برنامه عصر با موضوع بهار اسلامی و یک جنگ ناتمام

استاد حسن عباسی که به عنوان مهمان ویژه نخستین قسمت ویژه برنامه هفته دفاع مقدس «عصر» با موضوع عزت ایران اسلامی در دوران پس از انقلاب حضور یافته بود ضمن تبریک عید سعید قربان اظهار کرد: فرهنگ قربانی کردن فرزند یا پسر کشی دارای سابقه ای دیرینه در تاریخ است که نمونه آن را می توان در پسر کشی رستم در شاهنامه مشاهده کرد.

وی افزود: در اروپا هم افسانه ای مربوط به ۱۵۰۰ سال پیش در انگلستان وجود دارد که مربوط به پسر کشی است و امروز بخشی از فلسفه سیاسی غرب را تشکیل می دهد.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه کامل ترین نمونه قربانی کردن پسر توسط یک پدر را در داستان ذبح اسماعیل توسط حضرت ابراهیم(ع) می بینیم گفت: بعد از اینکه هر دو این پیامبران الهی، از این امتحان الهی سربلند بیرون می آیند، خداوند قوچی را می فرستد تا به جای اسماعیل ذبح شود و این فرهنگ یعنی قربانی کردن در راه خدا، حدود ۴ هزار سال در میان پیروان ادیان ابراهیمی رواج داشته است.

وی ادامه داد: قربان به معنای آن است که انسان عزیزترین متاع خویش را در راه الهی ذبح کند و فدا نماید و در واقع نمایش دهنده ذات فرهنگ ایثار است؛ در دوران دفاع مقدس نیز شاهد بودیم شهدا و جانبازان، جان خویش یعنی ارزشمندترین متاعشان را به سنت ابراهیمی فدا کردند و امروز به نام شهید و جانباز از آنها نام می بریم؛ امروز می بینیم برخی حجاج ما در روز عید قربان و در صحرای منی جانشان را از دست دادند که البته امیدواریم مدیران برگزاری مراسم حج در عربستان، مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند.

عباسی با بیان اینکه در مراسم پیاده روی اربعین، ۲۰ میلیون زائر به سمت مرقد مطهر امام حسین(ع) حرکت می کنند عنوان داشت: در آن اجتماع عظیم که ۱۰ برابر مراسم حج دارای زائر است هیچ اتفاقی نمی افتد و مدیریت کاملی وجود دارد ولی عربستان سعودی نمی تواند از پس مدیریت ۲ میلیون نفر برآید.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه و پس از صحبت های نادر طالب زاده مجری برنامه در مورد دفاع مقدس و تاثیر آن در صدور فرهنگ انقلاب اسلامی بدون مداخله نظامی ایران در دیگر کشورها که موجب عصبانیت دشمنان شده است خاطرنشان کرد: امام راحل در پیامی فرمودند این جنگ، نبرد حق و باطل بود که از زمان حضرت آدم(ع) شروع شده و تا زمان ظهور بسط خواهد یافت.

انقلاب اسلامی تنها پدیده ضد صهیونیستی جهان است

وی افزود: باید ابتدا دید انقلاب اسلامی ایران با چه قدرتی پنجه در پنجه افکنده و چرا دشمنان عصبانی شده اند؛ زمانی کمونیست های شوروی و طرفداران آنها با امپریالیسم درگیر بودند و علاوه بر این می بینیم که انقلاب های مهم تاریخ معاصر، میدان مبارزه خود را علیه کشورهای داعیه دار کاپیتالیسم باز کرده اند ولی انقلاب اسلامی ایران تنها پدیده ضد صهیونیستی جهان است و ابتدای به ساکن، علیه هیچ یک از دیگر مکتب های دیگر نبوده است.

عباسی با اشاره به اینکه صهیونیست ها دارای تقسیم بندی طرفداران مارکسیسم و لیبرالیسم در درون خود هستند گفت: این رژیم در عین اینکه دارای ظاهری کاملا کاپیتالیستی است، دارای بنیان های کمونیستی نیز هست؛ دعوای اصلی آنها با جمهوری اسلامی و انقلاب ملت ایران این است که نهضت اسلامی، کاملا مخالف با مکتب جهان وطن صهیونیستی است زیرا می توان گفت صهیونیست مسلمان، شیعه، مسیحی و … داریم که انقلاب اسلامی در مقام مخالفت با همه آنهاست.

رئیس اندیشکده یقین عنوان داشت: در مذاکرات هسته ای، نتانیاهو و دیگران بارها اصرار کردند مقوله به رسمیت شناخته شدن اسرائیل توسط جمهوری اسلامی گنجانده شود زیرا آنها انقلاب اسلامی را مخالف اصلی خود می دانند.

وی با بیان اینکه در دنیای اسلام، حرکت های ضد صهیونیستی فراوانی همچون انصارالله و حزب الله وجود دارند تصریح کرد: هر کس در جهان، ضد صهیونیست است به نوعی زیر پرچم انقلاب اسلامی است و همین امر موجب ناراحتی سران رژیم صهیونیستی شده ضمن اینکه هر فرد یا گروهی در خارج از دنیای اسلام، قصد داشته باشند هژمونی ایالات متحده را به چالش بکشد، ماهیت ضد صهیونیستی پیدا می کند.

عباسی ادامه داد: امروز تبلیغات وسیعی در تمام دنیا صورت می گیرد تا به مردم دنیا القا کنند پدیده صهیونیست یک اتفاق جعلی نیست و صهیونیست ها مظلوم هستند؛ با وجود رسانه های مختلفی که در اختیار غربی ها قرار دارد، باز هم پیام انقلاب اسلامی سبب شده است صهیونیست ها به تکاپو بیفتند و برای مظلوم نمایی خود تبلیغ کنند.

این کارشناس برجسته مسائل سیاسی افزود: وجه ضد صهیونیستی انقلاب به معنای به چالش کشیدن همه ابعاد امپریالیستی آمریکاست؛ امروز سران اسرائیل با ترفند ضد استراتژی به دنبال مقابله با پیام امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی هستند.

تنها راه علاج مشکلات دنیای غرب رجوع به پیام انقلاب اسلامی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسخ شدگی فکر بشر امروز یا همان از خود بیگانگی انسان ها گفت: چنین انسان هایی نیاز به فکری شفاف و سرچشمه ای زلال از حقیقت و معنویت دارند تا نجات یابند؛ عصاره تفکر صهیونیستی امروز در فرهنگ، اقتصاد و مسائل اجتماعی خود را بروز داده و تنها راه علاج مشکلات اقتصادی شدید و رکود در کشورهای غربی، آن است که به انقلاب اسلامی رجوع کنند.

عباسی به نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان اروپایی و آمریکایی اشاره و خاطرنشان کرد: تنها راه درمان انسان های آزاده آن است که برای نجات یافتن از پدیده زامبی زدگی و مسخ شدگی، به افق ها و پیام های انقلاب اسلامی رجوع کنند؛ اسلام زبانی جز فطرت انسانی نداشته و دعوت آیین الهی نیز همین ویژگی را دارد و انقلاب اسلامی نیز رفتاری فطری دارد و همین ویژگی را در انصارالله و حزب الله هم می توان دید.

رئیس اندیشکده یقین بیداری اسلامی را مورد توجه قرار داد و گفت: کشورهای غربی تلاش بسیاری کردند که نام این پدیده را بهار عربی و سپس پاییز عربی بگذارند، آنها در واقع می خواهند با یک ضد استراتژی قوی، بیداری اسلامی را به انحراف بکشانند.

وی اضافه کرد: حقیقت آن است که جنگ های مذهبی به دنبال دوری مردم از مذهب و دین هستند و نمونه آن را ۴۰۰ سال پیش در اروپا شاهد بوده ایم و نتیجه آن هم دین گریزی بسیاری از مردم از پس این فتنه عظیم است.

غرب به دنبال اجرای سیاست جنگ مذهبی در دنیای اسلام است

عباسی با بیان اینکه همان استراتژی جنگ های مذهبی ۳۰ ساله در اروپا امروز از سوی کشورهای غربی علیه اسلام و مسلمانان جریان دارد گفت: صهیونیسم جهانی برای مقابله با پیام انقلاب اسلامی، کار خود را از درون دنیای اسلام شروع کرد و گروه های مختلفی همچون القاعده، طالبان، النصره و داعش با پول عربستان، کمک اطلاعاتی آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلستان و فرانسه و حمایت ترکیه شکل گرفته اند تا جنگ مذهبی ۳۰ ساله دیگری به راه بیفتد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که آمریکا و متحدانش ائتلافی علیه داعش تشکیل داده باشند؛ حقیقت آن است که آمریکا به دنبال اجرای سیاست سرزمین سوخته در خاورمیانه است و هدف نهایی غرب نیز، نتیجه ای همچون جنگ های مذهبی ۳۰ ساله اروپاست یعنی سرانجام دین اسلام از کشورهای مسلمان نشین رخت بندد و صهیونیسم جهانی هم با جدیت این طرح را دنبال می کند؛ همه این مسائل نشان می دهند دفاع مقدس ما تمام نشده و به تعبیر امام راحل پس از پذیرش قطعنامه، جنگ ما با مستکبران خاتمه نیافته است.

وی با بیان اینکه سیاست مداران آمریکایی رسما از ایجاد جنگی مذهبی میان شیعه و سنی در خاورمیانه سخن به میان می آورند گفت: حقیقت آن است که طرف مقابل ما سلفی ها، سنی ها و حتی وهابیت نیز نیستند و به فرموده رهبر معظم انقلاب، یک اقلیت کوچک تکفیری که گاهی اوقات در کسوت شیعیان ظاهر می شوند و شبکه های ماهواره ای به راه می اندازند و علیه مقدسات سنی ها مطالبی را منتشر می کنند، دشمنان اصلی ما در این نبرد محسوب می شوند.

عباسی افزود: باید دید نسبت بین تکفیری های مسلمان با روند مخاطره آمیز صهیونیستی امروز چیست و در پاسخ باید گفت برای این منظور لازم است به ریشه های تاریخی این مسئله رجوع کنیم؛ زمانی که مکه به دست نیروهای اسلام فتح می شود، ابوسفیان به اجبار ولی منافقانه اظهار اسلام می آورد ولی پس از ۶۰ سال از شروع رسالت پیامبر اکرم(ص) می بینیم که ۴۲ سال از مبارزه معاویه فرزند ابوسفیان با اسلام ناب گذشته و حادثه عاشورا رخ می دهد.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه عباسیان هم مسیر بنی امیه را ادامه دادند خاطرنشان کرد: امروز در موج چهارم این جریان به سر می بریم که فتنه تکفیری ها بروز و ظهور دارد و مورد حمایت آمریکا و دیگر کشورهای غربی است؛ حاصل این تقابل آن چیزی است که در یمن، سوریه و لبنان می بینیم زیرا همان رفتارهایی که در جنگ احد یا واقعه کربلا دیده ایم، در جریان نبرد تکفیری ها با دیگر مسلمانان هم مشاهده می شود.

آمریکا شناخت خوبی از سابقه نبردهای تاریخی در اسلام دارد

وی اضافه کرد: غربی ها شناخت دقیقی از مبارزه معاویه با حضرت علی(ع) دارند و با این شناخت، فتنه تکفیری ها را به وجود آورده اند؛ لیمبرت که روزگاری در سفارت آمریکا در ایران مشغول فعالیت بود پس از ایران به موریتانی که دارای حکومت جمهوری اسلامی است رفت و در پاسخ به این سوال که چرا از تجربه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران نهراسیده است می گوید حکومت ایران دارای رئیس دولتی به نام علی است ولی معاویه در موریتانی حکومت می کند، آن زمان شخصی که نام کوچکش معاویه بود در آن کشور اسلامی حکومت می کرد و این امر نشان می دهد غربی ها تا چه میزان از نبردهای تاریخی در اسلام اطلاع دارند.

عباسی با اشاره به اینکه ایالات متحده شناخت دقیقی از نبردهای مذهبی در تاریخ اسلام دارد عنوان داشت: جنگ ناتمام ما همچنان ناتمام است و دفاع مقدس پایان نیافته است.

این کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه آمریکا در ۱۲۰ کشور دارای پایگاه نظامی است و بمب های اتمی فراوانی در اختیار دارد گفت: نوام چامسکی آمریکا را تهدیدی برای دنیای امروز می داند و جالب اینکه ایالات متحده با این همه پایگاه نظامی و بمب اتمی، ایران را به عنوان یک تهدید معرفی می کند در حالیکه آنقدر سلاح در اختیار دارد که می تواند ۲۰ بار کره زمین را نابود کند.

وی به جنگ ارزی میان آمریکا با چین، روسیه و برخی دیگر از کشورها اشاره کرد و افزود: بر این اساس می توان ایالات متحده را تهدیدی اقتصادی برای جهان نیز دانست و همچنین امپریالیسم نوعی تهدید فرهنگی، هنری و اجتماعی هم برای مردم دنیا محسوب می شود.

عباسی گفت: لازم است از نظر حقوقی و در چارچوب های بین المللی، آمریکا را بر روی صندلی متهم بنشانیم و زمینه سازی کافی برای مطرح شدن این موضوع را در سازمان ملل به وجود آوریم؛ حتی می توان ذیل بند هفت منشور سازمان ملل، ایالات متحده را به عنوان یک تهدید جهانی مورد اتهام قرار داد و آنجا، حق وتویی علیه افکار عمومی بین المللی وجود نخواهد داشت.

 نامه به رئیس قوه قضائیه برای طرح شکایت علیه آمریکا و انگلستان

رئیس اندیشکده یقین به جنایات آمریکا و انگلستان در جریان جنگ های جهانی علیه ملت ایران اشاره و خاطرنشان کرد: بر اثر قحطی مصنوعی که آنها در ایران به وجود آوردند میلیون ها هم وطن ما جان باختند و تنها دولت انگلستان، ۱۴ تریلیون دلار به ایران خسارت وارد کرد؛ اخیرا آمریکایی ها یک بازی حقوقی را شروع کرده اند و هر بار به بهانه های مختلف، بخشی از دارایی هایی بلوکه شده ایران را به گروه های مختلف می دهند به همین دلیل نامه ای به رئیس قوه قضائیه ارسال کرده ام تا ما نیز احکامی را علیه آمریکا و انگلستان به خاطر تریلیون ها دلار خسارتی که متحمل شده ایم صادر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تقویت حافظه تاریخی ایرانیان امری ضروری است گفت: پرتغالی ها، فرانسوی ها، انگلیسی ها و آمریکایی ها بارها و در برهه های مختلف خسارات زیادی به ایران وارد کرده اند بنابراین لازم است به بررسی های حقوقی در این مسئله بپردازیم و همچنین، آمریکا را که تهدیدی علیه بشریت است، ذیل بند هفت منشور سازمان ملل مورد بازخواست قرار دهیم.

عباسی افزود: امروز شخصیتی مانند قاسم سلیمانی به عنوان نماد مقاومت ایران اسلامی در سطح بین المللی معرفی شده است؛ این امر نماد یک تفکر و گروهی است که در بوسنی موجب نجات جان مردم این کشور شد، در لبنان و فلسطین و عراق هم وضعیت همینگونه است به طوری که حتی اگر جایی، ایران اسلامی حضور فیزیکی هم نداشته باشد، این آرمان و هدف موجب پیروزی مظلومان خواهد شد.

منبع: روابط عمومی شبکه افق

درباره یکتا (دبیر بخش خبری پایگاه)

یکتا ؛ دبیر بخش خبری پایگاه هستم و ماموریتم در این پایگاه انتشار اخبار مربوط به استاد حسن عباسی است.

26 دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشید
  من فایل نموداری که در نمایش گر پشت صحنه نشون میده رو می خواستم. بالای نمودار نوشته جنگ ناتمام
  هر چی تو اینترنت سرج کردن نتونستم پیداش کنم. ممنون می شم که برام رو سایت قرار بدین یا به ایمیلم بفرستید.

  • معاونت پایگاه

   علیکم‌السلام
   اون نمودار هنوز درحال تکمیل است و ارائه عمومی نشده . ان‌شاالله پس از تکمیل در سایت رسمی کلبه کرامت و ystc.ir ارائه خواهد شد.
   [one_sixth_last]

 2. سلام خسته نباشيد

 3. لطفا قالب متن را برای آپشن “چاپ” در پایین صفحات “از راست به چپ ” قرار دهید چون بنده برای ذخیره متون از این قسمت استفاده میکنم.
  ولی متاسفانه وقتی گزینه چاپ را می زنم نوشته ها حالتش از چپ به راست است لطفا اصلاح کنید
  امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.
  اجرکم عندا…

 4. سلام علیکم
  از اینکه متن این برنامه را گذاشتید بسیار سپاسگزارم چرا که برای بنده امکان دانلود به اون نیست و از این جهت هم بسیار عالی است اما خواهشمندم چون عده ای همچون این حقیر امکان دانلود برنامه ها برایمان محدود است حداقل در کنار آپلود این دست از برنامه های تصویری فایل صوتی را هم کنارش همزمان برای دانلود قرار دهید تا امکان دانلود و بهره وری را داشته باشیم… اجرتون با آقا امام رمان(عج).
  با نهایت احترام و تشکر از حمات شبانه روزی شما.

  • معاونت پایگاه

   علیکم السلام
   متاسفانه امکان ارائه فایل صوتی برنامه‌های تلویزیونی موجود نیست. این زحمت متاسفانه بر دوش شماست که یا دانلود کرده و یا از بقیه دوستان روی فلش دریافت کنید.

 5. سلام علیکم
  فایل تصویری برنامه
  http://file.ofoghtv.ir/Videos/13940706/ASR/asr1.mp4

  یا مهدی

 6. سلام. لینک دانلود برنامه . لطفا به پست اضافه کنید…
  http://file.ofoghtv.ir/Videos/13940706/ASR/asr1.mp4

 7. سلام
  فکر کنم این لینک دانلود برنامه هست
  http://file.ofoghtv.ir/Videos/13940706/ASR/asr1.mp4

 8. سلام
  تشکر و خسته نباشید میگم به همه تون
  ان شاء الله خدا بذاره تو کاسه تون از بهترین هاش در هر چیز ; )

 9. سلام علیکم
  برای تمامی مخلوقات خداوند دعا کنیم

  اینم لینک برنامه عصر با حضور>>>>>>>>>>> استاد حسن عباسی
  http://file.ofoghtv.ir/Videos/13940706/ASR/asr1.mp4

  اینم لینک آرشیو شبکه افق
  http://www.ofoghtv.ir/archive
  http://www.ofoghtv.ir/archive/tvprogram

  ومن الله توفیق

 10. فیلم های سبنمایی و سریالهای چرند داخلی قبل از \خش از سیما آبلود میشن !!!!
  چرا فیلم این سخنرانی با اینهمه خواهان انقدر دیر آبلود میشه نمیدوونم؟؟؟!!!!
  برادران دست اندرکار بابا یاعلی خدا قوت بده یکم سریعتر زحمتش و بکشید
  اجرتون با صاحبمان

  • معاونت پایگاه

   چون ما اینجا بر حسب علاقه و در کنار شغل اصلی به این کار مشغولیم و بدیهی است که فرصت تام و کمالی نباشد اما باور بفرمایید بیش از وسع تلاش می‌کنیم تا کار سریع به دست شما دوستان برسد.

 11. سلام دوستان قسمت های پخش شده ی برنامه عصر رو می تونید از قسمت آرشیو سایت شبکه افق دریافت کنید.
  لینک قسمت اول رو ریدایرکت کردم روی یه سرور بهتر، میتونید دریافت کنید:

  برنامه عصر با موضوع بهار اسلامی‌و یک جنگ ناتمام – استاد حسن عباسی
  http://fs2.filegir.com/pro-grammer/asr1.mp4

 12. سلام
  ای کاش قدر این گوهر رو همه میدونستند … به ویژه دولتمردان … که متاسفانه فعلاً اینجوری نیست …

 13. سلام لینک دانلود برنامه بزارین لطفا.

 14. چرا لینک دانلود این برنامه را در سایت قرار نمی دهید؟

 15. سلام
  حقیر این برنامه رو ضبط کردم اگر خواستید بفرمایید تا آپلود کنم. با تشکر

 16. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان محترم و بیدار
  عاجزانه از شما دوستان خواهشمندم ویدئوهای این مجموعه برنامه را در این سایت قرار دهید تا به بهترین وجه بتوانیم از آن استاده کنیم
  خدا نگهدار و پشتیبانتان

 17. سلام خدا استاد رو حفظ کند، لطفا فایل تصویری را در دسترس قرار دهید.

 18. سلام علیکم
  خداقوت
  لینک دانلود لطفا

 19. پس لینک دانلودش رو کی میذارید؟