ساختمان‌های بانک‌ها درآمده است، مملکتی که ۳۵ سال در تحریم است چرا باید نقدینگی‌های خود را در این ساختمان‌ها جمع کند.

وی با اشاره به صحبت‌های یکی از کارشناسان اقتصادی آمریکا، گفت: کارشناسان اقتصادی آمریکایی اعتقاد دارند که اقتصاد آمریکا بر اساس گردش دلار در کشورهای دنیا است که ایران در مواجهه با تمدن پوشالی آنها از دلار استفاده نکرده است و کشورهای دیگر نیز این مسئله را در پیروی از ایران انجام داده‌اند.

وی افزود: استادان لیبرال ایران می‌گویند اگر مردم این مسائل را بدانند و متوجه شوند که اقتصاد آمریکا و اروپا رو به افول است می‌دانند که از مذاکره با آنها هیچ آبی گرم نمی‌شود و به همین دلیل این مسائل را مطرح نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه گفتمان نیروهای انقلاب، گفتمان قسط است، گفت:‌کارکرد دین تحقق قسط است و اراده امروز بسیجیان باید معطوف به تحقق دین باشد، درحالی که حجم عظیمی از انیمیشن‌ها وارد خانواده‌ها می شود تا ذهن کودکان را از توحید دور کند.

وی افزود: معرفت توحیدی امروز بر دانشکده‌های علوم انسانی ما جایی ندارد و اساس دانشکده‌های ما تثلیثی است.

وی با اشاره به نامه ۱۲۷ نفر از نمایندگان مجلس ششم مربوط به نوشیدن جام زهر به مقام معظم رهبری، گفت: ۱۲۷ نفر از نمایندگان در مجلس ششم از مقام معظم رهبری خواستند که در بحث هسته‌ای مقابل غرب کوتاه بیاید که این نامه به جام زهر معروف شد.

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

* فتنه‌گران را به خاطر ۸ ماه دروغ تقلب نمی‌بخشیم

در ابتدای سخنان عباسی دانشجویی معترض وی را دروغگو خطاب کرد که دانشجویان دیگر با وی برخورد کردند و پس از اعتراض این دانشجو به عباسی مبنی بر اینکه دانشجویان با وی خوب سخن نمی‌گویند، عباسی گفت: این رفتارها به دلیل آن است که شما بی‌ادبی می‌کنید، باید یاد بگیرید که بشنوید، اگر کسی روبروی اندیشه اسلامی می‌ایستد، حتما انگاره‌هایی از شیطان در نسلش وجود دارد.

وی افزود: شمابرانگیخته شدید تا در برابر اعلامیه جهانی حق خدا حرف بزنید و یا بشنوید؟ ما در برابر اعلامیه جهانی حقوق بشر گوش کردیم و حالا یک بار می‌خواهیم اعلامیه حق خدا را بیان کنیم.

عباسی گفت: ۵ سال پیش در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران خواستیم از عدل سخن بگوییم که در دانشکده را شکستند و حالا همان افراد در بی‌بی‌سی از کفر دفاع می‌کنند.

رئیس اندیشکده یقین خطاب به دانشجوی معترض گفت:‌امیدوارم این جوان دانشجو از حق خودش بگذرد و من از وی عذرخواهی می‌کنم که وجهه او در برابر دانشجویان دیگر تخریب شد و آن دانشجو در پاسخ گفت: در روز ۲۳ خرداد جواب محکمی به شما دادیم و هرگز شما را به خاطر کوی دانشگاه و نقض دیپلماتیک حقوق بشر نمی‌بخشیم.

عباسی در پاسخ عنوان کرد: ما هم شما را به خاطر ۸ ماه دروغ فتنه و تقلب نمی‌بخشیم، سن شما قد نمی‌دهد ولی در آن زمان با افرادی مثل شما سروکار داشته‌ام که در حال حاضر در بی‌بی‌سی فارسی کار می‌کنند، حتما فتنه ۸۸ یادتان است که ۴۰ میلیون رأی را تقلب دانستند و نظام را به مرحله براندازی رساندند.

منبع: خبرگزاری فارس

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

گروه جنگ نرم مشرق- عصر روز شنبه، سوم خرداد مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت، حسن عباسی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برای ایراد سخنرانی با موضوع «درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا» در مراسمی که در این دانشکده برگزار شده بود حضور یافت.

این مراسم با پخش خلاصه‌ای از سخنرانی‌های حسن عباسی طی سال‌های گذشته در سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز شد و با اجتماع دانشجویان در سالن، مراسم با قرائت قرآن و توضیحات ابتدایی مجری برنامه، شکل رسمی به خود گرفت.

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

پس از دعوت مجری از حسن عباسی، وی روی سن قرار گرفته و هنوز جملات خود را آغاز نکرده بود که جمعیت با هیاهوی بی‌جا و بی‌موقع یک نفر متعجب شد. البته این شخص با شعارهای مرگ بر منافق و مرگ بر اسلام آمریکایی توسط حضار به سکوت دعوت شد.

حسن عباسی در آغاز سخنان خود ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و تبریک پیشاپیش عید مبعث، صحبت پیرامون حق خدا را پیوند زدن میان همین دو عید خواند.

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

حسن عباسی ادامه داد: امروز در انگلستان لواط را به صورت رسمی درآورده‌اند و تحت نام حقوق بشر، همین را در ایران پیگیری می‌کنند. آیا حق بشر، همان عمل قبیحی است که یک قوم به نام قوم لوط برایش نابود شد؟

حسن عباسی در ادامه با برقراری شباهت میان منشور حقوق بشر کوروش و اعلامیه حقوق بشر امروزی گفت: اولین بار کوروش با انتشار منشور حقوق بشر زمینه‌ساز گسترش امپراطوری خود شد و قاعده‌اش هم این بود که با دادن آزادی به ملل و تنها گرفتن خراج و مالیات آنان را به زیر سلطه خود درمی‌آورد. اکنون هم ایالات متحده با همین اعلامیه جهانی حقوق بشر به دنبال گسترش امیپریالیسم خود در جهان است؛ زیرا هر تمدنی برای ارشد شدن یک سری قواعد جهان‌شمول را ارائه می‌دهد.

وی افزود: در عالم به طور کل دو حق وجود دارد؛ حق طبیعی و حق الهی. حق طبیعی همان تبیین فیزیکال مناسبات طبیعی است؛ مانند قوانین فیزیک و نیوتون که به آن متدولوژی گفته می‌شود. از این رو هر چیزی به نسبت کارکردی که دارد تعریف می‌شود.

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

حسن عباسی با اشاره به ماجرای یک پدر اتریشی که چندین سال قبل دختر خود را در خانه زندانی کرده و از او چندین فرزند به دنیا آورده بود گفت: وقتی این پدر را بازداشت کردند و فقط به دلیل زندانی کردن دخترش در خانه او را محاکمه کردند و نه به خاطر برقراری رابطه نامشروع. در آن زمان بحثی حقوقی در گرفت با این موضوع که این مرد به لحاظ مسائل بایولوژیکی و فیزیکی کار اشتباهی انجام نداده است و از نظر حق طبیعی کاملا درست است. این‌ها درمورد پرستش هم همین نظر را دارند.

حسن عباسی در ادامه گفت: اساسا متدولوژی در مورد پرستش می‌گوید هر چیزی که می‌خواهی بپرستی را بپرست. امروز غربی‌ها برای هر موضوع این چنینی یک حق تولید می‌کنند. امروز آمریکا ۴۵۰ میلیون وب‌سایت پورن دارد که ۸۹ درصد کاربران آن آمریکاییان هستند. این برنامه‌ها با اندیشه داروین و فروید تئوریزه می‌شود. چرا؟ چون حق طبیعی است. اصالت لذت هم همین‌جا تعریف می‌شود. مادامی که چیزی نفع داشت، لذت داشت سود داشت، آزاد است.

دانلود سخنرانی استاد عباسی در 3 خرداد 93 با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا
دانلود سخنرانی استاد عباسی در ۳ خرداد ۹۳ با موضوع درآمدی بر اعلامیه جهانی حق خدا

حسن عباسی در ادامه می‌افزاید: اقتصاد این‌ها هم همین وضع را دارد و اساتید دانشگاه‌های ما می‌گویند این‌ها مسائل علمی است و دین حق دخالت ندارد. اگر اینگونه پیش برود، فردا متخصصین خانواده هم می‌توانند بگویند که مسائل جنسی علم است و دین حق دخالت در آن را ندارد.

حسن عباسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروزه غرب به نئوپاگانیسم (کفرکیشی جدید) خود افتخار می‌کند. اما اسلام و قرآن هرگز با دین مخالف نبوده است اما در عین حال می‌فرماید الهی اعوذ بک من علم یا ینفع. چه علمی نفع نمی‌دهد؟ علمی که براساس متدولوژی است لاینفع است؛ این یک جاهلیت مدرن است و یک رخنه علمی و معرفتی است. امروز بنیان حقوق بشر بر حقوق طبیعی گذاشته شده است.

رئیس اندیشکده یقین در ادامه گفت: از سویی دیگر اما حق الهی می‌گوید تو نیروی پرستش داری اما نباید هر چیزی را بپرستی. جهتش مهم است. قبله‌مدار بودن مهم است.

حسن عباسی در ادامه با اشاره به داستان حضرت ابراهیم نبی و شکستن بت بزرگ و گلستان شدن آتش برای وی کار این حضرت را آسان‌تر از کاری که پیامبر اسلام (ص) کرد دانست چرا که در صدر اسلام بت‌ها به درون خانه کعبه نفوذ کرده بودند و هم‌چنین کار امام زمان (عج) را سخت‌تر از پیامبرمان (ص) دانست چرا که امام زمان (عج) باید بت‌هایی که ما در باورهای خود ساخته‌ایم را بشکند.

ایشان در ادامه افزود: غرب در مسئله حقوق بشر زمین و قواعد خود را تعریف کرده است و بازی در زمین آنها و با قواعد آنها اشتباه است بلکه باید زمین و قواعد خود را برای این مسئله تبیین کنیم. اگر امروز حسن باقری‌ها و همت‌ها بودند به جای فتح شهرهای اشغال شده باورهای مردم را فتح می‌کردند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز افزود: اکنون با این توضیح دو دسته اعلامیه حقوق به وجود می‌آید؛ حقوق بشر مبتنی بر حق طبیعی و متدولوژی، و همچنین حق الهی مبتنی بر وحی. خداوند در قرآن به دوری از ربا اشاره فرموده در حالی که اکنون در کره زمین به دلیل استفاده از نظام مالی ربوی، ۵۲ تریلیون دلار بدهی وجود دارد و این در حالی است که کل درآمد کره زمین ۴۵ تریلیون دلار است.

حسن عباسی ادامه داد: اعلامیه حق خدا ۳ فصل دارد: نخست حق خدا در نسبت با بشر. بدانید که در اعلامیه حق خدا، خدا هیچ نفعی ندارد. تمامی این کار را بکن و آن کار را نکن‌ها حد خداست. حق خدا همان حد خداست. لا تقربوا الواحش، ربا، زنا و … همه حدود الهی هستند. دوم آنکه محیط زیست انسان اعم از زمین و فضا و دریا همگی باید مورد احترام باشند و حفظ شوند زیرا فرمود ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس. انسان امروز شیره جان زمین را می‌کشد و هوا را آلوده می‌کند و فساد را حتی به دریا هم کشانده است. و سوم آنکه حق نباتات و حیوانات بخشی از حق خداست. آیه ۱۱۲ سوره توبه والحافظون لحدودلله را برای مومنینی آورده است که حد خدا و حق خدا را رعایت می‌کنند.

حسن عباسی گفت: قرآن می‌فرماید قتل نفس نکنید. اما تا کنون تمدن غرب و مدرنیته چه کرده است؟ در طی ۳ سال ۲۰۰ هزار نفر را در سوریه به قتل رسانده است. در یک قرن ۱۲۵ میلیون نفر را به قتل رسانده است که فقط ۵۲ میلیون نفرش در طول جنگ جهانی دوم بود. آن‌هایی که از هولوکاست دم می‌زنند اگر چنین اتفاقی افتاده باشد چه کسی این کار کرده؟ مسیحیت پروتستان یا اسلام؟ چه کسانی شیره جان آفریقا را در این چند قرن اخیر مکیدند؟ دهه ۱۹۹۰ در بیانیه‌ای به نام بیانیه غنا که یک سند بین‌المللی است، خودشان اعلام کردند که مجموعا ۷۷۷ تریلیون دلار سرمایه را از آفریقا دزدیده‌اند تا با آن کشورهای مثلا پیشرفته خودشان را بسازند. هنوز سهم قاره آسیا محاسبه نشده است. امروز آمریکا و غرب به قدرت رسیده چون در ۴۰۰ سال گذشته دستش در جیب دیگران بوده. در این میزان ۷۷۷ هزار میلیاردی سهم انگلیس به تنهایی ۱۸۵ تریلیون پوند است. این حرفی است که نایل فرگوسن در کتاب امپراطوری می‌زند. غرب با حرف‌های دکارت و جان و لاک و غیره رشد نکرد بلکه با سفرهای تاسمانی و کریستف کلمب و … رشد کرد. این‌ها هیچ وقت در رسانه‌ها و دانشگاه‌های ما گفته نمی‌شود.

حسن عباسی در ادامه افزود: هر روش و متدی را که در علم داریم باید غشایی روی آن کشیده شود به نام غشای ارزش. حقنه می‌کنند که هنر برای هنر؛ علم برای علم؛ تفکر برای تفکر و … در حالی که خودشان هیچ کدام از اینها را برنمی‌تابند. اگر علم برای علم مطرح است چرا دانشمندان اتمی ما را می‌کشید؟ در هنر برای هنر اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی می‌کنند. چطور می‌گویید هیچ چیز مقدسی وجود ندارد ولی حقوق بشر شما مقدس است؟

رئیس اندیشکده یقین افزود: امروز در فقه مترقی شیعه اگر کسی دوجنسی باشد به صورت کاملا قانونی می‌تواند مشکلش را در بیمارستان‌ها حل کند اما اگر مشکل شما همان مشکل قوم لوط است جمهوری اسلامی به شما فضای عرض اندام نمی‌دهد. شما می‌خواهید ما را شرمنده کنید؟ شما خودتان باید پاسخ آن ۷۷۷ هزار میلیارد دلار را بدهید.

وی ادامه داد: در انجیل و در قرآن آمده است که به زنا نزدیک نشوید. تمدنی که ۴۵۰ میلیون وب‌سایت پورن راه‌اندازی کرده آیا حق دارد که بیاید درمورد اخلاق حرف بزند؟ شما متهم هستید. همانطور که پیامبران گفتند فتقوالله و اطیعون ما هم به شما می‌گوییم به چه حقی ۴۵۰ میلیون وب‌سایت پورن راه می‌اندازید و بعد شما ما را متهم می‌کنید که چرا به هم‌جنس‌بازان میدان نمی‌دهید؟

وی افزود: قرآن می‌گوید اگر به زنا نزدیک شوید حرث و نسل شما یعنی زن و فرزندان شما به هلاکت کشیده می‌شوند. به آمار وحشتانک تعداد کودکان زنازاده جهان که خود سازمان ملل منتشر کرده نگاه کنید و میزان پاکی کشورهای اسلامی را در همین سند ببینید.

حسن عباسی در ادامه افزود: باید سجده شکر در پیشگاه خدایی گذاشت که چنین پیامبری را فرستاد که پیروان او در یک کشور ۸۰ میلیون نفری اجازه تاسیس حتی یک وب‌سایت مستهجن را نمی‌دهد. چرا تمام علومی که تمدن غرب دارد نتوانسته جامعه‌اش را تصفیه و پاک کند؟ از همین دانشکده حقوق دانشگاه تهران کسی می‌آید که می‌تواند خرمشهر را آزاد کند و دانشگاه تهران تا ابد می‌توان به خودش ببالد برای چنین موجودی. زیرا حسن باقری آنقدر در دوران نوجوانی و کودکی از لحاظ فکری و روانی پاک بود که حکمت از قلبش به زبانش جاری شد.

حسن عباسی در بخش‌ پایانی صحبت‌های خود خطاب به ایالات متحده گفت: هر چه که کنید خداوند ربا را به محاق می‌برد و خواه ناخواه شما در حال آب شدن هستید. دلار شما در حال فروپاشی است و امروز در ایران جنبش مبارزه با ربا در حال همه گیر شدن است. امروز قوه قضاییه با اقتدار یکی از همین دزدان را به دار آویخت و ما از این قوه حمایت می‌کنیم.

حسن عباسی ادامه داد: دلار آمریکایی امروز در حال فروپاشی است و این فروپاشی دلار را ایران شروع کرد. بعد از آن روسیه و چین و بعد ژاپن هم جرات پیدا کردند و به این جرگه پیوستند که دلار را مانند ایران از معاملات خود کنار بگذارند. کار خوبی که این دولت در ماه‌های اخیر انجام داد همین بود.

این استاد دانشگاه پس از پایان صحبت‌هایش با بدرغه گرم دانشجویان سالن را ترک کرد.

دانلود فایل صوتی:

دانلودDirectLink   |  Rodfile

حجم:۳۳ مگابایت

دانلوددانلود گزارش تصویری

 منبع فایل : دکتر عباسی

 

درباره‌ی امیر (سردبیر پایگاه)

امیر؛ سردبیر پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار فایل‌های جلسات استاد حسن عباسی است. هیچ دسترسی به استاد عباسی ندارم پس لطفا سوالات مهم خود که فقط استاد عباسی در توان پاسخ به آن است را برای ما ارسال نکنید و به سایت اندیشکده مراجعه نمایید و در آن پایگاه بپرسید.

۳۵ نظر

 1. آخر تصویریش نیومد

 2. سلام. دیگه نا امید شدم. بعد چند ماه یه مطلب گذاشتی اونم واسه سال ۹۰ !!!
  فیلم سخنرانی سوم خرداد استاد را هم که نذاشتی …

  گفتی که بیا آمدم اما خبری نیست!!
  صد بار تو را خواندم وهیچ اثری نیست

  « با ما به از این باش که با خلق جهانی»
  مثل من مجنون دگرت دربدری نیست!!!!

  • سلام علیکم
   امیدتان به خدا باشد ؛ انشاالله بعد از تدوین این سخنرانی (۳ خرداد ۹۳ ) توسط اندیشکده یقین این سخنرانی حتما به صورت تصویری در سایت قرار می گیرد.
   شعرتان هم خوب بود
   یا علی

   • ممنون. انشالله … صدای ما به اونا نمی رسه لطفاً شما ، به شکوفه ها به باران (دوستان اندیشکده یقین) برسان سلام ما را. بفرمایید که بچه های جنوب منتظرن.
    متشکر

 3. سلام. دست مریزاد و خداقوت.
  من عاشق دکتر عباسی ام. این مرد عجب نفسی داره واقعا. من مدت زیادی نیست پیگیر کارهاش شدم. اما از اونجا که به تحقیق در زمینه این مسایل علاقمندم سخنرانی هاش خیلی برام جالبه. البته بخاطر تسلط به زبان، توی سایتهای خارجی هم معمولا سر و گوشی آب میدم.
  مدتی قبل پیگیر ایمیل ایشون بودم بهش بگم من داوطلبانه در مورد تحقیق در این مسایل همکاری میکنم. اما خوب. بنظر همه چیز یک طرفه ست و ایشون کلا پاسخ نمیدند. مشکلی نیست. همین که توی سخنرانی هاش زنده و سلامت می بینم با اون صدای کوبنده لذت می برم. الگوی واقعا خوبیه.
  خدا حفظش کنه
  خدا شما رو هم حفظ کنه.
  در پناه حق
  یاعلی

 4. سلام
  خداقوت
  چرا کیفیت پایینه؟
  خود برگذار کننده گان ضبط نکردن؟؟؟

 5. سلام …
  خدا به شما و دکتر حسن عباس بزرگوار توفیق روزافزون عنایت فرماید … نعمت بزرگی هستش دکتر عباسی واسه ایران، اسلام، و حتی جهان. کاش قدرشو بدونیم …

 6. آقا چی شد پس این فایل تصویری؟!!!!!!!!!!

 7. سلام فایل تصویری با کیفیت لطفا
  بی صبرانه منتظریم

 8. سلام وتشکر از شماهایی که کار خداپسندانتون کمتر از نفس گرم وشهامت دلیر مرد با غیرت ایران زمین نیست درود بر شما دکتر باغیرت و آزاده ایرانی شیعه کاشکی خدا مارا همنشین دکتر کنه تو اون دنیا اینجا که لیاقت دیدار با ایشان را نداریم و فقط آرزوی دیدار و دست بوسی این یار گرانمایه راداریم سلام گرم مرا شما زحمت کش این برنامه به ایشان برسانید خدا همیشه حافظ ونگهدارتان باشد خدا ایشان وامسال ابوذرهای زمانه را نگهدار باشد خدانگهدار ………….

  • جناب اقای عباسی
   کشورهای دیگر که ادعای حکومت دینی ندارند اما شماهایی که ادعای حکومت دینی دارید در این سی وچند سال بر سر ایمان و صداقت ووجدان مردم چه اورده اید که رشوه واختلاس ودروغ گویی ورانت خواری و…….در جامعه ما اینچنین افزایش یافته است

   • جناب استاد که این کارها را انجام نداده، متاسفانه آنهایی که عاشق مذاکره با شیطان بزرگ اند و می گویند اگر غربی شویم همه مشکلات حل می‌شود این فاجعه ها را به بار آورده اند و به پای دین نوشته اند. شما ببینید که در کشور همه دم از دین میزنند، چرا؟ چون دین یک گزاره با ارزش است و اشتباهات خود را زیر این گزاره با ارزش پنهان می کنند. حرف قرآن اشتباه نمی شود، اگر ایمان بیاوریم و استقامت کنیم از هر کشور غربی جلوتر خواهیم بود. لطفا شما هم دین را با نفاق گره نزنید و قدرت تفکیک داشته باشید.

 9. سلام وتشکر از شماهایی که کار خداپسندانتون کمتر از نفس گرم وشهامت دلیر مرد با غیرت ایران زمین نیست درود بر شما دکتر باغیرت و آزاده ایرانی شیعه کاشکی خدا مارا همنشین دکتر کنه تو اون دنیا اینجا که لیاقت دیدار با ایشان را نداریم و فقط آرزوی دیدار و دست بوسی این یار گرانمایه راداریم سلام گرم مرا شما زحمت کش این برنامه به ایشان برسانید خدا همیشه حافظ ونگهدارتان باشد خدا ایشان وامسال ابوذرهای زمانه را نگهدار باشد خدانگهدار .

 10. سلام. تصویریش کو برادر ؟؟؟
  ما منتظر تصویریش هستیم…… هیچ جا نمیریم همینجا هستیم
  یه خورده سریعتر برادر . از سوم خرداد ۱۶ روز می گذره.
  ممنون از سایت خوبت
  موفق باشی

  • امیر ( مدیر سایت )

   سلام برادر
   جلسه ی تصویری هنوز توسط انتشارات پخش نشده به محض انتشار در سایت قرار می گیرد.
   یا علی

 11. با سلام ، با توجه به اینکه این جلسه سخنرانی بیشتر مخاطب جهانی داره تا داخلی لطفا فایل تصویری و سپس زیر نویس انگلیسی هم براش منتشر کنید

 12. آقا بسیار ممنون.
  اگه امکان داره فایل تصویری اینگونه جلسات رو حتما قرار بدید!

 13. سلام. تو برنامه تون هست که فایل تصویریش رو هم بزارید یا نه؟

  • امیر ( مدیر سایت )

   سلام علیکم
   این جلسه توسطط خود اندیشکده فیلم برداری شد ؛ و به منحض انتشار فایل تصویری در سایت قرار می گیرد.
   یا علی

 14. یعنی یک نفر در اون جلسه نبوده سخنرانی استاد رو با کیفیت ضبط کنه؟؟؟
  آخه این چه وضعشه؟!
  چند تا سایت یه فایل بی کیفیت رو گذاشتن برا دانلود.
  در جبهه حق باید قوی کار کرد عزیز من.

 15. آقا دانلود نکنید از دستتون رفته ….

  عااااالی بود عااااالی …

 16. اگه امکانش هست تصویری این سخنرانی رو آپلود کنید .

  بابا کلیپ صوتی حال نمیده . یعنی یه جورایی ادم از اون فضا و جو به خوبی تاثیر نمیگیره .

  ممنون میشم .

 17. تا تنور داغه فایل تصویری رو بچسبونید!!!

 18. سخنرانی های سایت استاد پناهیان کمتر از ۱۰ مگه
  کیفیت اش هم بد نیست
  شما هم کم حجم بزارین
  باور کنین باور کنین هنوز اینترنت ایران لاکپشتیه

 19. سلام خدا قوت خسته نباشید!
  اقا این سایت توسط دکتر یا نزدیکان دکتر اداره میشه؟؟

  قصد اعتراض ندارم اصلا!
  اما میشه به جای اپلودسنتر لینک مستقیم بزارید؟

  • امیر ( مدیر سایت )

   سلام علیکم
   خیر بنده مدیر سایت هستم و نردیکان استاد هم نیستم

   عزیز میتونی از لینک های رودفایل استفاده کنی ، افت سرعت خیلی کمتره ؛ هرچند سرور خود سایت هم سرعت دانلودش بد نیست
   من الان تست کردم سرعت دانلودم ۴۰۰ کیلوبایت بر ثانیه بود
   میتونید لینک زیر رو مشاهده کنید.
   http://dr-abbasi.ir/wp-content/uploads/2014/05/download.jpg
   یا علی

   • امیر جان سرعت سرویس اینترنتت چنده؟
    یادش بخیر بیشترین سرعت دانلودی که دیدم توی دانشگاهمون بود ۵ مگ بر ثانیه اما ترمای آخر بودم که رفیقم میگفت روز ۴۰ گیگ دانلود میشد بخاطر همین سرعتش اومده بود رو ۱۰۰ کیلو بایت…

 20. سریع سریع فایل تصویری

 21. سلام
  خسته نباشید
  خبر فارس و خبرنامه دانشجویان یکی هستند.

 22. درورد خدا بر استاد دکتر حسن عباسی عزیز…
  تشکر از جناب مدیر

 23. لطفا حتما فایل تصویری اش رو هم بزارید.
  مرسی